sobota, 20 kwietnia 2024 14:56

Szczypiorniści ORLEN Wisły wygrali u siebie z Grupą Azoty Tarnów

W niedzielny wieczór w Orlen Arenie obejrzeliśmy spotkanie 16. serii PGNiG Superligi! Nafciarze zakończyli tydzień pojedynkiem z tarnowskimi Jaskółkami. Starcie zwyciężyła ORLEN Wisła Płock i kolejne punkty wylądowały na koncie lidera!

Superligowy pojedynek w Orlen Arenie rozpoczęli Nafciarze i już w pierwszej akcji obejrzeliśmy skuteczny rzut karny w wykonaniu Tina Lućina. Po drugiej stronie boiska, atak gości również zakończył się udanym karnym, którego autorem był Keisuke Matsuura. Kolejno, na listę strzelców ORLEN Wisły Płock wpisał się Tomas Piroch i odpowiedział mu jeden z tarnowian – Michał Słupski. W 5.min. było 2:2, natomiast po kontrze na prowadzenie 3:2 wyszli goście, a już po chwili przyszło im zagrać w osłabieniu, z uwagi na karę Alberta Sanka. Następnie pierwszą bramkę w tym sezonie zdobył Mirsad Terzić i udaną kontrę zanotował Filip Michałowicz. Dwa trafienia dołożyli też przyjezdni, a pomiędzy nimi – Tin Lućin. Później Jaskółki przycichły, natomiast wynik Wisły powiększyli: Marcel Sroczyk, Filip Michałowicz i Tomas Piroch, przez co na czas zdecydował się szkoleniowiec tarnowian.

 

Po czasie Tomasza Strząbały, goście stracili piłkę i kontrę przeprowadził F. Michałowicz, zaś po niej ciszę gości przerwał Taras Minotskyi. Kiedy ORLEN Wisła Płock prowadziła 9:6, ukarany dwoma minutami został Mirsad Terzić. Wykluczenie nie wpłynęło zbyt mocno na rezultat, a po bramkach po obu stronach boiska obejrzeliśmy dwa rzuty z linii siódmego metra – Dzmitry Smolikau oraz Tina Lućina. W 20.min. tablica wskazywała wynik 12:9 i trzeci rzut karny wykorzystał T. Lućin, zaś drugi –  Dzmitry Smolikau. W kolejnych minutach z trafianiem zatrzymali się Nafciarze i po bramkach Tarasa Minotskyiego oraz Aliaksandra Bushkou, doszli gospodarzy na 13:12. Dodatkowo na ławkę odesłany został Przemysław Krajewski. Po sześciu minutach przerwy, dla płocczan celnie rzucił Leon Susnja i po raz drugi w tym spotkaniu o czas poprosił szkoleniowiec Unii. Po powrocie do gry skuteczną interwencję odnotował natomiast Marcel Jastrzębski i mieliśmy kolejną przerwę, tym razem na prośbę trenera miejscowych – Xaviego Sabate.

 

W ostatnich sekundach wykluczenie otrzymał jeszcze Przemysław Mrozowicz i z karnego trafił Tin Lućin, który ustanowił wynik pierwszej połowy na 15:12.

 

Grupa Azoty Unia Tarnów weszła w drugą połowę meczu w niepełnym składzie, przez karę Przemysława Mrozowicza sprzed przerwy. Pierwsza próba tarnowian zakończyła się faulem w ataku i finalnie wynik tej części gry otworzył Tomas Piroch. Następnie dobytek ORLEN Wisły Płock powiększył Dmitrii Zhitnikov i dopiero później powiodła się akcja gości. W 34.min. sędziowie ukarali Jakuba Sikorę, przez co Jaskółki zdecydowały się na zdjęcie goalkeepera, a wykorzystał to Marcel Sroczyk, trafiając na pustą bramkę. Po dwóch trafieniach M. Sroczyka oraz trzech Unii Tanów mieliśmy stosunek – 20:16. Bezbłędny w tym pojedynku na linii siódmego metra był Tin Lućin, który w 39.min. zanotował piąty rzut karny. Później kolejne trafienie dołożył T. Minotskyi, posiadający najwięcej bramek wśród tarnowian.

 

Zarówno Nafciarze, jak i Jaskółki zagrali też ponownie w osłabieniu – na ławkę usiedli Shuichi Yoshida i Mirsad Terzić. Chwilę przed zakończeniem kary M. Terzicia, na pustą bramkę płocczan trafił Abert Sanek. Na piętnaście minut przed syreną końcową, ORLEN Wisła Płock prowadziła pięcioma – 24:19, a niedługo później – przy rezultacie 25:20 – o rozmowę ze swoimi zawodnikami poprosił Xavi Sabate. Po czasie, jako pierwszy drogę do bramki rywali znalazł Dmitrii Zhitnikov. Z czasem zaczynała rosnąć przewaga gospodarzy i po trzech trafieniach Wiślaków – Michała Daszka i dwóch Abela Serdio rezultat wynosił 30:23, a gdy na 31:23 zmienił go Tin Lućin, interweniował Tomasz Strząbała. Rozmowa z trenerem zaowocowała bramką A. Sanka, jednak nie poprawiło to sytuacji gości.

 

W ostatnich minutach obejrzeliśmy jeszcze bramki Abela Serdio i Michała Daszka oraz Ajdina Zahirovic i Tarasa Minotskyiego. Starcie zakończyło się wynikiem 33:26, dzięki czemu kolejne punkty wylądowały na koncie Nafciarzy!

 

ORLEN Wisła Płock 33:26 (15:12) Grupa Azoty Unia Tarnów

ORLEN Wisła Płock: Jastrzębski, Witkowski – Daszek 2, Lućin 7, Piroch 3, Yasuhira 1, Sroczyk 3, Serdio 4, Susnja 2, Michałowicz 4, Fazekas 1, Komarzewski 2, Krajewski, Terzić 1, Dawydzik,  Zhitnikov 3 .

Grupa Azoty Unia Tarnów: Bartosik, Małecki – Sanek 5, Podsiadło, Yoshida 2, Kowalik, Matsuura 2, Bushkou 2, Smolikau 2, Słupski 4, Wajda, Sikora, Minotskyi 6, Mrozowicz, Zahirović 3, Kasahara.

www.sprwislaplock.pl

 

SERIA 16 WISLA TARNOW 30

 

SERIA 16 WISLA TARNOW 40 1

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 3°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 20 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama