sobota, 18 maja 2024 13:11

Gostynin na dawnych pocztówkach [FOTO]

W piątkowe popołudnie (22 września) w sali kolumnowej Zamku Gostynińskiego odbyła się promocja książki „Pamiątka z Gostynina. Gostynin na dawnych pocztówkach” autorstwa Lecha Borzyma - autora książek, kolekcjonera i filokartysty.
  • Źródło: www.gostynin.pl

Spotkanie otworzył i zaproszonych gości powitał Burmistrz Paweł Kalinowski. Wśród przybyłych byli: p. Lech Borzym, autor książki „Gostynin na starych pocztówkach”, p. Andrzej Jabłoński prezes Stowarzyszenia Archiwistów Polskich, wieloletni kierownik Oddziału Nadzoru Archiwalnego Archiwum Państwowego w Szczecinie, p. Przemysław Franciszkiewicz prezes Stowarzyszenia Archiwistów Polskich oddział w Płocku, członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Archiwistów Polskich, wieloletni pracownik Archiwum Państwowego w Płocku, p. Eugenia Szymczuk zastępca dyrektora Archiwum Państwowego w Szczecinie, wieloletni członek Zarządu Stowarzyszenia Archiwistów Polskich, p. Agata Radecka kierownik Oddziału Kształtowania narodowego zasobu archiwalnego Archiwum Państwowego w Płocku, wieloletni członek Stowarzyszenia Archiwistów Polskich, zastępca burmistrza p. Halina Fijałkowska, sekretarz miejski p. Hanna Adamska, w imieniu wójta Gminy Gostynin p. Ewa Ambroziewicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie p. Marzena Ligocka, radna Rady Miejskiej p. Urszula Pieniążek.

Gospodarz naszego miasta, w swoim wystąpieniu m.in. powiedział: - „Nasza mała Ojczyzna zatrzymana i utrwalona na albumowych fotografiach przetrwa bardzo długo. Karty publikacji ukazują osoby, miejsca i klimat, których już nie ma lub nie będzie. Zdjęcia wykonane są nie tylko aparatem, ale i sercem”.

Zebrana w Zamku publiczność wysłuchała pięknego koncertu Chóru Miejskiego, prowadzonego przez Michała Pilichowicza. Zaprezentowane zostały m.in. takie utwory jak: „Róża i bez” z filmu „Jak rozpętałem II wojnę światową”, „Wilczy sztorm” - motyw przewodni z gry „Wiedźmin” w aranżacji Michała Pilichowicza”, „Modlitwę o pokój” do muzyki Norberta Blachy.

Następnie wystąpili - p. Andrzej Jabłoński, p. Przemysław Franciszkiewicz i z prelekcją na temat historii Gostynina i dawnych pocztówek p. Lech Borzym.

Bardzo miłym momentem było odznaczenie medalami Archiwistów Polskich Burmistrza Pawła Kalinowskiego i p. Lecha Borzyma.

Pod koniec spotkania wręczono przybyłym książki „Gostynin na dawnych pocztówkach” z autografem autora.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 20°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 16 km/h

Ogłoszenia
Wyższe i średnie wykształcenie, matura, kwalifikacje UTD Wyższe i średnie wykształcenie, matura, kwalifikacje UTD Wystawimy dyplomy i świadectwa, Matura, Świadectwo liceum, technikum Dyplomy ukończenia studiów wszystkie drugiego stopnia, dyplom z tytułem zawodowym licencjat, magister inżynier Dyplomy Czeladnicze i Mistrzowskie. Dokumenty zalegalizowane, z wpisem CKE, OKE, ZIU Dokumenty zalegalizowane, z wpisem CKE, OKE, ZIU tel. +44 857 25 964 075 Whatsapp, Signal, Telegram [email protected] https://www.dokumenty-kolekcjonerskie.com FRAZY: Kupię maturę z wpisem CKE, średnie z wpisem , technikum z wpisem, Legalna matura z wpisem, Kupno matury Forum, Kupno matury z wpisem, Pomoc w załatwieniu matury, Matura z wpisem do CKE, Kupię maturę z wpisem CKE Forum, Ile kosztuje matura na lewo, Legalna matura z wpisem, Kupno matury z wpisem, Kupno matury cena, Ile kosztuje matura 2024, dyplom doktora, gdzie kupić maturę , Jak kupić maturę, kupię maturę z wpisem, kupie dyplom wyższej uczelni , kupie licencjat, kupię dyplom doktorski, Dyplom kolekcjonerski, Ile kosztuje matura z wpisem, Gdzie kupić świadectwo ukończenia szkoły średniej z wpisem, Matura z wpisem do CKE opinie, Kupię maturę z wpisem CKE Forum, Kupno matury z wpisem, Dyplom magistra kupię, Kupię dyplom ukończenia studiów, Dyplom inżyniera kupię, Dyplom do kupienia, Dyplomy kolekcjonerskie, Kupno licencjata, Dyplom technika elektryka kupię, Dyplom ukończenia studiów, legalna matura z wpisem, ile kosztuje matura z wpisem, Kupię dyplom magistra z wpisem, Dyplom kolekcjonerski z wpisem, Dyplom magistra z wpisem, Kupię dyplom ukończenia studiów, Kupię dyplom Licencjat, Dyplom kolekcjonerski sprzedam, Dyplom ukończenia studiów, gdzie kupić, Dyplom magistra z wpisem, Kupię świadectwo szkolne z wpisem, Świadectwa kolekcjonerskie opinie, Gdzie kupić świadectwo ukończenia technikum
Piękne działki w zamkniętym kompleksie Piękne działki w zamkniętym kompleksie Tel: 515 955 229 lub 665 424 109 lub 605 615 205. Posiadamy do sprzedaży bardzo atrakcyjne działki w malowniczej, zalesionej miejscowości. Działki z możliwością zabudowy całorocznej oraz letniskowej, znajdujące się na terenie zamkniętego kompleksu. Teren działek porośnięty drzewkami sosnowymi ( samosiejkami). Atrakcyjne usytuowanie, przy lesie oraz w sąsiedztwie nowo wybudowanych domów jednorodzinnych i letniskowych, sprawia, że niniejsza oferta, skierowana jest dla osób poszukujących ciszy, zachwycających się naturą, z możliwością szybkiego dojazdu, do pracy, szkoły itp. Dojazd drogą asfaltową. Media ( światłowód, prąd i wodociąg w granicy kompleksu). Okolica cicha i spokojna, wokół duże kompleksy leśne, z wieloma szlakami pieszymi i rowerowymi. Do najbliższego jeziora (jezioro Lucieńskie ok 2 km). Do najczystszego i najpiękniejszego w okolicy jeziora Białe odległość ok. 4 km. Odległość od Gostynina ok. 9 km, od Płocka ok 25 km, od Warszawy ok. 100 km. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Cena: 55 zł/m2 do negocjacji. Posiadamy działki o różnych powierzchniach od 950m/2 do 1439m/2. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Prezentacja w naszym biurze jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama