sobota, 22 czerwca 2024 21:35

Wisła Płock jeszcze włączy się do walki o awans?

Wisła Płock w poprzednich latach przyzwyczaiła swoich kibiców do tego, że występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zeszłoroczny spadek był więc sporym szokiem dla fanów, jak również samych piłkarzy. Przed startem tego sezonu bukmacherzy uważali, że Wisła Płock to jeden z głównych kandydatów do awansu. Aktualna sytuacja wskazuje, że wcale nie jest pewne, że Nafciarze wystąpią w barażach!
  • 24.04.2024 06:08
  • Autor: Mateusz Nowak
Wisła Płock jeszcze włączy się do walki o awans?

Problemy od początku rozgrywek

 

Pomimo tego, że zakłady bukmacherskie wysoko wyceniły szanse tego zespołu na potencjalny powrót do Ekstraklasy po zaledwie jednym sezonie, to Wisła Płock już na starcie rozgrywek rozczarowała swoich fanów. Nafciarze wywalczyli zaledwie 3 punkty w 4 pierwszych rywalizacjach. Na taki bilans nie złożyło się jednak żadne zwycięstwo, a trzykrotnie remisowali i raz przegrali z GKS-em Katowice. Pierwsza wygrana na niższym poziomie rozgrywkowym dla spadkowicza z Ekstraklasy przyszła 19 sierpnia, gdy Wisła pokonała przed swoimi kibicami Termalicę Bruk Bet Nieciecza. Bukmacher spodziewał się takiego rozstrzygnięcia tej rywalizacji na podstawie proponowanych kursów.

Dla samych zawodników z pewnością był to jednak olbrzymi kamień z serca po słabym początku rozgrywek. Radość w Płocku nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ już 26 sierpnia Wisła przegrała wyjazdowe starcie z Górnikiem Łęczna. Oznaczało to więc, że w 6 pierwszych meczach ligowych Nafciarze wywalczyli zaledwie 6 oczek i zamiast walki o awans plasowali się w dolnych rejonach tabeli.

 

Pierwszy okres lepszej formy w tym sezonie przytrafił się Nafciarzom od rywalizacji domowej z Polonią Warszawa. Wisła zanotowała wtedy komplet 3 wygranych z rzędu, a dodatkowo zdobyła w tych meczach aż 8 goli. Kolejny gorszy okres przytrafił się jednak od czasu meczu o Puchar Polski z GKS-em Tychy. Wiślacy nie potrafili zwyciężyć w żadnym z 4 kolejnych meczów we wszystkich rozgrywkach. Przełamanie nastąpiło dopiero w domowym spotkaniu z Chrobrym Głogów, które odbyło się 27 października. Był to kolejny taki moment w tym sezonie, gdy wydawało się, że Wisła wraca na właściwe tory, ponieważ zanotowała tylko jedną porażkę i aż 4 zwycięstwa w kolejnych rywalizacjach. Pech chciał, że dobra passa Wisły Płock zakończyła się wraz z rundą jesienną 15 grudnia. 

 

Falstart na wiosnę

 

Fani Wisły mieli nadzieję na podtrzymanie passy zwycięstw również po wznowieniu rozgrywek. Niestety już w pierwszym meczu wyjazdowym z Resovią Rzeszów, Wisła Płock straciła 2 cenne punkty. Bez żadnego oczka na koncie piłkarze Nafciarzy zakończyli za to wyjazdową rywalizację z Lechią Gdańsk, która miała miejsce 17 lutego. W tym przypadku bukmacher spodziewał się takiego rozstrzygnięcia, jednak niedosyt pozostał. Kolejny okres lepszej formy rozpoczął się od rywalizacji domowej z GKS-em Katowice. Wisła Płock od tego spotkania rozegrała 7 kolejnych rywalizacji, w których zaliczyła 3 zwycięstwa, 3 remisy i jedną porażkę. Jeśli Nafciarze chcą włączyć się do walki o bezpośredni awans do wyższej klasy rozgrywkowej, to do końca sezonu prawdopodobnie muszą wygrać wszystkie pozostałe spotkania. Bardziej prawdopodobny jest jednak scenariusz, w którym ekipa Wisły Płock kwalifikuje się do barażów. Aby to osiągnąć, również będzie potrzebna wysoka forma, ponieważ aktualnie Wisła Płock traci kilka punktów do tych pozycji. Legalny bukmacher w tym momencie nie stawia tego zespołu w gronie głównego faworyta do awansu do sekcji barażowej.

 

Więcej sportu w Gostyninie znajdziesz na naszej stronie w dedykowanej zakładce sport.

 

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

 

Cherry Online Polska sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet na podstawie Decyzji Ministra Finansów z dnia 07 czerwca 2022 r. (znak: DAG11.6831.11.2022).

 

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej!

 

Materiał partnera