czwartek, 25 kwietnia 2024 02:08

Wygrana z Kasztelanem. Tylko jedno zwycięstwo od awansu

W sobotnie popołudnie 6 maja 2023 r. seniorzy Mazura Gostynin zrobili przedostatni krok do zapewnienia sobie pierwszego miejsca w tabeli KEEZA Płockiej Ligi Okręgowej, pokonując na własnym boisku w ramach 15 kolejki 5:1 Kasztelana Sierpc.

Mecz rozgrywany był w fatalnych warunkach atmosferycznych, zwłaszcza w drugiej połowie, gdy piłkarze często wpadali w poślizgi na skutek grząskiej murawy spowodowanej mocnymi opadami deszczu. W pierwszej połowie w 19 minucie sędzia Maciej Żłobecki mimo protestów piłkarzy i sztabu szkoleniowego nie podjął decyzji o przewinieniu po niebezpiecznym wślizgu Wojciecha Gapińskiego, gdy strzał próbował oddać Michał Matecki.

W 43 minucie Mazur wykonywał rzut wolny a znakomitym uderzeniem w długi róg bramki Kasztelana popisał się obrońca Mazura Piotr Szulczewski i do przerwy piłkarze schodzili przy stanie 1:0 dla naszego zespołu. Po przerwie kolejne dwie bramki zdobył inny z obrońców Mazura, nasz wychowanek z 3-ligowym doświadczeniem Maciej Kowalczyk. Najpierw najsprytniej zachował się w zamieszaniu w 47 minucie po wykonanym rzucie rożnym a potem głową skierował piłkę do bramki po dośrodkowaniu w 64 minucie.

Chwilę później we znaki dały się trudne warunki atmosferyczne na niekorzyść naszego zespołu, gdy to po wstrzeleniu piłki w pole karne i rykoszecie na śliskiej murawie piłka wpadła do siatki Mazura. Dobrze broniący cały mecz 16-letni bramkarz Mazura Sebastian Kowalski nie zdołał sięgnąć jej lecącej przy bliższym słupku. Przy wyniku 3:1 Mazur dalej atakował, a kolejne bramki strzelali pomocnicy Mazura. Najpierw w 79 minucie strzał Michała Mateckiego odbił bramkarz Kasztelana Bartosz Kaszyński, jednak z powrotem trafiła ona do Mateckiego, który podał ją do swojego imiennika Michała Jędrzejczaka, który skierował ją obok interweniującego bramkarza. Trzy minuty później już grający doskonały mecz Michał Matecki wykończył w pięknym stylu akcję, obok wychodzącego bramkarza Kasztelana. Wynik meczu 5:1 w ostatnich ośmiu minutach już się nie zmienił i Mazur odniósł 14 zwycięstwo w tym sezonie. Przewaga w tabeli wynosi 16 punktów a do rozegrania jeszcze pozostało 6 meczów.

Do zapewnienia sobie już na 100 % pierwszego miejsca, dającego awans do 5 Ligi, brakuje jednego zwycięstwa bądź utraty punktów przez drugich w tabeli Błękitnych Gąbin w następnej 17 kolejce. Mazur wyjedzie wtedy na mecz do Bielska z piątym w tabeli Zrywem (13 maja g. 16:00). Tak więc wszystko w rękach podopiecznych trenera Arkadiusza Szulczewskiego, aby za tydzień już świętować pierwsze miejsce.

Mazur Gostynin - Kasztelan Sierpc 5:1 bramki: 43' Piotr Szulczewski, 47' 64' Maciej Kowalczyk, 79' Michał Jędrzejczak, 82' Michał Matecki Mazur: Sebastian Kowalski - Piotr Szulczewski (81' Maciej Kowalski), Piotr Dutkiewicz, Maciej Kowalczyk, Mateusz Dobieński - Michał Matecki (89' Adam Dubielak), Eryk Wydrzyński (83' Wiktor Smyczyński), Jan Rutkowski (68' Mikołaj Nosalski), Paweł Znyk (77' Dominik Wydrzyński), Michał Jędrzejczak (83' Bartek Kapturowski), Eryk Przybylski (70' Krzysztof Oziemski); trener: Arkadiusz Szulczewski

Kasztelan: Bartosz Kaszyński - Jakub Grabowski, Bartłomiej Lorenc (7' Marcin Błażejewski), Wojciech Gapiński, Radosław Witkowski, Bartosz Paruszewski, Arkadiusz Umiński (87' Kamil Strużewski), Łukasz Trzciński, Mateusz Biegański (83' Tomasz Bielak), Tomasz Golatowski, Łukasz Pniewski; trener: Rajmund Koperek Żółte kartki: Znyk, trener Arkadiusz Szulczewski - Biegański