środa, 21 lutego 2024 02:45
Reklama
News will be here

Obchody 70. Rocznicy Koła Łowieckiego Bażant w Gostyninie

W tak piękny jubileusz, jaki Koło Łowieckie „Bażant” w Gostyninie świętowało 18 listopada, wpisane są chlubne dokonania, wynikające z realizacji statutowych powinności łowiectwa polskiego. Z tej okazji uroczyście uczczono obchody 70-lecia istnienia Koła.
  • Źródło: www.gostynin.powiat.pl
Obchody 70. Rocznicy Koła Łowieckiego Bażant w Gostyninie

Autor: Koło Łowieckie „Bażant”

Udział w uroczystości wzięła Wicestarosta Gostyniński Maria Wróblewska.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Anny w Sokołowie. Mszy Świętej przewodniczył ksiądz kan. dr Jerzy Ławicki w koncelebrze z ks. proboszczem Markiem Czarcińskim.

Msza odbyła się z udziałem pocztów sztandarowych KŁ Bażant w Gostyninie oraz KŁ Łoś w Gostyninie. W kościele życzenia oraz pamiątkowy upominek KŁ Bażant złożył Wójt Gminy Gostynin Pan Edmund Zieliński

Druga część uroczystości kontynuowana była w domu weselnym Korona w Gostyninie, przy akompaniamencie Zespołu Sygnalistów Łowieckich imienia Marcina Kamińskiego w Płocku.

Na wstępie Prezes Koła Łowieckiego Bażant Pan Łukasz Redełkiewicz przybliżył historię oraz działalność Koła, a następnie głos zabrali zaproszeni goście:

Wicestarosta Gostynińskiego Pani Maria Wróblewska, Burmistrz Miasta Gostynina Pan Paweł Kalinowski, Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Płocku Pan Marek Zaborowski wraz z Członkiem Naczelnej Rady Łowieckiej przy Zarządzie Głównym Pan Tomasz Guziak, Przedstawiciele Nadleśnictwa Gostynin z Panem Jackiem Liziniewiczem na czele, przedstawiciele KŁ Łoś z Prezesem Krzysztofem Wernikiewiczem.

Wicestarosta przekazała na ręce Prezesa Koła szczere uznanie dla dotychczasowego dorobku i życzenia dalszej, równie owocnej oraz pełnej zaangażowania działalności na rzecz łowiectwa, aby wykonywana działalność ciągle ukierunkowana była dla dobra polskiego łowiectwa i pięknej przyrody, z której zasobów korzystać będą przyszłe pokolenia. Jednocześnie pogratulowała zachowania bogatych tradycji i kultury łowieckiej.

Zaproszeni goście złożyli na ręce prezesa KŁ Bażant Łukasza Redełkiewicza upominki.

Ponadto Koło zostało odznaczone przez Kapitułę Odznaczeń Łowieckich przy Zarządzie Głównym PZŁ srebrnym medalem zasługi łowieckiej, a czterech członków Koła Bażant Leszek Pieniążek, Edward Dryńkowski, Kamil Bobowski i Bartosz Kryska zostali odznaczeni medalami zasługi łowieckiej.

Uroczystość zwieńczył Bal myśliwski.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Rolnik 27.11.2023 18:29
Szkody to są duże ale w uprawach rolnych , po zgłoszeniu szkody przyjechał między innymi myśliwy okulista, szkoda było czasu i nerw nie odróżniła kukurydzy od okopowych

KOMANDOR 25.11.2023 19:51
Jak ZAWSZE twierdziłem i potwierdzam że koła łowieckie to mafia przestępcza zabijają zwierzęta okaleczając je i ludzi jeżeli nie rozróżnia dzika od żubra sarny od konia dla mnie myśliwi i cała BANDA powinno się rozwiązać brak badań lekarskich co to za zwyczaje pracuję w służbach mundurowych i robię co trzy lata badania nie mogą myśliwi robić tak jak im się podoba koniec z tą mafią

Mimi 26.11.2023 11:46
Mysliwi sa potrzebni o zwierzyna plowa zjadła by nam całe lasy. W LP sa ogromne szkody wlasnie od saren, jeleni i łosi.

takaRada 27.11.2023 20:15
Uważaj żeby ciebie nie pożarły, albo "myśliwy" nie pomylił z dzikiem.

Do mimi 29.11.2023 19:48
Na ten bal była ubiła dziczyzna np. dziki, sarny itp. nie dlatego ,że robi szkody w lesie czy w polu ale tylko dlatego żeby osoby które się bawiły na tym balu mogły się na jeść a tak na marginesie do łoś jest pod ochroną

Borus 01.12.2023 08:24
Dziczyzna jest mięsem zdrowym I smacznym więc pewnie dlatego pojawiła się ją stołach tego balu, jak pewnie i inne gatunki mięs jak wieprzwina, drób czy ryby. Ty pewnie uważasz, że te ostatnie to na tackach w Lidlu wyrastają albo w Biedronce... no cóż bywa i tak. A tak na marginesie to polecam lekturę słownika poprawnej polszczyzny oraz ortograficznego bo jak widać masz braki wiedzy nie tylko z zakresu przyrody, ale przede wszystkim z podstaw języka polskiego, a to wstyd.

Spostrzegawczy 01.12.2023 10:43
Widzę, że tu komuś innemu przydałby się słownik ortograficzny „wieprzwina”

Ja 01.12.2023 08:36
Chwalisz się czy żalisz tymi służbami mundurowymi?

obatel 25.11.2023 12:33
to który z nich dobił kulawego młodego łosia w GOSTYNINIE ?

candy 24.11.2023 19:29
Dobrze, że można złożyć oświadczenie o zakazie polania, wole sarnę na swojej działce niż myśliwego z innej gminy

zachmurzenie duże

Temperatura: 5°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 14 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama