czwartek, 18 kwietnia 2024 09:47

Osłabieni Nafciarze wciąż bez porażki u siebie

W 8. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy Wisła Płock po czerwonych kartkach dla Rafała Wolskiego i trenera Pavola Stano zremisowała z Górnikiem Zabrze 1:1. Jedyną bramkę zdobył dla nas Davo.

Jako pierwsi groźną akcję przeprowadzili przyjezdni. W okolicach trzydziestego metra rywala sfaulował Rafał Wolski. Po dośrodkowaniu z tego stałego fragmentu gry celnie uderzał Rafał Janicki, jednak bez żadnych problemów złapał to Bartłomiej Gradecki. Nafciarze odpowiedzieli w siódmej minucie. Niestety mniej więcej z linii pola karnego nieczysto z powietrza uderzał lewą nogą Rafał Wolski. Chwilę potem płocczanie przeprowadzili kapitalną zespołową akcję, którą sprytnym podaniem rozpoczął w środku pola Rafał Wolski. Całość celnym strzałem po dograniu Łukasza Sekulskiego zakończył Davo, lecz Kevin Broll spisał się bez zarzutu. Chwilę potem zablokowana została próba Damiana Rasaka. Goście odpowiedzieli wywalczeniem rzutu rożnego, po którym jednak dobrze został zblokowany Erik Janża. Kilka chwil później mocno z prawego skrzydła dośrodkował Paweł Olkowski i z trudem interweniował Bartłomiej Gradecki.

Z czasem gra się nieco uspokoiła, a trochę groźniej pod naszą bramką zrobiło się po dwudziestej minucie. Wówczas piłkę na dwudziestym metrze stracił Dominik Furman, ale wszystko skończyło się na zablokowanym uderzeniu Robina Kambera. Wisła Płock świetną szansę na otwarcie wyniku miała w dwudziestej piątej minucie, kiedy mieliśmy nieporozumienie w szeregach zabrzan. Niestety niecelnie wykończył to Davo. Po ponad pół godziny gry Kevin Broll musiał się już solidnie wykazać. Rafał Wolski ładnie zagrał na prawą stronę do Kristiana Vallo. Ten zatańczył z rywalem w polu karnym, uderzył i niestety obrońca Górnika Zabrze, Aleksander Paluszek, zdołał odbić to na rzut rożny. Ostatecznie w końcu i tak udało nam się wyjść na prowadzenie! Z lewej strony przytomnie dograł do partnera Rafał Wolski, a akcję wykończył nie kto inny, jak Davo! Zaraz potem o mały włos na wyrównanie nie trafił Robert Dadok, który obił naszą poprzeczkę.

Po zamianie stron przyjezdni się nieco uaktywnili, ale i tak nie wyniknęło z tego nic szczególnie groźnego. Tak naprawdę bliżsi podwyższenia prowadzenia byli Nafciarze. Najpierw po faulu na Rafale Wolskim rozegraliśmy krótko rzut wolny, jednak zablokowany został Damian Rasak. Chwilę potem błędu defensywy Górnika Zabrze nie wykorzystał Łukasz Sekulski, który niestety poślizgnął się w polu karnym. W sześćdziesiątej minucie mieliśmy nieprzyjemną sytuację, gdyż czerwoną kartką został ukarany Rafał Wolski. Wobec tego ostatnie pół godziny podopieczni Pavola Stano musieli grać w dziesiątkę. Niestety już cztery minuty później mieliśmy wyrównanie. Z prawego skrzydła po krótkim słupku Bartłomieja Gradeckiego zaskoczył Robert Dadok.

Od tej pory tempo meczu mocno spadło i sytuacji z obu stron było jak na lekarstwo. Obie ograniczały się bowiem do pojedynczych zrywów, które nie dawały zbyt dużo. Dopiero pod koniec spotkania sytuacyjnie z pola karnego uderzał Amadej Marosa. Na posterunku był jednakże Bartłomiej Gradecki. Chwilę po tej akcji dwoma żółtymi i konsekwencji czerwoną kartką został ukarany przez sędziego trener Wisły Płock Pavol Stano. W ostatnich minutach meczu świetny rajd prawą stroną przeprowadził Milan Kvocera, ale niestety w polu karnym zaplątał się Marko Kolar. Ostatecznie udało nam się dowieźć remis do końca i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Kolejny mecz Nafciarze rozegrają w sobotę 10 września. W ramach 9. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy zmierzymy się na wyjeździe z Radomiakiem Radom. Początek o godzinie 17:30.

Wisła Płock - Górnik Zabrze 1:1 (1:0)

1:0 - Davo 37'

1:1 - Robert Dadok 65'

Wisła: 69. Bartłomiej Gradecki - 89. Aleksander Pawlak, 25. Jakub Rzeźniczak, 3. Steve Kapuadi, 77. Piotr Tomasik - 15. Kristián Vallo (77', 27. Milan Kvocera), 8. Dominik Furman (68', 23. Filip Lesniak), 6. Damian Rasak (68', 14. Mateusz Szwoch), 10. Rafał Wolski, 11. Davo (87', 9. Dawid Kocyła) - 20. Łukasz Sekulski (78', 24. Marko Kolar).

Górnik: 32. Kevin Broll - 4. Aleksander Paluszek, 26. Rafał Janicki, 3. Richard Jensen - 16. Paweł Olkowski (58', 21. Piotr Krawczyk), 17. Robin Kamber (46', 25. Jonatan Kotzke), 23. Jean Mvondo (86, 24. Krzysztof Kolanko), 7. Dani Pacheco (46', 33. Kanji Okunuki), 64. Erik Janža - 96. Robert Dadok, 11. Mateusz Cholewiak (72', 71. Amadej Maroša).

Żółte kartki: Furman - Mvondo.

Czerwona kartka: Rafał Wolski (59').W 83. minucie dwoma żółtymi, a w konsekwencji czerwoną kartką został także ukarany trener Pavol Stano.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).