niedziela, 14 kwietnia 2024 19:44

Gostyninianin był nominowany do Fryderyka

Pochodzący z Gostynina Paweł Tomaszewski był nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii Artysta Jazzowy Roku oraz Album Jazzowy Roku.
  • Źródło: www.paweltomaszewski.com
Gostyninianin był nominowany do Fryderyka

Autor: www.paweltomaszewski.com

Podczas 30. edycji polskich nagród muzycznych Fryderyków, przyznawanych przez Akademię Fonograficzną, Paweł Tomaszewski z Gostynina był nominowany w kategorii Artysta Jazzowy Roku oraz Album Jazzowy Roku wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie za album Coincidence.

Paweł Tomaszewski to pianista, klawiszowiec, kompozytor, aranżer, producent muzyczny i profesor akademicki. Dziekan Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach - tej samej uczelni, w której uzyskał tytuł magistra w zakresie gry na fortepianie w 2007 r. oraz dyplom w zakresie Kompozycji i Aranżacji w 2006 r. W 2013 r. Paweł Tomaszewski uzyskał stopień doktora ze specjalizacją w zakresie sztuk muzycznych.

W kategorii Artysta Jazzowy Roku zwyciężył Zbigniew Jakubek, zaś nagrodę za Album Jazzowy Roku odebrała Aga Derlak za album Parallel. Gala Fryderyki 2024 odbyła się w PreZero Arenie w Gliwicach.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 11°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 21 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama