G24

 • smyk

   

 • rowery
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • dekra
   
 • softnet
   
poniedziałek, 27 marca 2023 13:15

Zachwycająca premiera szkolnego big bandu

W czwartek, 23 marca, podczas specjalnego koncertu, po raz pierwszy wystąpił publicznie zespół muzyki rozrywkowej miejskiej szkoły muzycznej, działający od września 2022 roku. Opiekunem zespołu i autorem wszystkich aranżacji jest nauczyciel akordeonu, doświadczony muzyk i aranżer – Piotr Frąś.

Zanim jednak usłyszeliśmy brzmienie big bandu, na scenie zaprezentowali się soliści z klas instrumentalnych: Iga Michalska (flet), Amelia Woźniacka (klarnet), Zuzanna Wilińska (akordeon), Weronika Kaim (flet), Ewa Frąś (klarnet) i Melania Nowacka (fortepian). Uczennicom akompaniował na fortepianie p. Maciej Milczarek.

 

W tej części koncertu usłyszeliśmy m. in. utwory skomponowane przez patrona naszej szkoły – Romualda Twardowskiego.

 

Zespół muzyki rozrywkowej zaprezentował publiczności pięć utworów. Wszystkie wykonane z dużym zaangażowaniem i dbałością o muzyczne szczegóły. W repertuarze znalazły się m.in. utwory: Mamma Mia (z rep. ABBA), Let It Be (z rep. The Beatles) oraz Take On Me (z rep. A-ha).

 

W skład zespołu wchodzą uczniowie: Zuzia Gęsiarz (flet), Amelia Woźniacka (klarnet), Julia Woźniacka (skrzypce), Ania Zgierska (akordeon), Wanda Frąś (perkusja) oraz absolwenci naszej szkoły: wokalistka – Marysia Florczak, Natalia Kusiak (gitara), Bartek Smykowski (gitara basowa), Adam Józkowiak (akordeon) i Konrad Poszwiński (perkusja).

 

Dziękujemy bardzo wszystkim obecnym na naszym muzycznym spotkaniu sympatykom szkoły, rodzinom uczniów, mieszkańcom Gostynina i okolic, za brawa, gratulacje i słowa uznania.Serdecznie zapraszamy na kolejne koncerty!

 

Koncert zorganizowała i prowadziła p. Klaudia Kowalewska-Bukowska.

 

MSM/UM

 

69725

 

69726

 

69728

 

69730

 

69732

 

69733

 

69734

 

69735

 

69736

 

69737

 

69740

 

69741

 

69744

 

69748

 

69750

 

69751

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • kozlowska.png
 • doral.png
 • zaborowski.png
 • kramer2.png
 • taube.png
 • skonieczna.png

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE