Reklama

Powiatowy Rajd Rowerowy

Starosta Gostyniński Andrzej Krzewicki, powitał wszystkich licznie przybyłych uczestników rajdu.

Zauważył że są w wśród nich rowerzyści nie tylko z Powiatu Gostynińskiego ale również z Gąbina, Plocka, Żychlina oraz Łowicza. Rajd w tym roku odbywał się  pod hasłem "Rodzinnie, zdrowo, rowerowo wśród jezior i lasów Pojezierza Gostynińskiego". Uczestnicy rajdu po rejestracji w doskonałych humorach, wyruszyli z parkingu Starostwa Powiatowego w Gostyninie w trasę przebiegającą po malowniczych terenach pojezierza gostynińskieg:  Gostynin – Gaśno – Legarda - Kruk – Gorzewo Stanica Harcerska– Marianów - Białe – Klusek – Budy Lucieńskie - Miałkówek – Lucień - Gorzewo OSP. Rajd zgromadził różne grupy wiekowe uczestników, od najmłodszych kilkunastoletnich dzieci  po statecznych Seniorów oraz rowerzystów zrzeszonych w klubie turystyki kolarskiej BeneqTeam z Płocka, MUKS Tandem Gąbin z Gąbina lub KTK Szprycha w Łowiczu.

Starosta Gostyniński Andrzej Krzewicki, podziękował szczególnie uczestnikom rajdu, którzy zechcieli skorzystać z propozycji aktywnego spędzenia czasu. Podziękował również służbom oraz pracownikom za organizację tej ważnej dla lokalnej społeczności imprezy rowerowej, organizowanej przez Starostwo Powiatowe po raz czwarty. Starosta Gostyniński Andrzej Krzewicki słowa wdzięczności skierował do sponsorów, podkreślając wolę współpracy oraz ofiarność, która przyczyniła się do zebrania dużej ilość sympatyków tego wydarzenia.

Dziękujemy bardzo:

 • Pani Zuzannie Wojtalewicz-Kunkel oraz Panu Adrianowi Wojtalewiczowi, właścicielom Restauracji Bajka z Gostynina, za pyszną żołnierską grochówkę oraz słodkie desery dla wszystkich uczestników rajdu
 • Panom Zbigniewowi i Tomaszowi Janckim właścicielom Hurtowni spożywczej TOMEX-MAX s.c z Gostynina za słodycze oraz napoje dla uczestników rajdu.
 • Firmie KELLANOVA z Kutna za chipsy PRINGELS dla uczestników rajdu

Starosta Gostyniński Andrzej Krzewicki, składa również specjalne podziękowania skierowane  do instytucji zabezpieczających rajd:

Dziękujemy:

 • Kierownikowi Powiatowego Biura Zarządzania Kryzysowego Panu Jackowi Nowickiemu, który w sposób profesjonalny dbał o bezpieczeństwo uczestników rajdu.
 • Pracownikom Działu Promocji Starostwa Powiatowego w Gostyninie wraz z Naczelnikiem Tomaszem Lewandowskim oraz pracownikowi Działu Organizacyjnego Panu Kamilowi Życińskiemu za pomoc przy wytyczeniu ciekawej trasy oraz za aktywny udział u rajdzie.
 • Policjantom z formacji ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie, którzy w sposób profesjonalny czuwali nad bezpieczeństwem uczestników rajdu.
 • Radnej Gminy Gostynin Pani Zuzannie Baranowskiej-Lemmen oraz Strażakom z OSP Lucień za profesjonalne zabezpieczenie rajdu.
 • Prezesowi OSP w Gorzewie Stanisławowi Torno oraz Strażakom z OSP Gorzewo za udostępnienie remizy i terenu OSP oraz za aktywną pomoc przy organizacji rajdu.

Dziękujemy również:

 • Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Panu Adamowi Struzikowi za objęcie rajdu Patronatem Honorowym oraz ufundowaniu gadżetów odblaskowych.
 • Radnemu Powiatu Gostynińskiego Panu Adamowi Walochowi za ciekawe prelekcje historyczne przy miejscach pamięci znajdujących się na drodze rajdu.
 • Radnemu Gminy Gostynin Panu Piotrowi Lemańskiemu za współpracę podczas organizacji rajdu.
 • Nadleśniczemu Nadleśnictwa Gostynin Panu Jarosławowi Borczyńskiemu za prelekcję o walorach lasów znajdujących się na terenie powiatu gostynińskiego, za gadżety oraz prezenty dla uczestników rajdu oraz możliwość postoju podczas przejazdu w Gajówce Kruk.
 • Pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gostyninie za prelekcję dla uczestników rajdu.

Pierwszym przystankiem na mapie rajdu był postój pod pomnikiem pomordowanych mieszkańców Powiatu Gostynińskiego w lesie Kraśnica, gdzie odbyła się  prelekcja historyczna wygłoszona dla uczestników rajdu  przez Pana Adama Walocha. Starosta  Gostyniński Andrzej Krzewicki, Skarbnik Powiatu Gostynińskiego Elżbietą Kijek oraz Radny Powiatu Gostynińskiego Adam Waloch, oddali hołd pomordowanym oraz zapalili pamiątkowy znicz.

Następnie po krótkim odpoczynku, uczestnicy udali się w dalszą trasę. Kolejnym przystankiem podczas rajdu był pomnik bitwy 1863r. ustawiony na mogile 49 powstańców z oddziału Józefa Łakińskiego, którzy zginęli 12 marca 1863r. Radny Powiatu Pan Adam Waloch wygłosił kolejną ciekawą prelekcję historyczną na temat pomordowanych powstańców. Uczestnicy rajdu mieli możliwość zadawania pytań. Starosta Gostyniński, Skarbnik Powiatu Gostynińskiego Elżbieta Kijek oraz Radny Powiatu Gostynińskiego Adam Waloch w imieniu uczestników rajdu złożyli hołd pomordowanym oraz zapalili pamiątkowy znicz.

Następnie uczestnicy rajdu przy zabezpieczeniu Policji, Straży, Biura Zarządzania Kryzysowego, ruszyli w dalszą podróż do Gajówki Kruk, gdzie gościnne progi otworzyli leśnicy z Nadleśnictwa Gostynin.

Nadleśniczy Jarosław Borczyński wygłosił ciekawą pogadankę o historii powstania Lasów, różnorodności przyrody lasów pojezierza gostynińskiego oraz wilkach które zadomowiły się na naszym terenie.  Następnie   wspólnie z współpracownikami przeprowadził wśród uczestników konkurs wiedzy o lasach i nagrodził zwycięzców gadżetami reklamowymi. Po przerwie na posiłek regeneracyjny od sponsora i uzupełnienie wody, uczestnicy rajdu udali się w dalszą malowniczą trasę, pokonując kolejne kilometry.

W OSP Gorzewo na uczestników rajdu czekał Starosta Gostyniński Andrzej Krzewicki, który nagrodził wszystkich  pamiątkowym medalem za udział w IV Powiatowym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym.  Uczestnicy po trudach trasy mogli zjeść pożywną grochówkę oraz spróbować słodkości  ufundowanych  przez restaurację BAJKA z Gostynina. Mogli również skosztować kiełbaskę z ogniska przygotowanego przez Strażaków z OSP Gorzewo. Dziękujemy bardzo wszystkim za udział w rajdzie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Rowerzysta 05.07.2024 18:15
Do mieszkańca bardzo nie w temacie bo co mają wspólnego latarnie z rajdem rowerowym ?

Mieszkaniec 06.07.2024 11:26
To żebym cię tam nie spotkał jak jeździsz rowerem.

Mieszkaniec 05.07.2024 17:23
Tak może nie w temacie, ale chciałem zapytać komu przeszkadzały latarnie nad zalewem? Dzisiaj rano zostały zdemontowane!!!!!

zachmurzenie duże

Temperatura: 17°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 8 km/h

Ogłoszenia
Bezpieczne Pożyczki Hipoteczne Dla Firm i Rolników Bez Bik Szybka Wypłata Bezpieczne Pożyczki Hipoteczne Dla Firm i Rolników Bez Bik Szybka Wypłata Koniec z brakiem pieniędzy! Nasza pożyczka hipoteczna dla firm i rolników to innowacyjne rozwiązanie, które gwarantuje sukces każdemu przedsiębiorcy. Oszczędzisz wiele energii, czasu i osiągniesz, to o czym wszyscy marzą – realizację potrzeb Twojej firmy i niezależność finansową. Wystarczy, że rozpoczniesz z nami współpracę. Już dzisiaj dołącz do firm i gospodarstw rolnych, które zrealizowały swoje marzenia. Sprawdź teraz! Czynniki wyróżniające naszą ofertę: • zabezpieczenie tylko na hipotece (wpis w dziale IV księgi wieczystej, tak jak w banku) • najniższy koszt umowy od 28% rocznie • najszybszy czas realizacji i wypłaty • pomoc w przygotowaniu dokumentów na każdym etapie współpracy • elastyczność oferty w zakresie warunków spłaty • jasne warunki umowy bez „gwiazdek i drobnego druku” • żadnych ukrytych kosztów • szeroki przedział kwotowy ( od 50.000 zł do 2.000.000 zł) Dodatkowe korzyści dla Państwa wynikające z podjętej współpracy: • Specjalizujemy się w procesach restrukturyzacji i oddłużaniu nieruchomości • Na życzenie klienta dokonujemy szybkiego zakupu nieruchomości • Na życzenie klienta pokryjemy koszt umowy notarialnej • Nie weryfikujemy Państwa baz w BIK, BIG, KRD, ERIF i innych • Akceptujemy/spłacamy zajęcia komornicze, hipoteki i prywatne zobowiązania • Wszyscy nasi klienci otrzymują bezpłatne konsultacje i pomoc prawną • Każdego klienta traktujemy indywidualnie i z należytą starannością Nasze pożyczki hipoteczne oferujemy pod następujące zabezpieczenia: Grunty rolne, grunty komercyjne, działki deweloperskie, działki budowlane, lokale mieszkalne, domy mieszkalne, kamienice mieszkalne, biurowce, obiekty magazynowe, obiekty sportowe, obiekty uzdrowiskowe, hotele, motele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, zakłady usługowe oraz zakłady produkcyjne, pojazdy użytkowe i rolnicze posiadające dowód rejestracyjny. Kontakt: Tel. 577-873-616, email: [email protected] Więcej informacji na stronie: https://bloghipoteczny24.pl/
Dom z bezpośrednim dostępem do jeziora Białe Dom z bezpośrednim dostępem do jeziora Białe Tel. 665 424 109, 515 955 229. Posiadamy do sprzedaży dom w zabudowie bliźniaczej (połowa) o pow. ok. 90 m/2, w tym dodatkowo ok 30 m tarasu. Budynek składa się z parteru oraz użytkowego poddasza. Na parterze znajduje się przestronny salon z wyjściem na taras, aneks kuchenny i łazienka oraz schody prowadzące na piętro, na którym znajdują się dwie piękne sypialnie. Z jednej sypialni wyjście na balkon. Nieruchomość wyposażona w media: prąd, szambo i woda z własnego ujęcia ( jest możliwość przyłącza wody z wodociągu gminnego). Pięknie zagospodarowana działka o pow. ok 1000 m/2 z licznym nasadzeniem oraz garażem typu blaszak. Nieruchomość wyposażona w system alarmowy oraz usytuowana na terenie zamkniętego kompleksu. Okolica bardzo malownicza, położona wśród rezerwatów przyrody. Bez wątpienia jest to najpiękniejszy fragment Mazowsza. Odległość prezentowanej działki od najpiękniejszego i najczystszego ( I klasa czystości wody ) jeziora - Białe ok. 120 m. Jezioro Białe jest najgłębszym jeziorem na pojezierzu gostynińskim i jednym z większych (152 ha). Odległość z Płocka ok. 25 km, z Warszawy ok. 100 km, z Gostynina ok. 8 km Cena 659 000 zł do negocjacji. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Prezentacja w naszym biurze jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama