piątek, 26 kwietnia 2024 17:50
News will be here

Szczypiorniści ORLEN Wisły wygrali u siebie z Grupą Azoty Tarnów

W niedzielny wieczór w Orlen Arenie obejrzeliśmy spotkanie 16. serii PGNiG Superligi! Nafciarze zakończyli tydzień pojedynkiem z tarnowskimi Jaskółkami. Starcie zwyciężyła ORLEN Wisła Płock i kolejne punkty wylądowały na koncie lidera!

Superligowy pojedynek w Orlen Arenie rozpoczęli Nafciarze i już w pierwszej akcji obejrzeliśmy skuteczny rzut karny w wykonaniu Tina Lućina. Po drugiej stronie boiska, atak gości również zakończył się udanym karnym, którego autorem był Keisuke Matsuura. Kolejno, na listę strzelców ORLEN Wisły Płock wpisał się Tomas Piroch i odpowiedział mu jeden z tarnowian – Michał Słupski. W 5.min. było 2:2, natomiast po kontrze na prowadzenie 3:2 wyszli goście, a już po chwili przyszło im zagrać w osłabieniu, z uwagi na karę Alberta Sanka. Następnie pierwszą bramkę w tym sezonie zdobył Mirsad Terzić i udaną kontrę zanotował Filip Michałowicz. Dwa trafienia dołożyli też przyjezdni, a pomiędzy nimi – Tin Lućin. Później Jaskółki przycichły, natomiast wynik Wisły powiększyli: Marcel Sroczyk, Filip Michałowicz i Tomas Piroch, przez co na czas zdecydował się szkoleniowiec tarnowian.

Po czasie Tomasza Strząbały, goście stracili piłkę i kontrę przeprowadził F. Michałowicz, zaś po niej ciszę gości przerwał Taras Minotskyi. Kiedy ORLEN Wisła Płock prowadziła 9:6, ukarany dwoma minutami został Mirsad Terzić. Wykluczenie nie wpłynęło zbyt mocno na rezultat, a po bramkach po obu stronach boiska obejrzeliśmy dwa rzuty z linii siódmego metra – Dzmitry Smolikau oraz Tina Lućina. W 20.min. tablica wskazywała wynik 12:9 i trzeci rzut karny wykorzystał T. Lućin, zaś drugi –  Dzmitry Smolikau. W kolejnych minutach z trafianiem zatrzymali się Nafciarze i po bramkach Tarasa Minotskyiego oraz Aliaksandra Bushkou, doszli gospodarzy na 13:12. Dodatkowo na ławkę odesłany został Przemysław Krajewski. Po sześciu minutach przerwy, dla płocczan celnie rzucił Leon Susnja i po raz drugi w tym spotkaniu o czas poprosił szkoleniowiec Unii. Po powrocie do gry skuteczną interwencję odnotował natomiast Marcel Jastrzębski i mieliśmy kolejną przerwę, tym razem na prośbę trenera miejscowych – Xaviego Sabate.

W ostatnich sekundach wykluczenie otrzymał jeszcze Przemysław Mrozowicz i z karnego trafił Tin Lućin, który ustanowił wynik pierwszej połowy na 15:12.

Grupa Azoty Unia Tarnów weszła w drugą połowę meczu w niepełnym składzie, przez karę Przemysława Mrozowicza sprzed przerwy. Pierwsza próba tarnowian zakończyła się faulem w ataku i finalnie wynik tej części gry otworzył Tomas Piroch. Następnie dobytek ORLEN Wisły Płock powiększył Dmitrii Zhitnikov i dopiero później powiodła się akcja gości. W 34.min. sędziowie ukarali Jakuba Sikorę, przez co Jaskółki zdecydowały się na zdjęcie goalkeepera, a wykorzystał to Marcel Sroczyk, trafiając na pustą bramkę. Po dwóch trafieniach M. Sroczyka oraz trzech Unii Tanów mieliśmy stosunek – 20:16. Bezbłędny w tym pojedynku na linii siódmego metra był Tin Lućin, który w 39.min. zanotował piąty rzut karny. Później kolejne trafienie dołożył T. Minotskyi, posiadający najwięcej bramek wśród tarnowian.

Zarówno Nafciarze, jak i Jaskółki zagrali też ponownie w osłabieniu – na ławkę usiedli Shuichi Yoshida i Mirsad Terzić. Chwilę przed zakończeniem kary M. Terzicia, na pustą bramkę płocczan trafił Abert Sanek. Na piętnaście minut przed syreną końcową, ORLEN Wisła Płock prowadziła pięcioma – 24:19, a niedługo później – przy rezultacie 25:20 – o rozmowę ze swoimi zawodnikami poprosił Xavi Sabate. Po czasie, jako pierwszy drogę do bramki rywali znalazł Dmitrii Zhitnikov. Z czasem zaczynała rosnąć przewaga gospodarzy i po trzech trafieniach Wiślaków – Michała Daszka i dwóch Abela Serdio rezultat wynosił 30:23, a gdy na 31:23 zmienił go Tin Lućin, interweniował Tomasz Strząbała. Rozmowa z trenerem zaowocowała bramką A. Sanka, jednak nie poprawiło to sytuacji gości.

W ostatnich minutach obejrzeliśmy jeszcze bramki Abela Serdio i Michała Daszka oraz Ajdina Zahirovic i Tarasa Minotskyiego. Starcie zakończyło się wynikiem 33:26, dzięki czemu kolejne punkty wylądowały na koncie Nafciarzy!

ORLEN Wisła Płock 33:26 (15:12) Grupa Azoty Unia Tarnów

ORLEN Wisła Płock: Jastrzębski, Witkowski – Daszek 2, Lućin 7, Piroch 3, Yasuhira 1, Sroczyk 3, Serdio 4, Susnja 2, Michałowicz 4, Fazekas 1, Komarzewski 2, Krajewski, Terzić 1, Dawydzik,  Zhitnikov 3 .

Grupa Azoty Unia Tarnów: Bartosik, Małecki – Sanek 5, Podsiadło, Yoshida 2, Kowalik, Matsuura 2, Bushkou 2, Smolikau 2, Słupski 4, Wajda, Sikora, Minotskyi 6, Mrozowicz, Zahirović 3, Kasahara.