czwartek, 25 kwietnia 2024 17:00

Nafciarze wracają z Danii bez punktów

W duńskim Gudme, ORLEN Wisła Płock zmierzyła się z GOG. Był to pojedynek dwunastej kolejki EHF Champions League, a zwycięsko wyszli z niego gospodarze. Najwięcej bramek dla Nafciarzy – siedem – zdobył Tin Lućin.

Mecz w ataku rozpoczęli gospodarze, jednak piłkę odebrali im Nafciarze i pierwszą bramkę zdobył Tin Lućin. Następnie obejrzeliśmy po dwie skuteczne interwencje po obu stronach boiska i karę przez złą zmianę otrzymał Abel Serdio. Wynik gospodarzy w 5. min. otworzył Lukas Jorgensen, zaś zawodnicy ORLEN Wisły Płock długo nie mogli znaleźć drogi do bramki rywali i w końcu to GOG wyszedł na prowadzenie 2:1. Duńczycy mieli też szansę na trzecie trafienie, ale zawodnika miejscowych powstrzymał Marcel Jastrzębski. Kolejno swoją – i tym samym Wisły – drugą bramkę zdobył T. Lućin. W 10. min. ponownie dwie minuty otrzymał A. Serdio, a gospodarzom przyznano rzut z linii siódmego metra – karnego wykorzystał Emil Wernsdorf Madsen.

Między słupkami GOG-u dobrze spisywał się Tobias Thulin, a dodatkowo w osłabieniu Nafciarze stracili piłkę i na pustą bramkę trafił S. Pytlick. Po jeszcze jednym karnym i bramce Duńczyków, przy wyniku 7:2, o czas poprosił trener płocczan – Xavi Sabate. Po powrocie do gry najpierw skuteczny byli Gergo Fazekas i Gonzalo Perez Arce, którzy zmniejszyli straty do trzech trafień. Później nie powiodła się kontra ORLEN Wisły Płock i GOG wrócił do prowadzenia czterema. Piątą bramkę z karnego dołożył T. Lućin, jednak miejscowi odpowiedzieli na nią dwoma i w 18. min. było 10:5. Wiślacy starali się gonić przeciwników, ale mieli problemy w ataku, przez które GOG wyprzedził ich sześcioma. W międzyczasie na listę strzelców Wisły wpisali się Abel Serdio oraz Tomas Piroch, zaś na linii siódmego metra skuteczny był Tin Lucin.

Na siedem minut przed końcem pierwszej połowy na tablicy widniał rezultat 14:9, a wtedy o czas poprosił szkoleniowiec gospodarzy. Po powrocie do gry, sędziny przyznały rzuty karne obu drużynom, dla Duńczyków trafił E. Madsen, zaś dla ORLEN Wisły Płock – T. Lućin. Przed przerwą bramki dołożyli jeszcze Morten Olsen, Simon Pytlick, Lukas Jorgensen oraz Tomas Piroch. Po zakończeniu pierwszych trzydziestu minut GOG mógł jeszcze zwiększyć swoją przewagę z rzutu wolnego, jednak piłkę złapał Ignacio Biosca. Wynik do przerwy zatrzymał się na 18:11 dla Mistrzów Danii.

Rezultat drugiej połowy otworzył Michał Daszek i szybko odpowiedział mu Jerry Tollbring. Następnie dla ORLEN Wisły Płock trafił Abel Serdio, zaś po dwóch minutach bezbramkowej ciszy dla – GOG-u – Emil Madsen. W kolejnych minutach obejrzeliśmy dwie udane próby Przemysława Krajewskiego i Nafciarze mieli szansę jeszcze zmniejszyć straty, lecz przez swoją nieskuteczność po chwili znowu tracili siedem bramek do miejscowych, przy wyniku 22:15. Później dobytek płocczan powiększył Dmitrii Zhitnikov, natomiast Duńczyków S. Pytlick i E. Madsen. Na nieszczęście ORLEN Wisły Płock, przyszło jej też zagrać w podwójnym osłabieniu – najpierw na ławkę sędziny odesłały Leona Susnję, a nim jego kara dobiegła końca, wykluczony został również P. Krajewski.

Po piętnastu minutach drugiej części spotkania, na linii siódmego metra, siedemnastą bramkę dla Nafciarzy wywalczył Tin Lućin. W następnej akcji – na 25:17 – trafił Morten Olsen, natomiast po chwili Niebiesko-Biało-Niebiescy znowu zagrali w niepełnym składzie, z powodu kary Gonazlo Pereza Arce. W 48.min. wynik wynosił 25:19 – sytuację płocczan poprawili: Leon Susnja po asyście D. Zhitnikova oraz Lovro Mihić. Wtedy o rozmowę ze swoją drużyną poprosił trener Mistrzów Danii, zaś po czasie rzucił J. Tollbring i lepszy moment zanotowali Wiślacy – dwie bramki do ich wyniku dołożył D. Zhitnikov, a pomiędzy nimi T. Piroch. Nafciarze zaczęli zmniejszać straty, lecz na dwie minuty na ławkę odesłany został Mirsad Terzić i niedługo po tym karnego przyznano gospodarzom. Początkowo Emila Madsena zatrzymał Ignacio Biosca, ale Duńczyk dobił piłkę i dopiął swego.

W ostatnich minutach pojedynku, przy rezultacie 28:23 interweniował Xavi Sabate, jednak po wznowieniu gry to zawodnik GOG zdobył bramkę, a dodatkowo wykluczony został T. Piroch i Duńczycy jeszcze zwiększyli przewagę po „siódemce” Hjalte Lykke. Ostatnimi strzelcami byli natomiast Abel Serdio i Christoffer Sundsgaard Dreyer. Finalnie dwa punkty zostały w Gudme.

GOG 31:24 (18:11) ORLEN Wisła Płock

GOG: Dorgelo, Thulin – Pytlick 5, Jakobsen 2, Dreyer 1, Tollbring 4, Madsen 7, Jørgensen 6, Leger, Rasmussen 3, Zachariassen, Als, Lykke 1,  Cehte, Olsen 2, Clausen.

ORLEN Wisła Płock: Biosca, Jastrzębski – Daszek 1, Lućin 7, Piroch 4, Sroczyk, Serdio 3, Susnja 1, Fazekas 1, Krajewski 2, Pérez 1, Terzić, Dawydzik, Mihić 1, Mindegia, Zhitnikov 3.