czwartek, 29 lutego 2024 19:41

Informacja dla osób zainteresowanych dofinansowaniem działalności gospodarczej w ramach Funduszu Pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Gostyninie informuje, iż w terminie od dnia 26.10.2022 r. do wyczerpania limitu środków ogłasza nabór wniosków o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej, ,,dotacji" w ramach krajowych środków Funduszu Pracy.

Kwota „dotacji” o jaką można wnioskować - to maksymalnie 6- krotność wysokości przeciętnego wynagrodzenia.

Jednocześnie tutejszy Urząd od dnia 27.10.2022 r. prowadzi nabór wniosków o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej ,,dotacji" dla 2 osób bezrobotnych, w ramach projektu pozakonkursowego: „Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w powiecie gostynińskim (IV)"


W projekcie mogą wziąć udział osoby w wieku 30 lat i więcej, posiadające status osoby bezrobotnej, oraz spełniają co najmniej jedno z poniższych kryteriów:

  • długotrwale bezrobotne zarejestrowane nieprzerwanie przez okres ponad 12 miesięcy,
  • z niepełnosprawnościami,
  • w wieku 50 lat i więcej,
  • posiadające niskie kwalifikacje zawodowe (tzn. wykształcenie: podstawowe, gimnazjalne, zasadnicze zawodowe, średnie ogólnokształcące, średnie zawodowe),

UWAGA!!! Osoby, które w 2021 roku brały udział w jakiejkolwiek formie wsparcia w ramach projektu,  nie kwalifikują się do ponownego udziału.


Szczegółowe informacje oraz druk wniosku wraz z formularzem informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis należy pobrać ze strony internetowej www.gostynin.praca.gov.pl.


Uwaga!!!
Osoby uprawnione do składania wniosku o „dofinansowanie" to:
- osoby bezrobotne,
- absolwenci Centrum Integracji Społecznej (absolwenci CIS),
- absolwenci Klubu Integracji Społecznej (absolwenci KIS),
- opiekunowie - poszukujący pracy niepozostający w zatrudnieniu lub niewykonujący innej pracy zarobkowej opiekunowie osoby niepełnosprawnej, z wyłączeniem opiekunów osoby niepełnosprawnej pobierającej świadczenie pielęgnacyjne lub specjalny zasiłek opiekuńczy na podstawie przepisów o świadczeniach rodzinnych, lub zasiłek dla opiekuna na podstawie przepisów o świadczeniach rodzinnych, lub zasiłek dla opiekuna na podstawie przepisów o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów.


Osoba do kontaktu:
Joanna Tyszkiewicz – specjalista ds. programów

Agnieszka Sikora – specjalista ds. programów
tel.: (24) 269 71 73
e-mail: [email protected]

[email protected]


Powiatowy Urząd Pracy w Gostyninie
ul. Płocka 66/68, 09-500 Gostyninie
pokój nr 23, II piętro


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 8°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 15 km/h

Ogłoszenia
Tomograf komputerowy i RTG w Szpitalu ARION Med Tomograf komputerowy i RTG w Szpitalu ARION Med Szanowni Państwo, na terenie Szpitala ARION Med sp. z o.o. znajduje się Pracownia Tomografii Komputerowej i RTG. Od 01.11.2023 r. świadczenia w zakresie diagnostyki obrazowej wykonuje firma ARION Med sp. z o.o. Pacjenci ambulatoryjni mogą skorzystać z usług Pracowni Tomografii Komputerowej i RTG w godzinach 08:00 – 18:00. Badania wykonywane są w ramach NFZ oraz komercyjnie ( niezbędne jest skierowanie ). Bliższe informacje o badaniach uzyskacie Państwo pod numerem telefonu: 24 236 03 91 lub bezpośrednio w rejestracji firmy ARION Med sp. z o. o. przy ulicy Kruk 5, 09-500 Gorzewo ( I PAWILON Szpitala ARION Med ). Nowy Tomograf Komputerowy w Szpitalu ARION Med sp. z o.o. Nowy tomograf komputerowy w szpitalu ARION Med sp z o.o.. Serdecznie dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego za wsparcie dla Naszego szpitala. Nowe urządzenie tomograf komputerowy – 64 rzędowy, którym szpital corocznie wykonywać będzie kilka tysięcy badań. To inwestycja, która w bardzo pozytywny sposób wpłynie na jakość życia zarówno mieszkańców powiatu gostynińskiego i jego okolic. Sprzęt najnowszej technologii Dostawcą tomografu komputerowego jest GE Medical Systems Polska Sp. z o.o.. Nowoczesny 64-rzędowy tomograf komputerowy poszerzy ofertę dostępnych badań. Należy podkreślić, iż instalowany model przenosi jakość diagnostyki obrazowej w tutejszym szpitalu na wyższy poziom. Liczba tzw. rzędów związana jest między innymi z szybkością jego działania, a tym samym ze skróceniem czasu przeprowadzanego badania. Więcej informacji: www.arionmed.pl/nowy-tomograf-komputerowy-w-szpitalu-arion-med-spzoo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama