piątek, 29 marca 2024 14:36

Wygrana, o którą walczyć trzeba było do końca

W 10 kolejce Płockiej KEEZA Ligi Okręgowej seniorzy Mazura Gostynin wygrali 2:1 ze Startem Proboszczewice.

Dopiero w drugiej połowie padły bramki w tym spotkaniu. W pierwszej połowie jedyną dogodną sytuacją było uderzenie w rzutu wolnego w poprzeczkę w wykonaniu Eryka Przybylskiego. Nasz napastnik faulowany był w 59 minucie w polu karnym przez Mateusza Borawskiego a sędzia Adrian Majewski pokazał rzut karny. Eryk Przybylski mocnym strzałem wyprowadził Mazur na prowadzenie. To czternasty gol naszego napastnika w dziesiątym ligowym meczu. Na 2:0 podwyższył w kuriozalnej sytuacji Michał Matecki w 80 minucie. Strzał pomocnikowi Mazura nie udał się, piłka leciała powoli w kierunku bramki, jednak przy interwencji fatalny błąd popełnił bramkarz Startu Łukasz Łopatowicz, który chcąc szybko złapać piłkę i wprowadzić ją do gry nie złapał jej i wturlała się do bramki.  W 87 minucie Start zdobył kontaktowego gola. Po rzucie karnym Marcin Kłodawski dał cień szansy gościom, jednak ostanie minuty to oddalenie gry Mazura od bramki Huberta Borowego i zwycięstwo stało się faktem.

Wobec porażki Sparty Mochowo z Unią Iłów nasz zespół powiększył przewagę w tabeli do 9 punktów i ma już pewne pierwsze miejsce na koniec rundy jesiennej. Ostatni mecz tej rundy, za tydzień, w sobotę, 5 listopada o g. 11:00 w Sierpcu to pojedynek dwóch najlepszych drużyn - Sparty Mochowo i Mazura.

Mazur Gostynin - Start Proboszczewice 2:1 bramki: 59' Eryk Przybylski (rzut karny), 80' Michał Matecki - 88' Marcin Kłodawski (rzut karny)

Mazur: Hubert Borowy - Piotr Szulczewski, Piotr Dutkiewicz, Kamil Augustyniak, Mateusz Dobieński - Michał Matecki (87' Maciej Kowalski) Jakub Bugdał (46' Krzysztof Oziemski), Maciej Gajewski, Paweł Znyk, Jan Rutkowski (76' Bartłomiej Kapturowski) - Eryk Przybylski; trener: Arkadiusz Szulczewski

Start: Łukasz Łopatowicz - Łukasz Kostun (87' Piotr Gachewicz), Mateusz Borawski, Marcin Kłodawski, Przemysław Kowalkowski, Sebastian Duchewicz, Marcin Kralski (87' Piotr Adamkowski), Arkadiusz Majchrzak, Adrian Grabowski, Jakub Zawadzki (87' Kamil Kalinowski), Kamil Krysiński; trener: Marcin Kłodawski żółte kartki: Kostun, Duchewicz