czwartek, 29 lutego 2024 18:51

Ranking Gmin Województwa Mazowieckiego 2022 r.

Druga edycja Rankingu Gmin Województwa Mazowieckiego za nami. Podczas uroczystej gali w dniu 24 listopada 2022 r. w Kinie Atlantic w Warszawie, poznaliśmy najlepsze gminy na Mazowszu pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. Tytuł lidera trafił podobnie jak w 2021 r. do miasta Podkowa Leśna.

Ranking Gmin Województwa Mazowieckiego 2022 r. przygotowała Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego wspólnie z Urzędem Statystycznym w Warszawie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego – Pan Adam Struzik.

Ranking dostarcza wielu cennych informacji o rozwoju mazowieckich gmin (w zakresie dochodów, czy zadłużenia gmin jak również wydatków na oświatę oraz ochronę powietrza). W ramach przyjętych 16 wskaźników (https://frdl.mazowsze.pl/inicjatywy-1/ranking-gmin-wojewodztwa-mazowieckiego-1/metodologia-rankingu), wyróżniono po 5 samorządów w kategorii: gmina wiejska, gmina miejsko-wiejska oraz gmina miejska. Wyróżniono także samorząd, który najbardziej awansował w rankingu w stosunku do 2021 r. jak również wskazano wyróżniające się samorządy w każdym z powiatów województwa mazowieckiego.

Laureaci Rankingu Gmin Województwa Mazowieckiego 2022 r.

W kategorii gminy wiejskie:

 1. Michałowice
 2. Nadarzyn
 3. Lesznowola
 4. Jabłonna
 5. Stare Babice

W kategorii gminy miejsko-wiejskie:

 1. Ożarów Mazowiecki
 2. Grodzisk Mazowiecki
 3. Konstancin-Jeziorna
 4. Piaseczno
 5. Halinów

W kategorii gminy miejskie:

 1. Podkowa Leśna
 2. Płońsk
 3. Ząbki
 4. Nowy Dwór Mazowiecki
 5. Legionowo

Lokomotywa Rozwoju: Gminy Rzeczniów

Liderzy powiatowi:

białobrzeski – Gmina Białobrzegi

ciechanowski – Gmina Glinojeck

garwoliński – Miasto Garwolin

gostyniński – Miasto Gostynin

grodziski – Miasto Podkowa Leśna

grójecki – Gmina Grójec

kozienicki – Gmina Kozienice

legionowski – Gmina Jabłonna

lipski – Gmina Rzeczniów

łosicki – Gmina Łosice

makowski – Gmina Różan

miński – Gmina Halinów

mławski – Miasto Mława

nowodworski – Miasto Nowy Dwór Mazowiecki

ostrołęcki – Miasto Ostrów Mazowiecka

otwocki – Gmina Wiązowna

piaseczyński – Gmina Lesznowola

płocki – Gmina Słupno

płoński – Miasto Płońsk

pruszkowski – Gmina Michałowice

przasnyski – Miasto Przasnysz

przysuski – Gmina Przysucha

pułtuski – Gmina Pokrzywnica

radomski – Miasto Pionki

siedlecki – Gmina Siedlce

sierpecki – Miasto Sierpc

sochaczewski – Gmina Teresin

sokołowski – Gmina Bielany

szydłowiecki – Gmina Jastrząb

warszawski zachodni – Gmina Ożarów Mazowiecki

węgrowski – Miasto Węgrów

wołomiński – Miasto Ząbki

wyszkowski – Miasto Wyszków

zwoleński – Gmina Zwoleń

żuromiński – Gmina Żuromin

żyrardowski – Gmina Mszczonów

received 554384299858043


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 8°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 14 km/h

Ogłoszenia
Tomograf komputerowy i RTG w Szpitalu ARION Med Tomograf komputerowy i RTG w Szpitalu ARION Med Szanowni Państwo, na terenie Szpitala ARION Med sp. z o.o. znajduje się Pracownia Tomografii Komputerowej i RTG. Od 01.11.2023 r. świadczenia w zakresie diagnostyki obrazowej wykonuje firma ARION Med sp. z o.o. Pacjenci ambulatoryjni mogą skorzystać z usług Pracowni Tomografii Komputerowej i RTG w godzinach 08:00 – 18:00. Badania wykonywane są w ramach NFZ oraz komercyjnie ( niezbędne jest skierowanie ). Bliższe informacje o badaniach uzyskacie Państwo pod numerem telefonu: 24 236 03 91 lub bezpośrednio w rejestracji firmy ARION Med sp. z o. o. przy ulicy Kruk 5, 09-500 Gorzewo ( I PAWILON Szpitala ARION Med ). Nowy Tomograf Komputerowy w Szpitalu ARION Med sp. z o.o. Nowy tomograf komputerowy w szpitalu ARION Med sp z o.o.. Serdecznie dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego za wsparcie dla Naszego szpitala. Nowe urządzenie tomograf komputerowy – 64 rzędowy, którym szpital corocznie wykonywać będzie kilka tysięcy badań. To inwestycja, która w bardzo pozytywny sposób wpłynie na jakość życia zarówno mieszkańców powiatu gostynińskiego i jego okolic. Sprzęt najnowszej technologii Dostawcą tomografu komputerowego jest GE Medical Systems Polska Sp. z o.o.. Nowoczesny 64-rzędowy tomograf komputerowy poszerzy ofertę dostępnych badań. Należy podkreślić, iż instalowany model przenosi jakość diagnostyki obrazowej w tutejszym szpitalu na wyższy poziom. Liczba tzw. rzędów związana jest między innymi z szybkością jego działania, a tym samym ze skróceniem czasu przeprowadzanego badania. Więcej informacji: www.arionmed.pl/nowy-tomograf-komputerowy-w-szpitalu-arion-med-spzoo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama