środa, 24 kwietnia 2024 14:48

Roztrwonione prowadzenie i przegrana Wisły Płock

W 25. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy Wisła Płock przegrała z Górnikiem Zabrze 2:3. Bramki zdobyli dla nas w pierwszej połowie Mateusz Szwoch i Dawid Kocyła.

Pierwszy strzał w tym meczu mieliśmy już w pierwszej minucie. Damian Rasak posłał jednak płasko piłkę obok bramki Krzysztofa Kamińskiego. Chwilę potem mieliśmy naprawdę sporo szczęścia. Nasz golkiper zaplątał się pod presją Szymona Włodarczyka i futbolówka trafiła pod nogi Daniego Pacheco. Akcję zakończył na krótkim słupku Lukas Podolski, jednak górą nasz bramkarz. Zaraz potem mieliśmy próbę Daisuke Yokoty, ale golkiper był na posterunku. Gospodarze mocno szli za ciosem i dosłownie w kolejnej akcji raz jeszcze pokazał się były reprezentant Niemiec. Potężne uderzenie przeleciało jednak nad naszą bramką. Kolejna część gry to kolejne ataki Górnika Zabrze. Wysuniętego Krzysztofa Kamińskiego dostrzegł na połowie boiska Lukas Podolski. Piłka przeleciała jednak obok bramki. Następnie raz jeszcze szczęścia z dalszej odległości po stracie Dominika Furmana szukał wspomniany wcześniej Japończyk. Ponownie na posterunku był jednak bramkarz Wisły Płock.

W kolejnej szarży zabrzan na prawej stronie zerwał się Boris Sekulić. W porę jego uderzenie zablokował na szczęście Jakub Rzeźniczak. Po kwadransie ataków Górnika Zabrze z kontrą ruszyli Nafciarze. Pod polem karnym przez Richarda Jensena został sfaulowany Rafał Wolski. Do piłki podszedł Mateusz Szwoch i sprytnym, mierzonym strzałem otworzył wynik meczu! Wówczas gra się nieco uspokoiła i dopiero jedną z naszych dłuższych akcji nieudanym strzałem z daleka zakończył Martin Sulek. W odpowiedzi także bezskutecznie kolejny raz próbował Lukas Podolski. Pod koniec pierwszej połowy lobem zaskoczyć naszego golkipera starał się Daisuke Yokota. Piłka wylądowała na górnej siatce, a później precyzji zabrakło także Daniemu Pacheco. Tymczasem to płocczanie zdołali zdobyć jeszcze bramkę do szatni! Po kapitalnym górnym podaniu Dominika Furmana wynik z zimną krwią podwyższył Dawid Kocyła.

Po zamianie stron od razu lewym skrzydłem Erik Janza. Jego dośrodkowanie doszło do Szymona Włodarczyka, którego uderzenie głową było jednak niecelne. Przeszkodzili sobie trochę w tej akcji z Lukasem Podolskim. Niestety po niespełna godzinie gry mieliśmy kontaktową bramkę dla gospodarzy. Akcja lewym skrzydłem, piłka spada przed pole karne i skutecznym płaskim uderzeniem popisał się Damian Rasak. Chwilę potem był już remis. Sędzia przyznał Górnikowi Zabrze po faulu na Daisuke Yokocie. Do piłki podszedł Lukas Podolski i idealnym uderzeniem umieścił futbolówkę w okienku bramki Nafciarzy. Płocczanie starali się na te boiskowe wydarzenia od razu odpowiedzieć.

Podanie na prawej stronie dostał wprowadzony na boisku Mateusz Lewandowski. Ten od razu grał do dobrze ustawionego Marko Kolara, lecz świetną interwencją popisał się Daniel Bielica. W odwecie mieliśmy z kolei świetną obronę Krzysztofa Kamińskiego. Nasz golkiper obronił na krótkim słupku mocny strzał Szymona Włodarczyka z pierwszej piłki, kiedy dostał dobre podanie z lewej flanki. Po drugiej stronie boiska bez zarzutu spisał się za to Daniel Bielica, kiedy pewnie wyłapał próbę Mateusza Lewandowskiego. Niestety w końcówce spotkania straciliśmy trzecią, i jak się okazało decydującą, bramkę. Lewym skrzydłem popędził Erik Janza, który dograł wprost do Lukasa Podolskiego. Ten z najbliższej odległości skompletował dublet.

Teraz czeka nas przerwa reprezentacyjna. Kolejne ligowe spotkanie Nafciarze rozegrają w niedzielę 2 kwietnia. W ramach 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy podejmiemy Radomiak Radom. Pierwszy gwizdek o godzinie 12:30.

Górnik Zabrze - Wisła Płock 3:2 (0:2)

0:1 - Mateusz Szwoch 17'

0:2 - Dawid Kocyła 45'

1:2 - Damian Rasak 57'

2:2 - Lukas Podolski 61'

3:2 - Lukas Podolski 87'

Górnik: 1. Daniel Bielica - 2. Boris Sekulić (79', 15. Norbert Wojtuszek), 26. Rafał Janicki, 3. Richard Jensen (46', 13. Emil Bergström), 64. Erik Janža - 41. Daisuke Yokota, 23. Jean Mvondo (52', 33. Kanji Okunuki), 6. Damian Rasak (86', 25. Jonatan Kotzke), 7. Dani Pacheco - 20. Szymon Włodarczyk (86', 96. Robert Dadok), 10. Lukas Podolski.

Wisła: 1. Krzysztof Kamiński - 19. Martin Šulek (86', 15. Kristián Vallo), 25. Jakub Rzeźniczak, 3. Steve Kapuadi, 77. Piotr Tomasik - 14. Mateusz Szwoch, 8. Dominik Furman (86', 22. Miroslav Gono), 23. Filip Lesniak, 10. Rafał Wolski (66', 24. Marko Kolar) - 9. Dawid Kocyła (66', 4. Adam Chrzanowski), 18. Bartosz Śpiączka (66', 17. Mateusz Lewandowski).

Żółte kartki: Jensen, Sekulić, Podolski, Okunuki - Rzeźniczak, Tomasik, Furman, Chrzanowski.