sobota, 22 czerwca 2024 21:34

Co nowego na stadionach III ligi?

Piłkarze Pelikana Łowicz na początku maja rozegrają kluczowy mecz dla losów tego sezonu. Mowa tutaj oczywiście o wyjazdowym starciu z aktualnym liderem tabeli, czyli Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Potencjalne zwycięstwo może przywrócić Pelikan Łowicz do realnej walki o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Czy zdaniem zakładów bukmacherskich jest to w ogóle możliwe?
  • 29.04.2024 11:49
  • Autor: Mateusz Nowak
Co nowego na stadionach III ligi?

Pelikan Łowicz

Łowiczanie do tej pory solidnie spisywali się w rundzie wiosennej, jednak trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że aż 5 razy stracili cenne punkty. Mimo wszystko Pelikan Łowicz przegrał do tej pory tylko jeden raz i mowa tutaj o domowej rywalizacji ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Zakłady bukmacherskie były bardzo zaskoczone takim rozstrzygnięciem, ponieważ to ekipa gospodarzy była sporym faworytem. To spotkanie było kolejnym dowodem, że w polskiej piłce praktycznie wszystko jest możliwe.

Ogólnie w rundzie wiosennej Pelikan Łowicz zanotował 3 zwycięstwa, 4 remisy i jedną porażkę. W 7 z 8 rozegranych meczów łowiczanie nie doznali porażki, lecz niestety stracili aż 11 punktów. Aktualna sytuacja w tabeli wskazuje, że gdyby udało im się uzbierać komplet oczek, to mieliby realną szansę na awans. W tym momencie Pelikan Łowicz do Pogoni Grodzisk Mazowiecki traci dwucyfrową liczbę punktów. Nawet wygrana w najbliższym meczu bezpośrednim nie będzie więc wystarczająca. Do tego Pelikan Łowicz będzie musiał jeszcze liczyć na gorszą formę Pogoni do końca rozgrywek.

Szczególnie słabo w rundzie wiosennej piłkarze z Łowicza prezentowali się w meczach wyjazdowych. Po wznowieniu rozgrywek udało im się wygrać w delegacji tylko jeden raz w starciu z Bronią Radom. Nie jest to więc obiecujący zwiastun przed najbliższym spotkaniem wyjazdowym z liderem tabeli. Statystyki z tego sezonu wskazują, że Pelikan Łowicz wywalczył tylko 16 punktów w 12 spotkaniach rozegranych poza swoim stadionem. Statystycznie o wiele lepiej wygląda to przed własną publicznością.

Statystyki – Pelikan Łowicz:

  • Pelikan Łowicz nie wygrał żadnego z 3 ostatnich meczów ligowych.
  • 2 ostatnie mecze ligowe Pelikana Łowicz zakończyły się bramką z obu stron.
  • Pelikan Łowicz zanotował tylko jedną porażkę w 8 kolejnych meczach rundy wiosennej.
  • Pelikan aktualnie traci 11 punktów do lidera.

 

Pogoń Grodzisk Mazowiecki

Lider tabeli na tym etapie rozgrywek znajduje się w bardzo dobrym położeniu. Pogoń Grodzisk Mazowiecki ma kilka punktów przewagi nad rezerwami Legii Warszawa, a także kilkanaście oczek nad kolejnymi drużynami w ligowej tabeli. Zakłady bukmacherskie na kilka kolejek do końca rozgrywek nie mają wątpliwości, że jest to główny kandydat do awansu. Można wręcz powiedzieć, że jeśli Pogoń Grodzisk Mazowiecki nie wywalczy awansu, pomimo takiej przewagi, to byłoby to gigantyczne zaskoczenie. Sytuacja tego zespołu może skomplikować się jednak w najbliższych spotkaniach. Wynika to z faktu, że Pogoń Grodzisk Mazowiecki ma przed sobą rywalizację z Pelikanem Łowicz, a następnie zmierzy się jeszcze do końca rozgrywek ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki czy Unią Skierniewice. Nie będzie to więc najłatwiejszy rozkład spotkań.

Do tej pory Pogoń Grodzisk Mazowiecki była drużyną, która znakomicie punktowała zarówno w meczach domowych, jak i na wyjeździe. W obu tych klasyfikacjach piłkarze aktualnego lidera plasowali się na drugim miejscu w tabeli. Dzięki temu w łącznym rozrachunku ze sporą przewagą wyprzedzają rezerwy Legii Warszawa.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki tak naprawdę jedynie w pierwszym spotkaniu rundy wiosennej zanotowała wpadkę. W kolejnych rywalizacjach piłkarze aktualnego lidera wyglądali już zdecydowanie lepiej, ponieważ po tej przegranej zanotowali serię 5 kolejnych zwycięstw i w każdym z tych meczów strzelili przynajmniej 2 bramki. Niezwykle istotny dla losów ligowej tabeli był również remis w rywalizacji z GKS-em Bełchatów. 20 kwietnia Pogoń Grodzisk Mazowiecki wróciła na właściwą ścieżkę, ponieważ pokonała przed własną publicznością Olimpię Zambrów. Tym samym na kilka kolejek do końca rozgrywek Pogoń Grodzisk Mazowiecki jest głównym kandydatem do wywalczenia awansu na podstawie kursów proponowanych przez zakłady sportowe.

Statystyki – Pogoń Grodzisk Mazowiecki:

  • Pogoń Grodzisk Mazowiecki jest liderem z przewagą 5 punktów.
  • Pogoń Grodzisk Mazowiecki przegrała tylko jeden mecz w rundzie wiosennej.
  • Pogoń ma na koncie 6 zwycięstw w 8 meczach ligowych.
  • Pogoń strzeliła przynajmniej 3 bramki w 4 z ostatnich 5 meczów.

 

Jakie są przewidywania na mecz Pogoń vs Pelikan?

Najważniejszą informacją przed rozpoczęciem tej rywalizacji jest fakt, że będzie to mecz, który odbędzie się w Grodzisku Mazowieckim. Pogoń w ostatnich latach nie potrafiła jednak korzystać z atutu własnego obiektu w starciach z Pelikanem Łowicz. 3 z poprzednich 4 meczów pomiędzy tymi zespołami w grodzisku Mazowieckim zakończyły się zwycięstwem Pelikana. Jedyny triumf gospodarzy miał miejsce w 2020 roku. Z drugiej strony warto jednak zwrócić uwagę na znakomitą postawę gospodarzy w poprzednich starciach na swoim stadionie. Pogoń Grodzisk Mazowiecki nie tylko wygrała 8 kolejnych meczów u siebie, ale również strzeliła w nich przynajmniej po 2 gole. Pelikan ma więc przed sobą bardzo trudne zadanie, szczególnie w aspekcie gry defensywnej.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki w ostatnich meczach regularnie przynajmniej 2 razy trafia do siatki przed własną publicznością. Oznacza to, że ciekawą propozycją do typowania meczu pomiędzy tymi drużynami może być zakład na powyżej 2,5 gola. Wynika to z faktu, że Pelikan Łowicz w ostatnich meczach na tym stadionie również strzelał przynajmniej 2 gole z wyjątkiem 2020 roku. Drużyna z Łowicza jest dodatkowo niepokonana w ostatnich 4 meczach na wyjeździe.

Spotkanie bezpośrednie pomiędzy tymi drużynami może ostatecznie zadecydować o szansach Pelikana Łowicz na awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Jeśli łowiczanie nie będą w stanie pokonać tego przeciwnika na wyjeździe, to wydaje się, że kwestia walki o awans zostanie już rozstrzygnięta.

Zapraszamy na stronę bukmachera Superbet, jeśli chcesz dołączyć do miłośników sportu, którzy coraz chętniej sprawdzają zakłady bukmacherskie.

Więcej sportu w regionie.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny serwisu Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej, a także tenisa ziemnego.

Materiał partnera