czwartek, 25 kwietnia 2024 15:27

Remis w trzeciej grze kontrolnej Mazura

W trzeciej grze kontrolnej w ramach przygotowań do rundy wiosennej KEEZA Płockiej Ligi Okręgowej seniorzy Mazura Gostynin zremisowali 1:1 z Wisłą Dobrzyń.

Dzisiejszy rywal był najlepiej klasyfikowanym z dotychczasowych sparingpartnerów Mazura - trzecie miejsce w lidze okręgowej (grupa: kujawsko-pomorska II) i widać było to na boisku. Choć Mazur miał więcej okazji strzeleckich, to jednak mecz był dość wyrównany. W pierwszej połowie nie było bramek, Mazur miał dogodne okazje, jednak przy strzałach bądź akcjach brakowało skutecznego zakończenia. W 63 minucie, już w drugiej połowie, w charakterystyczny dla siebie sposób gola na 1:0 zdobył Eryk Przybylski. Piłka dograna z głębi pola trafiła do najskuteczniejszego zawodnika Mazura w tym sezonie, Przybylski ruszył z nią w kierunku bramki, mimo asysty obrońców, pokonał bramkarza.

Kilka minut później powinno być 2:0, jednak znakomitą sytuację zmarnował dla Mazura Wiktor Smyczyński, po minięciu bramkarza naciskany przez powracającego obrońcę trafił w boczną siatkę, gdy miał przed sobą pustą bramkę. Na 3 minuty przed końcem meczu goście wyrównali stan meczu. Piłka po akcji prawą stroną boiska trafiła do Patryka Olewińskiego, który z kilku metrów pokonał Huberta Borowego. Po dwóch zwycięstwach w grach kontrolnych Mazur po raz pierwszy zremisował.

Za tydzień Mazur zagra mecz kontrolny z najlepiej klasyfikowanym zespołem ze wszystkich, z którymi zmierzy się w okresie przygotowawczym. Rywalem będzie grająca o szczebel wyżej Skra Drobin (4 marca, g. 13:00, boisko ze sztuczną nawierzchnią MOSIR Gostynin).

Mazur Gostynin - Wisła Dobrzyń nad Wisłą 1:1 bramki: 63' Eryk Przybylski - 87' Patryk Olewiński

Mazur rozpoczął w składzie: Hubert Borowy - Piotr Szulczewski, Piotr Dutkiewicz, Kamil Augustyniak, Łukasz Frątczak - Michał Matecki, Dariusz Kurkowski, Jan Rutkowski, Mikołaj Nosalski - Krzysztof Oziemski, Eryk Przybylski trener: Arkadiusz Szulczewski

Zagrali także: Sebastian Kowalski - Maciej Kowalski, Bartłomiej Kapturowski, Wiktor Smyczyński, Szymon Zywert