czwartek, 29 lutego 2024 20:07

Warsztaty Pianistyczne "Dźwięki Mazowsza"

W dniach 6-7 grudnia w Pałacu Chopinowskim w Sannikach odbyły się Ogólnopolskie Warsztaty Pianistyczne "Dźwięki Mazowsza". Organizatorami wydarzenia było Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach oraz Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Gąbinie.

W warsztatach wzięło udział 21 uczestników ze szkół muzycznych z całej Polski: Gąbina, Gostynina, Kutna, Włocławka, Płońska, Wielunia, Pabianic, Sopotu i Puław. Warsztaty poprowadzili prof. Andrzej Tatarski i dr hab. Beata Bilińska.

 

Dr hab. Beata Bilińska jest pianistką, kameralistką i pedagogiem. Posiada tytuł doktora habilitowanego sztuk muzycznych. Jest profesorem nadzwyczajnym Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jasińskiego, uzyskując dyplom z wyróżnieniem. Dr hab. Beata Bilińska znajduje się w czołówce polskich pianistów. Prowadzi bogatą działalność artystyczną. Występuje z koncertami symfonicznymi, recitalami solowymi i kameralnymi w Polsce oraz za granicą. Prowadzi liczne kursy mistrzowskie w kraju i za granicą, a także zasiada w jury ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych.

 

Prof. Andrzej Tatarski jest znanym pianistą, prowadził klasę fortepianu w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Bierze udział w pracach jury ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych oraz muzyki kameralnej, wykłada na kursach mistrzowskich w kraju i zagranicą. Prowadzi intensywną działalność artystyczną jako solista i kameralista. Występował w wielu krajach Europy, Ameryki i Azji. W jego dorobku artystycznym znajdują się liczne nagrania radiowe polskie i zagraniczne, nagrania telewizyjne i filmowe oraz płytowe. Jako kameralista współpracował z najwybitniejszymi polskimi artystami, m.in.: Konstantym Andrzejem Kulką, Bernardem Ładyszem, Stefanią Toczyską, Andrzejem Hiolskim, Michałem Grabarczykiem, Bartłomiejem Niziołem, Piotrem Pławnerem, Bartoszem Bryłą, Joanną Kozłowską oraz Kwartetem „Wieniawski". Przez wiele lat współpracował z prof. Stefanem Stuligroszem, jako akompaniator słynnego chóru „Poznańskie słowiki”.

 

W trakcie warsztatów odbył się koncert prof. Andrzeja Tatarskiego, podczas którego zabrzmiały utwory m.in. Ignacego Jana Paderewskiego, Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego.

 

Paulina Lis

Szkoła Muzyczna w Gąbinie 

 

6.12.2022 Sanniki 2

 

6.12.2022 Sanniki 5

 

6.12.2022 Sanniki 9

 

7.12.2022 Sanniki 8

 

7.12.2022 Sanniki 13

 

7.12.2022 Sanniki 25
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 8°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 15 km/h

Ogłoszenia
Tomograf komputerowy i RTG w Szpitalu ARION Med Tomograf komputerowy i RTG w Szpitalu ARION Med Szanowni Państwo, na terenie Szpitala ARION Med sp. z o.o. znajduje się Pracownia Tomografii Komputerowej i RTG. Od 01.11.2023 r. świadczenia w zakresie diagnostyki obrazowej wykonuje firma ARION Med sp. z o.o. Pacjenci ambulatoryjni mogą skorzystać z usług Pracowni Tomografii Komputerowej i RTG w godzinach 08:00 – 18:00. Badania wykonywane są w ramach NFZ oraz komercyjnie ( niezbędne jest skierowanie ). Bliższe informacje o badaniach uzyskacie Państwo pod numerem telefonu: 24 236 03 91 lub bezpośrednio w rejestracji firmy ARION Med sp. z o. o. przy ulicy Kruk 5, 09-500 Gorzewo ( I PAWILON Szpitala ARION Med ). Nowy Tomograf Komputerowy w Szpitalu ARION Med sp. z o.o. Nowy tomograf komputerowy w szpitalu ARION Med sp z o.o.. Serdecznie dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego za wsparcie dla Naszego szpitala. Nowe urządzenie tomograf komputerowy – 64 rzędowy, którym szpital corocznie wykonywać będzie kilka tysięcy badań. To inwestycja, która w bardzo pozytywny sposób wpłynie na jakość życia zarówno mieszkańców powiatu gostynińskiego i jego okolic. Sprzęt najnowszej technologii Dostawcą tomografu komputerowego jest GE Medical Systems Polska Sp. z o.o.. Nowoczesny 64-rzędowy tomograf komputerowy poszerzy ofertę dostępnych badań. Należy podkreślić, iż instalowany model przenosi jakość diagnostyki obrazowej w tutejszym szpitalu na wyższy poziom. Liczba tzw. rzędów związana jest między innymi z szybkością jego działania, a tym samym ze skróceniem czasu przeprowadzanego badania. Więcej informacji: www.arionmed.pl/nowy-tomograf-komputerowy-w-szpitalu-arion-med-spzoo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama