środa, 28 lutego 2024 04:00
Reklama
News will be here

Nie żyje ks. Stanisław Puchaczewski

Dzisiaj, w Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej w wieku 74 lat zmarł ks. Stanisław Puchaczewski, wieloletni proboszcz parafii w Suserzu.

Ks. Stanisław Puchaczewski był proboszczem w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Suserzu w latach 1987-2008. Pochodził z płockiej diecezji ale po zmianach administracyjnych, kiedy Suserz włączono do diecezji łowickiej, został inkardynowany do nowo powstałej diecezji.

To za jego czasów posługi duszpasterskiej odrestaurowano kościół w latach 1994-1996. Dzieła tego dokonał profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie Sylwester Piędziejewski, który twierdzi, że ksiądz Stanisław Puchaczewski zapisał się w historii parafii w Suserzu złotymi zgłoskami.

Pierwszy podjął się trudnego remontu wnętrza zabytkowego kościoła i konserwacji XIX-wiecznej polichromii. Po objęciu nowej parafii w Żyrardowie ks. Stanisław również zlecił mi przeprowadzenie prac konserwatorskich we wnętrzu kościoła. Był miłośnikiem klasycznego malarstwa, sztuki i literatury francuskiej. Pozostanie w mojej pamięci jako kapłan sumienny, głębokiej wiary i oddany Kościołowi - powiedział portalowi gostynin24 Sylwester Piędziejewski.

W 1999 roku ks. Stanisław Puchaczewski udzielał ślubu pochodzącej z Suserza Ewie Chodorowskiej, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Szczawinie Kościelnym. Parafianka wspomina duchownego jako dobrego gospodarza, który bardzo dużo zrobił dla parafii. 

Ksiądz Stanisław Puchaczewski był w kapłaństwie 48 lat.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 9°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 3 km/h

Ogłoszenia
Nowoczesne i piękne mieszkanie na nowym osiedlu Nowoczesne i piękne mieszkanie na nowym osiedlu Mamy przyjemność zaprezentować państwu do sprzedaży niezwykle przestronne, urządzone w wysokim standardzie, mieszkanie o pow. ok. 82,00 m². Położone w znakomitej lokalizacji, w nowym bloku w Gostyninie przy ul. Kutnowskiej. Usytuowane na wysokim parterze. Mieszkanie składa się z : - salonu z aneksem kuchennym, - 3 pokoi - łazienki - balkonu Mieszkanie do sprzedaży z całym wyposażeniem, oprócz obrazów. Meble wysokiej jakości, zostały wykonane na zamówienie. Pozostałe wyposażenie takie jak lampy i inne dodatki zakupione zostały w Westwing, kare design i SF meble. Blaty w kuchni wykonane z granitu. Panele podłogowe najwyższej jakości. Suptelnie wykonane oświetlenie podłogowe, nadające designu i klimatu. Wyjątkowo funkcjonalny układ pomieszczeń z możliwością własnej aranżacji. Duzy balkon, z widokiem na otaczającą zieleń. Mieszkanie bardzo dobrze doświetlone, światłem naturalnym, widne i przestronne. Piękna zielona i klimatyczna okolica a jednocześnie szybki dojazd do centrum Gostynina. W bliskiej odległości znajdują się : basen miejski, sklep Biedronka oraz szkoła średnia i podstawowa. Parking pod blokiem. Tel. 515 955 229, 665 424 109 lub 605 615 205. Cena: 615 000 zł do negocjacji! Prezentacja w naszym biurze jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama