piątek, 29 marca 2024 12:07

Wygrana na koniec rundy. Mazur liderem bez porażki w tym sezonie

W 11 kolejce KEEZA Płockiej Ligi Okręgowej seniorzy Mazura Gostynin wygrali ze Spartą Mochowo 5:2.

Mazur zakończył rundę jesienna na pierwszym miejscu z dorobkiem 31 punktów, nie notując żadnej porażki. Początek meczu rozgrywanego w Sierpcu był dość wyrównany. Mazur niesiony przez cały mecz dopingiem kibiców z Gostynina objął prowadzenie w 28 minucie, gdy Jan Rutkowski wykorzystał nieporozumienie między obrońcami i bramkarzem. Sparta wyrównała trzy minuty później, w 31 minucie przerzut piłki na prawą stronę boiska i akcję zakończył Bartosz Włodarski. Do przerwy Mazur prowadził 2:1, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego od Jana Rutkowskiego piłkę przyjął przed bramką  Eryk Przybylski a skierował do siatki Piotr Szulczewski. W 58 minucie Eryk Przybylski wygrał pojedynek z obrońcami, podwyższając na 3:1 a w 73 minucie Jakub Bugdał wykorzystał zablokowane wybicie piłki przez Dariusza Kurkowskiego i zza pleców obrony wykończył strzałem na 4:1.

Dwa gole w tym meczu autorstwa Eryka Przybylskiego to podkreślenie znakomitej formy naszego napastnika w tej rundzie. W 84 minucie znów wykończenie strzałem dało piątą bramkę Mazurowi i 16-stą w tym sezonie naszego napastnika, który jest liderem klasyfikacji strzelców w KEEZA Płockiej Lidze Okręgowej. Gospodarze za sprawą Jakuba Wiśniewskiego zdobyli jeszcze drugą bramkę w tym meczu w 87 minucie. Mazur pewnie wygrał i zakończył znakomitą rundę jesienną bez porażki, z 31 punktami. Jedynie raz, w Czermnie z Unią nasz zespół tracił punkty po remisie 1:1.

Oby tym razem pierwsze miejsce, podobnie jak rok temu po rundzie jesiennej utrzymane było do końca sezonu. Teraz przed zespołem trenera Arkadiusza Szulczewskiego okres roztrenowania na obiektach w Gostyninie, a runda wiosenna ruszyć ma w kwietniu przyszłego roku.

Sparta Mochowo - Mazur Gostynin 2:5 bramki: 31' Bartosz Włodarski, 87' Kuba Wiśniewski - 28' Jan Rutkowski, 43' Piotr Szulczewski 58' i 84' Eryk Przybylski, 73' Jakub Bugdał

Sparta: Patryk Skierski - Maciej Stefański, Konrad Sieciński, Adrian Konopksa, Jakub Zawadzki, Bartosz Szczepański, Łukasz Konic, Mateusz Woziwosiński, Bartosz Włodarski, Rafał Krupiński, Kuba Wiśniewski

Mazur: Hubert Borowy - Piotr Szulczewski (85' Oliwier Olszanowski), Piotr Dutkiewicz, Kamil Augustyniak, Mateusz Dobieński (81' Maciej Kowalski) - Michał Matecki (81' Bartłomiej Kapturowski), Paweł Znyk, Jakub bugdał (78' Krzysztof Oziemski) Dariusz Kurkowski, Michał Jędrzejczak, Jan Rutkowski (85' Wiktor Smyczyński), Eryk Przybylski, trener: Arkadiusz Szulczewski

Żółte kartki: Jakub Zawadzki - Augustyniak, Bugdał Mecz rozgrywany na Stadionie Miejskim w Sierpcu