poniedziałek, 24 czerwca 2024 15:52
Reklama

„Stop przemocy rówieśniczej”. Rozmowy gostynińskich policjantów z rodzicami w GCE

Policjanci kładą duży nacisk na edukację związaną z szeroko pojętym bezpieczeństwem naszych dzieci.

Zdarzają się przypadki, że to dzieci wyrządzają swoim rówieśnikom krzywdę lub same stają się pokrzywdzonymi w wyniku popełnionego na nich przestępstwa, a my jako rodzice tego nie zauważamy. Dlatego policjanci z gostynińskiej komendy spotkali się z rodzicami w GCE celem edukacji dotyczącej zapobiegania zjawiskom przemocy pt. "Stop przemocy rówieśniczej".

 

W minioną środę, 24 maja w Gostynińskim Centrum Edukacji zostało zorganizowane spotkanie dla rodziców dotyczące zapobiegania zjawiskom przemocy wśród dzieci i młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem przemocy rówieśniczej.

 

W spotkaniu jako przedstawiciel gostynińskiej policji wziął udział podkom. Krzysztof Olszar, który przedstawił charakterystykę popełnianych czynów karalnych przez osoby nieletnie na terenie powiatu gostynińskiego. Następnie funkcjonariusz omówił niepokojące symptomy zachowania dzieci i młodzieży, które mogą świadczyć, że zostały one pokrzywdzone w wyniku przestępstwa lub dopuściły się jego popełnienia. Następnie omówił metody pomocy, które można uzyskać kontaktując się z policją.

 

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele kuratorium oświaty, sądu i poradni psychologiczno-pedagogicznej.

 

mł. asp. Paweł Klimek

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 23°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 11 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama