środa, 21 lutego 2024 03:16
Reklama
News will be here

Dzień otwarty w Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy w Gostyninie [ZDJĘCIA]

W środę, 22 listopada 2023 r. w Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy w Gostyninie przy ulicy Ozdowskiego 1a, odbył się „dzień otwarty” ośrodka.
  • Źródło: www.gostynin.powiat.pl
Dzień otwarty w Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy w Gostyninie [ZDJĘCIA]

Autor: Starostwo Powiatowe w Gostyninie

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy otworzył przede wszystkim swoje podwoje  dla odwiedzających, poszukujących ciekawego miejsca dla siebie lub swoich bliskich. Podopiecznymi PŚDS mogą zostać osoby dorosłe z niepełnosprawnościami, które nie mają alternatywy na swój wolny czas, a także chcący poznać ciekawych ludzi.

Na spotkanie z podopiecznymi oraz odwiedzającym zostali zaproszeni także Starosta Arkadiusz Boruszewski oraz Wicestarosta Maria Wróblewska, którzy z wielką przyjemnością odwiedzili placówkę.

Pani Dyrektor Monika Kuźnicka zaprezentowała specyfikę pracy Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.30-14.30 i są bezpłatne. Dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową zapewniony jest transport. Ponadto w ramach oferowanych usług, uczestnicy otrzymują jeden ciepły posiłek a także wsparcie psychologa.

Wykwalifikowani terapeuci prowadzą dla podopiecznych zajęcia usprawniające ruchowo z rehabilitantem. Uczestnicy w poszczególnych sekcjach mogą odkrywać bądź rozwijać swoje pasje. Dostępne są pracownie: muzyczno-teatralna, komputerowa, ogrodnicza, plastyczno-artystyczna, krawiecko-hafciarska i kulinarna. Odwiedzający zostali oprowadzani przez Panią Dyrektor po wszystkich pomieszczeniach i przekonali się, że podopieczni PŚDS są z terenu Powiatu Gostynińskiego.

Podopieczni placówki z entuzjazmem, pomimo dzielącej ich niekiedy odległości z niesłabnącym zaangażowaniem tworzą wspólnotę Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy, dobrze się tam czują i wiedzą, iż mogą liczyć na pomoc, rodzinną atmosferę a także przekonują się, iż w każdym wieku warto w siebie inwestować.

Na zakończenie dnia otwartego przybyli goście, obejrzeli prezentację multimedialną z ostatnich działań oraz wyjazdów, które odbyli podopieczni, a były to m.in.: wyjazd do Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Otrębusach, wyjazd do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku czy wycieczka do Pragi wspólnie z uczestnikami z Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz DPS.

Jeśli jesteś zainteresowany pobytem bliskiej Ci osoby w Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Ozdowskiego 1a w Gostyninie, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 24 369-69-70.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Tomek 24.11.2023 17:22
Jak Chiny cmentarne będą latać za głosami ja swoich faworytów mam od kilku lat nie zmieniam do tej pory było dobrze

komedia 24.11.2023 16:44
WYBORY SAMORZĄDOWE JUŻ CZUĆ JAK ŚWIĘTA W MARKETACH. Nawet jeden z radnych zaczął się z daleka kłaniać.

zachmurzenie duże

Temperatura: 5°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 14 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama