niedziela, 14 kwietnia 2024 18:29

Policjantem się jest, a nie bywa. Zatrzymanie pijanego kierowcy z gminy Gostynin

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa funkcjonariuszy płockiej sekcji Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu, którzy wracając po służbie, zatrzymali 43-letniego nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania. Za nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
  • Źródło: KPP Gostynin

Nie raz, możemy się przekonać o tym, że policjant to nie tylko zawód, ale misja. Pracując w tym zawodzie, nawet poza służbą zwracamy uwagę na zachowania innych osób i na nie reagujemy.

W środę, 14 lutego po godz. 15 policjanci z Sekcji w Płocku Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu wracając po służbie, zauważyli dziwny styl jazdy kierowcy kii, który wzbudził w nich podejrzenia co do stanu trzeźwości kierującego. Zatrzymali pojazd i wezwali na miejsce patrol policji.

Jak się okazało, nie mylili się. 43-letni mieszkaniec gminy Gostynin był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach i okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 14°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 23 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama