piątek, 29 września 2023 18:37
Reklama
Reklama

Daniel Mikołajczyk z klubu Białe Morsy Gostynin - Kutno obronił tytuł wicemistrza Polski

Mieszkaniec Kutna Daniel Mikołajczyk spędził 6 godzin w lodowatej wodzie. Przebił swój czas z ubiegłego roku o 4 godziny! Tym samym obronił tytuł wicemistrza Polski w Morsowaniu w kat. mężczyzn w roku 2023. Jest to najdłuższy zarejestrowany czas jaki do tej pory osiągnięto.

Zawody zorganizowane były w Mielnie podczas XX. Międzynarodowego Zlotu Morsów w dniach 9-12 lutego. Były to 3 mistrzostwa Polski organizowane przez Valerjana Romanovskiego - wielokrotnego rekordzistę Guinnessa, w tym w przebywaniu w lodzie (3 godz. 1 minuta).

 

Dla uczestników przygotowane były balie wypełnione lodowatą wodą. Do zawodów przystąpiło 27 kobiet i 47 mężczyzn. Na ostateczny rezultat składał się czas przebywania w wodzie i wskaźnik BMI. Zwycięzcą zawodów został Dawid Małolepszy z czasem 5 godzin i 34 minuty. Wśród pań rekord Polski pobiła Katarzyna Jakubowska z czasem 4 godziny 19 minut. W zawodach również brali udział koledzy Daniela z klubu Białe Morsy Gostynin - Kutno: Krzysztof Melka i Jakub Zajkowski. Panowie spędzili w wodzie po 90 minut.

 

Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali ratownicy z zespołu Medyk Rescue Team oraz zespół Valerjana Romanovskiego.

 

mb.

 

Jakub Zajkowski

 

kibice

 

Krzysztof Melka

 

m1

 

m2

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie małe

Temperatura: 23°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 10 km/h

Ogłoszenia
ReklamaZamek Gostyniński - catering zamku
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama