poniedziałek, 24 czerwca 2024 14:19
Reklama

Nowy tor na stacji w Sierakówku usprawni transport towarów na linii Kutno – Płock

Poprawa bezpieczeństwa i utrzymanie sprawnych przejazdów pasażerskich i towarowych na trasie Kutno – Płock (lk33) zapewni wymiana toru na stacji w Sierakówku. Płynniejsze będą przejazdy składów towarowych do płockiej rafinerii PKN Orlen. Prace w Sierakówku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A zaplanowały do końca lutego br.

Na stacji w Sierakówku, na linii Płock – Kutno (lk 33), PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. remontują niemal kilometrowy odcinek toru. Wymieniane są wyeksploatowane szyny i podkłady. Materiał wykonawca pozyskał z remontowanej linii kolejowej nr 3 na odcinku Warszawa – Sochaczew.

 

Inwestycja PLK SA umożliwi sprawniejsze połączenia pociągów pasażerskich i towarowych. Płynniejsze będą przejazdy składów towarowych do płockiej rafinerii PKN Orlen. Prace prowadzone w torze na stacji w Sierakówku nie mają wpływu na ruch pociągów pasażerskich. Roboty zaplanowano do końca lutego br.

 

W latach 2017-2020 PLK SA przeznaczyły blisko 60 mln zł na prace na odcinku Kutno – Płock. W efekcie wymiany szyn i podkładów prędkość pociągów pasażerskich wzrosła do 100 km/h, co skróciło czas podróży pomiędzy miastami o około 10 minut. Sprawniejsze są także przejazdy składów towarowych z wagonami – cysternami do rafinerii PKN Orlen w Płocku. Łącznie zmodernizowano 21 obiektów inżynieryjnych, w tym 750-metrowy most kolejowy w Płocku, most w Gostyninie i wiadukt w Łącku. Dzięki wymianie nawierzchni na 24 przejazdach kolejowo – drogowych wzrosło bezpieczeństwo na styku dróg i torów.

 

Karol Jakubowski

zespół prasowy

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 23°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 12 km/h

Ogłoszenia
Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Tel. 665 424 109, 515 955 229 lub 605 615 205. Posiadamy do sprzedaży bardzo atrakcyjne działki w malowniczej, zalesionej miejscowości. Działki z możliwością zabudowy całorocznej oraz letniskowej o pow. od 1134 m/2 do 2642 m/2. Atrakcyjne usytuowanie, w sąsiedztwie domów jednorodzinnych i letniskowych, a zarazem wśród lasów, sprawia ,że niniejsza oferta, skierowana jest do osób poszukujących ciszy i zachwycających się naturą, ale aktywnych zawodowo. Dojazd drogą asfaltową oraz ok. 500 m drogą utwardzoną. Media ( prąd i wodociąg w drodze). Okolica cicha i spokojna, wokół duże kompleksy leśne, z wieloma szlakami pieszymi i rowerowymi. Bez wątpienia jest to najpiękniejszy fragment Mazowsza. Szybki dojazd do autostrady A1 ok. 8 km. Odległość z Kutna ok. 16 km, z Warszawy ok. 110 km, z Gostynina ok. 10 km. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Cena 43 000 zł do negocjacji. W naszym biurze prezentacja jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama