poniedziałek, 2 października 2023 19:38
Reklama
Reklama

Starosta płocki wydał oświadczenie. Przeprosił za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu

Podczas Sesji Rady Powiatu Płockiego starosta płocki Sylwester Ziemkiewicz wygłosił oświadczenie, związane z zatrzymaniem przez policję w stanie nietrzeźwości podczas kierowania pojazdem.
fot. Starostwo Płockie
fot. Starostwo Płockie

Szanowni Państwo, poniżej moje oświadczenie, które wygłosiłem podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu w Płocku:

 

OŚWIADCZENIE

W związku ze zdarzeniem z moim udziałem, które miało miejsce 6 kwietnia br. w godzinach porannych, pragnę wszystkich przeprosić za zaistniałą sytuację.

 

Robię to dzisiaj, podczas sesji Rady Powiatu Płockiego, ponieważ jest to jedno z najważniejszych wydarzeń samorządu, święto demokracji, o którą walczyły pokolenia. Staję przed Wysoką Radą, przed Zarządem Powiatu, współpracownikami i mieszkańcami Ziemi Płockiej, mówiąc: PRZEPRASZAM. Wiem, iż sytuacja, do jakiej doszło w dn. 6 kwietnia br., mogła nadszarpnąć zaufanie do mnie jako Starosty Płockiego, samorządowca, głowy rodziny i po prostu człowieka. Z pewnością wiele osób poczuło się zawiedzionych i rozczarowanych. Każdy człowiek, zwłaszcza pełniący funkcje publiczne, powinien świecić przykładem i być wzorem dla innych. Tym bardziej jest mi przykro, że to wszystko miało miejsce.

 

Już teraz pragnę zapewnić, że poniosę wszelkie konsekwencje mojego czynu. Zamierzam w pełnej otwartości współpracować z instytucjami wyjaśniającymi całą sprawę, jestem do ich dyspozycji, bo zależy mi na pełnym wyjaśnieniu wszelkich okoliczności sprawy.

 

Samorząd to wspólnota i wszyscy jesteśmy jej częścią. Samorząd to ciągła praca, to wymiana poglądów, działanie i poświęcenie. Z wielką odpowiedzialnością i pokorą podchodzę do powierzonych mi zadań, dlatego czuję się w obowiązku jeszcze ciężej pracować dla dobra Powiatu Płockiego i jego mieszkańców. Od blisko 20 lat pracuję w samorządzie, więc mam nadzieję, że zdążyłem już udowodnić, iż działanie, rozwój Ziemi Płockiej i godne życie wszystkich jej mieszkańców są dla mnie priorytetem. Mam nadzieję, że to będzie moja szansa na odbudowanie Państwa zaufania.

 

Z wyrazami szacunku

Sylwester Ziemkiewicz

Starosta Płocki


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Klusek 21.04.2023 07:29
Uważam że powinni pozbawiać tego Pana stanowiska i ukarać , bo gdybym to ja był byłbym ukarany , nie pomogły by przeprosiny. Każdy kto ma prawo jazdy musi być odpowiedzialny gdy prowadzi samochód bo to jest czyjeś życie

Aga 20.04.2023 11:32
Ośmiesza się, piastuje stanowisko które zobowiązuje do bycia człowiekiem odpowiedzialnym za swoie czyny. Zasady i pokory dla innych są mu obce. Czas porzucić arogancje i kolegów partyjnych którzy doradzają co innego.

Aga 20.04.2023 08:04
Ośmiesza się, piastując stanowisko które zobowiązuje do bycia wzorem. Zasady i pokory są mu obce.

gość 19.04.2023 14:21
Co on chce jeszcze wyjaśniać?! Jechałeś nachlany to won z urzędu!!!!!!!!

zachmurzenie duże

Temperatura: 20°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 6 km/h

Ogłoszenia
ReklamaZamek Gostyniński - catering zamku
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama