środa, 21 lutego 2024 03:02
Reklama
News will be here

W Starostwie Powiatowym w Gostyninie podpisano umowę na przebudowę drogi

W piątek, 8 grudnia Starosta Gostyniński Arkadiusz Boruszewski, Wicestarosta Powiatu Gostynińskiego Maria Wróblewska przy kontrasygnacie Elżbiety Kijek – Skarbnika Powiatu Gostynińskiego uroczyście podpisali umowę na przebudowę drogi.
  • Źródło: www.gostynin.powiat.pl
W Starostwie Powiatowym w Gostyninie podpisano umowę na przebudowę drogi

Autor: Starostwo Powiatowe w Gostyninie

,,Przebudowa drogi powiatowej nr 1457W od drogi wojewódzkiej nr 573 Suserz-Rybie-Nowy Kamień” w m. Rybie gmina Pacyna oraz ,,Przebudowa drogi powiatowej nr 6909W Nowy Kamień-Lwówek do drogi wojewódzkiej nr 583” w m. Lipińskie i Lwówek gmina Sanniki.

Wykonawcą, który będzie realizował to przedsięwzięcie będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych S.A. z Gostynina reprezentowane przez Piotra Andrzejewskiego – Prezesa Zarządu.

Ta ważna inwestycja wpłynie pozytywnie na mieszkańców naszego regionu.

Podczas podpisania umowy obecni również byli przedstawiciele Powiatu Płockiego reprezentowani przez Waldemara Zawadzkiego – Radnego Powiatu Płockiego, Marcina Błaszczaka Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku. Z uwagi na fakt, iż w/w drogi łączą się z drogami powiatowymi na terenie Powiatu Płockiego, które również w roku 2024 zostaną przebudowane na podstawie umowy między Powiatem Gostynińskim a Powiatem Płockim na wspólną realizację inwestycji, każdy na swoim terenie.

W zakres zadania wchodzi:
• poszerzenie jezdni do 6 m na odcinkach o łącznej długości 3,1 km
• wykonanie poboczy szerokości 1,0 m
• wykonanie zjazdów wraz z przepustami

Łączny koszt inwestycji wynosi 4 523 602,28 zł. Jest to jedno z zadań, na które Powiat Gostyniński uzyskał dofinasowanie w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego w kwocie 2 575 290,00 zł.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
obatel 10.12.2023 12:01
"BRAWO !!!!! " takie rzeczy najlepiej robić ZIMĄ !!!!!!!!!!!

Franek 09.12.2023 10:52
A co z drogą z Gostynina do Nowej Wsi? Tu wystarczy nowa nawierzchnia? Bez poszerzania i utwardzania.

Przejezdny turysta 08.12.2023 22:20
Zapraszam do zapoznania się z stanem technicznym drogi z Solca do Wrzącej, gdzie pękają alufelgi na dziurach, a na gwiazdkę wyrastają świerki w nawierzchni, a właściwie z tego co po niej zostało miejscami.

zachmurzenie duże

Temperatura: 5°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 14 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama