Impreza miała charakter otwarty i integracyjny, łącząc na jednej scenie dzieci, młodzież, dorosłych oraz seniorów z Gostynina i okolicznych miejscowości województwa mazowieckiego.
Wydarzenie odbyło się już po raz czwarty. Poprzednie edycje miały miejsce w latach 2023, 2024 i 2025 (jubileusz 10-lecia zespołu) i każdorazowo cieszyły się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności oraz zaprzyjaźnionych grup z innych województw.
Na rynku miasta Gostynina swoje umiejętności taneczne zaprezentowali artyści i zespoły z województw mazowieckiego, łódzkiego oraz kujawsko-pomorskiego. Wśród uczestników znalazły się także reprezentacje miejskich i gminnych szkół oraz sekcje tańca w kręgu Gostynińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Organizatorami wydarzenia byli: Mażoretki Libra Gostynin działające przy Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie, Fundacja Dobrych Serc „TAK” oraz Centrum Szkoleń JRS. Współorganizatorami wydarzenia były: Piekarnia Dubielak oraz Kwiaciarnie Małgosi. Patronat nad wydarzeniem objął Urząd Miasta Gostynina, a Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Artyści zaprezentowali bogaty dorobek minionego roku tanecznego.
Wystąpiły między innymi seniorki z sekcji tańca w kręgu GUTW.
W kategorii solistek zaprezentowały się:
Lila Rybicka I Marcelina Wichrowska ze Szkoły Tańca Dance Dorota Sobiecka,
Tola Surynowicz,
Hanna Żytkiewicz
Weronika Rudzińska,
Oliwia Myszkowska,
Alicja Baranowska,
Laura Wichrowska,
Cecylia Bogulska,
Marysia Lelińska,
Natalia Kieszkowska
Izabella Wichrowska
Julia Wichrowska
– reprezentujące Zespół Mażoretek Libra Gostynin.
W duecie zatańczyły: Rudzińska Weronika, Myszkowska Oliwia.
W kategorii formacji na scenie międzywojewódzkiej zadebiutowały Mażoretki Żychlińskiego Domu Kultury „Żychlinianki”. Wystąpiły również tancerki zespołów JAZZ DANCE i JAZZ DANCE 2 ze Szkoły Tańca Dance Dorota Sobiecka oraz grupy Libra Gostynin: Kids, Kadetki, Juniorki, Seniorki i Mamy.
Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Solec” zaprezentował program wokalno-taneczny dla gostynińskiej publiczności.
Na zakończenie wydarzenia tancerki wspólnie z publicznością zatańczyły układy: „Chocolate”, „Mueve La Colita” oraz „MAM'S Chiki”. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat udziału w wydarzeniu oraz podziękowanie za pracę na rzecz zespołu.
Wydarzenie poprowadzili Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie – Aleksandra Milczarek oraz Zbigniew Herc, wolontariusz Fundacji Dobrych Serc „TAK”.
Więcej zdjęć z wydarzenia w linku poniżej.

Napisz komentarz
Komentarze