środa, 21 lutego 2024 02:44
Reklama
News will be here

Nowi Dyrektorzy w placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Gostyniński

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2023/2024 nastąpiły zmiany na stanowisku Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gostyninie oraz na stanowisku Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki  w Gostyninie.
  • Źródło: www.gostynin.powiat.pl

Z dniem 1 września 2023 r. funkcję Dyrektora Poradni Psychlogiczno-Pedagogicznej w Gostyninie objęła Pani Weronika Pokropińska wyłoniona w konkursie na stanowisko dyrektora Poradni. Nowa Pani Dyrektor swoje doświadczenie zawodowe zdobyła w szkole podstawowej, posiada stopień nauczyciela dyplomowanego oraz niezbędne przygotowanie i kwalifikacje do pracy z dziećmi  z niepełnosprawnością, które będzie przydatne  w pracy na stanowisku dyrektora Poradni.

Z końcem sierpnia  bieżącego roku upłynął okres  kadencji Pani Anny Latoszek wieloletniej Dyrektor  Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie. Nową Dyrektor Liceum została Pani Urszula Ambroziak-Bereszczyńska, nauczyciel dyplomowany z wieloletnim doświadczeniem w pracy dydaktyczno-wychowawczej, egzaminator maturalny  oraz doradca metodyczny. Zarząd Powiatu Gostynińskiego powierzył stanowisko Dyrektora Liceum w porozumieniu z organem nadzoru pedagogicznego i po wyrażeniu pozytywnej opinii przez Radę Pedagogiczną Szkoły ponieważ w odpowiedzi na ogłoszenie o konkursie na ww. stanowisko nie wpłynęła żadna oferta. Nowy gospodarz Liceum spełnia wszystkie wymagania formalne jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko kierownicze w publicznej szkole ponadpodstawowej oraz posiada kompetencje i doświadczenie, które mogą być wykorzystane  w pracy na stanowisku Dyrektora.

W dniu 31 sierpnia 2023 r. odbyło  się uroczyste spotkanie z udziałem ustępujących oraz nowych dyrektorów. Podczas spotkania Starosta Gostyniński Pan Arkadiusz Boruszewski oraz Wicestarosta Gostyniński Pani Maria Wróblewska - podziękowali za trud  i zaangażowanie w wykonywaniu swoich obowiązków dotychczasowej Dyrektor Liceum Pani Annie Latoszek oraz  pełniącej obowiązki Dyrektora Poradni Pani Krystynie Koper-Latoszek życząc satysfakcji i zadowolenia w dalszym życiu osobistym i  zawodowym.

Nowej kadrze dyrektorskiej powierzono stanowiska dyrektorów na okres 5 lat szkolnych życząc samych udanych inicjatyw i decyzji w zarządzaniu, owocnej współpracy ze środowiskiem szkolnym  oraz wszelkiej pomyślności w  realizacji zawodowych zamierzeń.

Jesteśmy przekonani, że doskonałe przygotowanie merytoryczne i wieloletnie doświadczenie zawodowe nowych Pań Dyrektor w połączeniu z chęcią do pracy, kreatywnością  i troską o powierzone placówki przyniosą  pozytywne efekty w działalności obu jednostek. 

Wydział Edukacji i Kultury

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Alo 25.09.2023 11:48
Pani Doroto,dziekujemy Pani za wiele lat wspaniałej pracy.

Ania Jakubik 03.09.2023 19:11
Każdy pluje ale imieniem i nazwiskiem się nie podpisze. Pochwalcie się swoim wykształceniem, kwalifikacjami to dyskusja będzie jak równy z równym . Pani Weronika to ambitna, młoda kobieta trzymam za nią kciuki👌a tym co tak złośliwie piszą życze odwagi w życiu tchórze nie zasługują żeby ich słuchać.

Poradniak 04.09.2023 05:46
Problem w tym, że pani Weronika nie ma doświadczenia w pracy w Poradni. Cały czas pracowała w szkole, To trochę tak, jakby strażak został komendantem policji, albo odwrotnie.

..... 04.09.2023 17:19
popatrz na kwalifikacje pisowców zatrudnianych w spółkach skarbu - - tam dopiero są kwiatki

Wykwalifikowany 04.09.2023 14:42
Wybacz, ale sama ambicja nie wystarczy aby być dyrektorem takiej placówki jak Poradnia P-P. Młodość też nie jest tutaj zaletą. Potrzebne są KOMPETENCJE i DOŚWIADCZENIE. Dyrektor ma być mentorem dla pracowników - co wynika z rozporządzenia w sprawie nadzoru pedagogicznego - ma ich WSPOMAGAĆ w pracy. Dyrektor z dziesięcioletnim stażem, nauczyciel dyplomowany, wyższe magisterskie, podyplomowe z organizacji i zarządzania oświatą i wiele innych.. (jak jesteś ciekawa moich kwalifikacji)

Tragedia 03.09.2023 10:44
I z czego oni się cieszą? Że wybrali na dwa stanowiska dyrektorskie osoby bez kompetencji? Czy naprawdę wśród pracowników poradni i LO nie mogli znaleźć nikogo kto mógłby być dyrektorem? Przecież ludzie którzy tam pracują najlepiej znają to miejsce i jego potrzeby!!! Skoro takie robią zmiany to niech zastosują je u siebie: zmiany na stanowisku starosty, skarbnika, pani od oświaty!!! Czekamy.

Edzio 03.09.2023 16:23
Rozmawiam sobie z ludźmi o różnych poglądach politycznych, ale nasuwa się jedno spostrzeżenie- wiosną wyborcy podziękują panu staroście za ten bałagan. Będzie chłop się szybko zbierał a wraz z nim i pani skarbnik się odklej od fotela i pani od oświaty spokornieje.

Obserwator 02.09.2023 13:17
Wiedza statosty o oświacie i tej pani na stanowisko dyrektora LO są w pełni kompatybilne

Była uczennica 02.09.2023 03:22
Gratulacje! Pani Weroniko jest Pani wielka!

Edzio 01.09.2023 22:24
Zdjęcie nr 2 obrazuje stan naszego powiatu. Kompetencja, wiedza, doświadczenie, poczucie taktu i smaku aż przemawia.

komedia 02.09.2023 11:06
"Edzio" trafiłeś w punkt....ten czuły.

Roman 01.09.2023 21:33
Skąd mamy tego starostę tragedia

zachmurzenie duże

Temperatura: 5°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 14 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama