sobota, 22 czerwca 2024 21:13
Reklama

Nietrzeźwi kierowcy, przekroczenia prędkości i wzorowa postawa obywatelska

Policjanci podczas czterech dni tzw. długiego weekendu (30.05-02.06) zatrzymali kilku nietrzeźwych kierowców oraz kierujących, którzy przekroczyli znacznie prędkość w terenie zabudowanym. Nietrzeźwi kierowcy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem, inni zostali ukarani wysokimi mandatami oraz stracili prawa jazdy na trzy miesiące.

W czwartek (30.05) po godz. 20 dyżurny gostynińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierującego. Natychmiast w miejsce interwencji zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy zastali zgłaszającą 45-letnią mieszkankę województwa mazowieckiego, która wskazała im na ujętą 32-letnią mieszkankę Łodzi. Kobieta kierowała seatem mając w organizmie prawie 2,5 promila.

Wzorową postawą obywatelską w piątek (31.05) wykazało się również małżeństwo z powiatu włocławskiego, którzy podczas podróży na jednej z dróg powiatu gostynińskiego zauważyli kierującego hondą, którego tor jazdy wskazywał, że może on być pod działaniem alkoholu. Małżeństwo zatrzymało hondę, a następnie wyjęli kluczyki ze stacyjki pojazdu, uniemożliwiając tym samym kierowcy dalszą jazdę. Na miejscu niezwłocznie pojawili się wezwani policjanci, którzy ustalili, że kierowcą hondy jest 37-letni mieszkaniec powiatu włocławskiego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

Zatrzymani kierowcy odpowiedzą przed sądem a za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (1.06) po godzinie 22 dyżurny gostynińskiej komendy przyjął zgłoszenie o kierowcy, który doprowadził do zderzenia z pojazdem na parkingu przy jednym ze sklepów na terenie gminy Gostynin. Na miejscu policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Gostynin. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto 33-latek posiadał dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdami wydane przez Sąd Rejonowy w Gostyninie. Mężczyzna za złamanie sadowego zakazu oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu gostynińskiego na drogach powiatu policjanci z gostynińskiej drogówki prowadzili wzmożone kontrole prędkości. W trakcie swoich działań policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy dopuścili się do drastycznego przekroczenia prędkości, w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

W piątek (31.05) przed godz. 20 na jednej z dróg powiatu policjanci zatrzymali do kontroli audi, którego kierowca jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 103 km/h. Autem kierował 50-letni mieszkaniec Gostynina. Dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym przekroczył o 53 km/h. Za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym funkcjonariusze ukarali kierowcę mandatem w kwocie 1500 zł, na jego konto dopisano 13 punktów karnych oraz stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania prędkości, komunikatów czy licznych działań policyjnych, w dalszym ciągu wielu kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość. Policjanci w niedzielę (2.06) zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h w terenie zbudowanym. Kierowcą okazał się 32-letni mieszkaniec Płocka. Mężczyzna w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, będąc w tzw. recydywie, został ukarany mandatem w kwocie 3000 zł oraz na jego konto wpłynęło 13 pkt. Ponadto zostało mu zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące.

Jazda po alkoholu, czy z nadmierną prędkością jest zawsze niebezpieczna. Nawet niewielka dawka alkoholu wpływa na zdolność prowadzenia pojazdu.

Osoby, które lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Jedna nieprzemyślana decyzja może doprowadzić do tragedii.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
pochmurnie

Temperatura: 18°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 20 km/h

Ogłoszenia
Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Tel. 665 424 109, 515 955 229 lub 605 615 205. Posiadamy do sprzedaży bardzo atrakcyjne działki w malowniczej, zalesionej miejscowości. Działki z możliwością zabudowy całorocznej oraz letniskowej o pow. od 1134 m/2 do 2642 m/2. Atrakcyjne usytuowanie, w sąsiedztwie domów jednorodzinnych i letniskowych, a zarazem wśród lasów, sprawia ,że niniejsza oferta, skierowana jest do osób poszukujących ciszy i zachwycających się naturą, ale aktywnych zawodowo. Dojazd drogą asfaltową oraz ok. 500 m drogą utwardzoną. Media ( prąd i wodociąg w drodze). Okolica cicha i spokojna, wokół duże kompleksy leśne, z wieloma szlakami pieszymi i rowerowymi. Bez wątpienia jest to najpiękniejszy fragment Mazowsza. Szybki dojazd do autostrady A1 ok. 8 km. Odległość z Kutna ok. 16 km, z Warszawy ok. 110 km, z Gostynina ok. 10 km. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Cena 43 000 zł do negocjacji. W naszym biurze prezentacja jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama