poniedziałek, 24 czerwca 2024 15:42
Reklama

Czy znów będziemy musieli nosić maseczki? Wiemy, kto jest na tak

Z powodu rosnącej liczby zakażeń lekarze z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia (PPOZ) apelują o ponowne wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek w placówkach medycznych.

Bożena Janicka, prezes PPOZ, podkreśla, że przychodnie znowu są zapełnione pacjentami z objawami grypopodobnymi, co zwiększa ryzyko zakażenia. Maseczki mogą nie tylko uratować życie, ale również zapobiec paraliżowi w służbie zdrowia. Sytuacja już jest o tyle poważna, że wielu pracowników ochrony zdrowia już jest na zwolnieniach lekarskich.

Niektóre szpitale już to robią na własną rękę. Personel medyczny przyjmuje pacjentów tylko w maseczkach, a lekarze apelują do nich, żeby też przychodzili na wizyty z maseczkami.

– Żebyście nas nie zarażali – usłyszał jeden z naszych rozmówców. 

Mimo że codziennie diagnozowanych jest ponad 2 tys. nowych przypadków zakażeń koronawirusem, nie oznacza to, że zakażonych jest tylko tyle osób. Skala może być nawet kilka, kilkanaście razy wyższa, niż wynika to z oficjalnych statystyk. Dlaczego tak się dzieje? 

Po pierwsze – wiele zakażeń może przebiegać bezobjawowo. Po drugie – z braku obowiązku wykonywania testów w przychodniach i szpitalach. Gdyby obowiązek wrócił, prawdopodobieństwo ograniczenia ekspansji wirusa najprawdopodobniej znacznie by spadło. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Kalert 22.11.2023 19:36
Znów zaczyna się zniewalanie i wprowadzanie wariackich pomysłów jakichś konowałów.

.... 23.11.2023 09:41
nie tracisz czasu ani okazji aby swą głupotą błysnąć

abcd 22.11.2023 17:48
lekarz bojacy sie zarazenia niech zmieni prace

zachmurzenie duże

Temperatura: 23°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 11 km/h

Ogłoszenia
Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Tel. 665 424 109, 515 955 229 lub 605 615 205. Posiadamy do sprzedaży bardzo atrakcyjne działki w malowniczej, zalesionej miejscowości. Działki z możliwością zabudowy całorocznej oraz letniskowej o pow. od 1134 m/2 do 2642 m/2. Atrakcyjne usytuowanie, w sąsiedztwie domów jednorodzinnych i letniskowych, a zarazem wśród lasów, sprawia ,że niniejsza oferta, skierowana jest do osób poszukujących ciszy i zachwycających się naturą, ale aktywnych zawodowo. Dojazd drogą asfaltową oraz ok. 500 m drogą utwardzoną. Media ( prąd i wodociąg w drodze). Okolica cicha i spokojna, wokół duże kompleksy leśne, z wieloma szlakami pieszymi i rowerowymi. Bez wątpienia jest to najpiękniejszy fragment Mazowsza. Szybki dojazd do autostrady A1 ok. 8 km. Odległość z Kutna ok. 16 km, z Warszawy ok. 110 km, z Gostynina ok. 10 km. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Cena 43 000 zł do negocjacji. W naszym biurze prezentacja jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama