czwartek, 29 lutego 2024 19:46

Gąbin: Koncert Kolędowy połączony z promocją płyt oraz promocją publikacji

W piątek 27 stycznia 2023 roku w Szkole Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Gąbinie odbył się Koncert Kolędowy klasy piosenki połączony z promocją dwóch płyt: "Stanisław Moniuszko utwory wybrane", "Najpiękniejsze kolędy Feliks Nowowiejski" oraz promocją publikacji: "Sonata Es-dur na fortepian Wacława Lachmana", "Pieśni Wacława Lachmana" oraz "Informator Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Gąbinie".

Podczas koncertu kolędowego wystąpili nauczyciele: prof. dr hab. Anna Jeremus-Lewandowska wraz z dr Danutą Dudzińską-Wieczorek. Zaprezentowali się także uczniowie: Wojciech Milczarek, Aleksandra Czarkowska, Hanna Leonarcik, Wiktoria Kłys, Hubert Majczak. Blanka Szewczyk, Anna Domagała, Anna Kaczmarek, Adrianna Panek, Maciej Durka, Nikola Pogorzelec, Zofia Walburg, Nina Geras, Zuzanna Szarow, Patrycja Trzaskowska, Wiktoria Zadworna, Klaudia Dolniak i Marta Falkowska. Pedagogom i uczniom akompaniowali: dr hab. Jarosław Domagała, Pani Anna Koźniewska, Pan Włodzimierz Sieczkowski.

 

Działalność Szkoły Muzycznej I stopnia w Gąbinie, to nie tylko nauczanie dzieci i młodzieży, to również wydawanie płyt i publikacji. Zarówno płytę pt. "Stanisław Moniuszko - utwory wybrane" jak i publikacje "Sonata Es-dur na fortepian Wacława Lachmana", "Pieśni Wacława Lachmana", oraz "Informator o Szkole Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Gąbinie" wydano dzięki staraniom Gąbińskiego Stowarzyszenia Kulturalnego oraz Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Gąbinie. W nagraniu płyty "Stanisław Moniuszko - utwory wybrane " wzięli udział nauczyciele oraz uczniowie gabińskiej Szkoły Muzycznej. Wydanie płyty i publikacji zostało dofinansowane przez Lokalną Grupę Działania AKTYWNI RAZEM w formie GRANTU ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Natomiast płytę "Najpiękniejsze kolędy Feliks Nowowiejski" wydano dzięki zaangażowaniu i pracy prof. dr hab. Anny Jeremus-Lewandowskiej oraz dr hab. Jarosława Domagały oraz wsparciu Pana Krzysztofa Jadczaka - Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin.

 

Paulina Lis
Szkoła Muzyczna I st.
w Gąbinie
 
27.01 2
 
27.01 7
 
27.01 10
 
27.01 13
 
27.01 28
 
27.01 39
 
27.01 40
 
27.01 41
 
27.01 43
 
27.01 50
 
27.01 54
 
27.01 55

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 8°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 15 km/h

Ogłoszenia
Tomograf komputerowy i RTG w Szpitalu ARION Med Tomograf komputerowy i RTG w Szpitalu ARION Med Szanowni Państwo, na terenie Szpitala ARION Med sp. z o.o. znajduje się Pracownia Tomografii Komputerowej i RTG. Od 01.11.2023 r. świadczenia w zakresie diagnostyki obrazowej wykonuje firma ARION Med sp. z o.o. Pacjenci ambulatoryjni mogą skorzystać z usług Pracowni Tomografii Komputerowej i RTG w godzinach 08:00 – 18:00. Badania wykonywane są w ramach NFZ oraz komercyjnie ( niezbędne jest skierowanie ). Bliższe informacje o badaniach uzyskacie Państwo pod numerem telefonu: 24 236 03 91 lub bezpośrednio w rejestracji firmy ARION Med sp. z o. o. przy ulicy Kruk 5, 09-500 Gorzewo ( I PAWILON Szpitala ARION Med ). Nowy Tomograf Komputerowy w Szpitalu ARION Med sp. z o.o. Nowy tomograf komputerowy w szpitalu ARION Med sp z o.o.. Serdecznie dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego za wsparcie dla Naszego szpitala. Nowe urządzenie tomograf komputerowy – 64 rzędowy, którym szpital corocznie wykonywać będzie kilka tysięcy badań. To inwestycja, która w bardzo pozytywny sposób wpłynie na jakość życia zarówno mieszkańców powiatu gostynińskiego i jego okolic. Sprzęt najnowszej technologii Dostawcą tomografu komputerowego jest GE Medical Systems Polska Sp. z o.o.. Nowoczesny 64-rzędowy tomograf komputerowy poszerzy ofertę dostępnych badań. Należy podkreślić, iż instalowany model przenosi jakość diagnostyki obrazowej w tutejszym szpitalu na wyższy poziom. Liczba tzw. rzędów związana jest między innymi z szybkością jego działania, a tym samym ze skróceniem czasu przeprowadzanego badania. Więcej informacji: www.arionmed.pl/nowy-tomograf-komputerowy-w-szpitalu-arion-med-spzoo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama