środa, 21 lutego 2024 03:01
Reklama
News will be here

Czy znów będziemy musieli nosić maseczki? Wiemy, kto jest na tak

Z powodu rosnącej liczby zakażeń lekarze z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia (PPOZ) apelują o ponowne wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek w placówkach medycznych.

Bożena Janicka, prezes PPOZ, podkreśla, że przychodnie znowu są zapełnione pacjentami z objawami grypopodobnymi, co zwiększa ryzyko zakażenia. Maseczki mogą nie tylko uratować życie, ale również zapobiec paraliżowi w służbie zdrowia. Sytuacja już jest o tyle poważna, że wielu pracowników ochrony zdrowia już jest na zwolnieniach lekarskich.

Niektóre szpitale już to robią na własną rękę. Personel medyczny przyjmuje pacjentów tylko w maseczkach, a lekarze apelują do nich, żeby też przychodzili na wizyty z maseczkami.

– Żebyście nas nie zarażali – usłyszał jeden z naszych rozmówców. 

Mimo że codziennie diagnozowanych jest ponad 2 tys. nowych przypadków zakażeń koronawirusem, nie oznacza to, że zakażonych jest tylko tyle osób. Skala może być nawet kilka, kilkanaście razy wyższa, niż wynika to z oficjalnych statystyk. Dlaczego tak się dzieje? 

Po pierwsze – wiele zakażeń może przebiegać bezobjawowo. Po drugie – z braku obowiązku wykonywania testów w przychodniach i szpitalach. Gdyby obowiązek wrócił, prawdopodobieństwo ograniczenia ekspansji wirusa najprawdopodobniej znacznie by spadło. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Kalert 22.11.2023 19:36
Znów zaczyna się zniewalanie i wprowadzanie wariackich pomysłów jakichś konowałów.

.... 23.11.2023 09:41
nie tracisz czasu ani okazji aby swą głupotą błysnąć

abcd 22.11.2023 17:48
lekarz bojacy sie zarazenia niech zmieni prace

zachmurzenie duże

Temperatura: 5°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 14 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama