sobota, 22 czerwca 2024 21:52
Reklama

Krzyż i Eucharystia to znak Bożej miłości

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Gostyninie rozpoczęła się Eucharystią w kościele farnym.

W homilii ks. Krzysztof Jończyk wyjaśniał dlaczego Jezus wybrał krzyż na jeden z podstawowych znaków swojej obecności. - Ten krzyż, który dzisiaj każdy może zdjąć i wyrzucić do śmietnika. Krzyż i Eucharystia to znak Bożej miłości - Boga, który ukochał do końca, do szaleństwa każdego z nas - mówił kapłan podkreślając, że miłość do niczego nie zmusza ale zaprasza i zachęca. 

W tym roku procesja Bożego Ciała przeszła z parafii św. Marcina do parafii Miłosierdzia Bożego.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Hanna 30.05.2024 17:14
A ktos chce krzyże do śmietnika wyrzucać? Bo jeśli masz księże na myśli Trzaskowskiego to on nie wyrzuca tylko zdejmuje z urzędów bo ich tam nie powinno być. Jestem katoliczką praktykująca ( jeszcze) i uważam ze miejsce krzyża jest w kościele.

Na temat 31.05.2024 12:08
Pełna zgoda. Tym bardziej, że krzyż został wciągnięty do walki politycznej i to za zgodą i z udziałem episkopatu. Też jest mi z tym źle.

bezchmurnie

Temperatura: 17°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 17 km/h

Ogłoszenia
Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Tel. 665 424 109, 515 955 229 lub 605 615 205. Posiadamy do sprzedaży bardzo atrakcyjne działki w malowniczej, zalesionej miejscowości. Działki z możliwością zabudowy całorocznej oraz letniskowej o pow. od 1134 m/2 do 2642 m/2. Atrakcyjne usytuowanie, w sąsiedztwie domów jednorodzinnych i letniskowych, a zarazem wśród lasów, sprawia ,że niniejsza oferta, skierowana jest do osób poszukujących ciszy i zachwycających się naturą, ale aktywnych zawodowo. Dojazd drogą asfaltową oraz ok. 500 m drogą utwardzoną. Media ( prąd i wodociąg w drodze). Okolica cicha i spokojna, wokół duże kompleksy leśne, z wieloma szlakami pieszymi i rowerowymi. Bez wątpienia jest to najpiękniejszy fragment Mazowsza. Szybki dojazd do autostrady A1 ok. 8 km. Odległość z Kutna ok. 16 km, z Warszawy ok. 110 km, z Gostynina ok. 10 km. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Cena 43 000 zł do negocjacji. W naszym biurze prezentacja jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama