czwartek, 29 lutego 2024 19:30

Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski podpisał międzygminne porozumienie o współpracy

Miło nam poinformować, że przedstawiciele 26 samorządów – 22 gmin, trzech powiatów ziemskich oraz Płocka, w tym także miasto Gostynin reprezentowane przez burmistrza Pawła Kalinowskiego, podpisali w dniu dzisiejszym (31 stycznia br.) międzygminne porozumienie o współpracy.

„Liderem Porozumienia” jest Płock a pozostałe jednostki samorządu terytorialnego, w tym nasze miasto są „Partnerami porozumienia”.

 

Dokument określa zasady współpracy i postępowania podczas przygotowania, a następnie realizacji Strategii Rozwoju Ponadlokalnego dla partnerstwa samorządów pod nazwą „Obszar Funkcjonalny Miasta Płocka”.

 

Jak zauważył prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, wspólne działania obejmują: wymianę wiedzy i doświadczeń, a także uzyskanie preferencji przy pozyskiwaniu środków unijnych na wspólne projekty. Mogą dotyczyć różnych obszarów, jak np. tworzenia atrakcyjnej ponadlokalnej oferty turystycznej, szlaków kulturalnych i turystycznych, budowy dróg rowerowych, czy budowania potencjału w zakresie efektywności energetycznej.

 

Działania takie mają wpływ na kierunki rozwoju regionu płockiego. Ponadto otworzą sygnatariuszom porozumienia drogę do starania się o dotacje z perspektywy finansowej UE na lata 2021-2027.

 

Porozumienie określa również prawa i obowiązki stron oraz zakłada współpracę w oparciu o zasadę równoprawności, przy wzajemnym szacunku i zaufaniu.

 

Urząd Miasta Gostynina

www.gostynin.pl

69084

 

69085

 

69086


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
4321 02.02.2023 15:18
Czy firma ,która remontuje MCK nie powinna od ręki wywozić gruzu? Póki co gruzowisko tworzy się za MCK i przed trochę mniej. Ludzie pozbierali drewno ,chętnych do gruzu nie ma ,chociaż jest informacja ,że można go brać darmo.

zachmurzenie duże

Temperatura: 8°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 15 km/h

Ogłoszenia
Tomograf komputerowy i RTG w Szpitalu ARION Med Tomograf komputerowy i RTG w Szpitalu ARION Med Szanowni Państwo, na terenie Szpitala ARION Med sp. z o.o. znajduje się Pracownia Tomografii Komputerowej i RTG. Od 01.11.2023 r. świadczenia w zakresie diagnostyki obrazowej wykonuje firma ARION Med sp. z o.o. Pacjenci ambulatoryjni mogą skorzystać z usług Pracowni Tomografii Komputerowej i RTG w godzinach 08:00 – 18:00. Badania wykonywane są w ramach NFZ oraz komercyjnie ( niezbędne jest skierowanie ). Bliższe informacje o badaniach uzyskacie Państwo pod numerem telefonu: 24 236 03 91 lub bezpośrednio w rejestracji firmy ARION Med sp. z o. o. przy ulicy Kruk 5, 09-500 Gorzewo ( I PAWILON Szpitala ARION Med ). Nowy Tomograf Komputerowy w Szpitalu ARION Med sp. z o.o. Nowy tomograf komputerowy w szpitalu ARION Med sp z o.o.. Serdecznie dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego za wsparcie dla Naszego szpitala. Nowe urządzenie tomograf komputerowy – 64 rzędowy, którym szpital corocznie wykonywać będzie kilka tysięcy badań. To inwestycja, która w bardzo pozytywny sposób wpłynie na jakość życia zarówno mieszkańców powiatu gostynińskiego i jego okolic. Sprzęt najnowszej technologii Dostawcą tomografu komputerowego jest GE Medical Systems Polska Sp. z o.o.. Nowoczesny 64-rzędowy tomograf komputerowy poszerzy ofertę dostępnych badań. Należy podkreślić, iż instalowany model przenosi jakość diagnostyki obrazowej w tutejszym szpitalu na wyższy poziom. Liczba tzw. rzędów związana jest między innymi z szybkością jego działania, a tym samym ze skróceniem czasu przeprowadzanego badania. Więcej informacji: www.arionmed.pl/nowy-tomograf-komputerowy-w-szpitalu-arion-med-spzoo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama