sobota, 22 czerwca 2024 21:18
Reklama

Filip Toruniewski wystąpi w "Płockich Talentach"

W piątek, 14 czerwca w Płocku odbędzie się koncert pn. „Płockie Talenty”, który corocznie organizowany jest we współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I i II st. im. Karola Szymanowskiego oraz Ogólnokształcącą Szkołą Muzyczną I i II stopnia. Na scenie zaprezentuje się siedmioro najzdolniejszych uczniów płockich szkół muzycznych, w tym Filip Toruniewski z Gostynina.

Filip Toruniewski, naukę gry na trąbce rozpoczął w 2015 roku w Miejskiej Szkole Muzycznej I st. im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie pod okiem Pana Krzysztofa Sadowskiego, u którego naukę kontynuuje do dnia dzisiejszego.

W trakcie swojej edukacji brał udział w wielu konkursach o zasięgu regionalnym, wojewódzkim, ogólnopolskim oraz międzynarodowym, w których zdobył liczne nagrody i wyróżnienia. Do najważniejszych z nich należą:

- II miejsce w ramach I Regionalnych Konfrontacji Instrumentów Dętych w Łodzi,

- I miejsce podczas Festiwalu „Miniatura Muzyczna na Instrumenty Dęte” w Warszawie,

- I miejsce w I Mazowieckim Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych w Płońsku,

- II miejsce podczas Międzynarodowego Konkursu „Finalis” w Białymstoku,

- I miejsce w XII Międzyszkolnym Konkursie Instrumentów Dętych w Żyrardowie.

Filip brał udział w licznych warsztatach oraz kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych trębaczy z Polski i zagranicy: dr hab. Sławomirem Cichorem, prof. Igorem Cecocho, prof. Wacławem Mulakiem, dr Jakubem Waszczeniukiem, dr Tomaszem Gluską, Marco Pierobonem, Tamirem Aktą oraz Klausem Brakerem.

Podczas nauki w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku uczęszcza również na zajęcia orkiestry dętej, z którą zdobył I nagrodę w I Międzynarodowym Konkursie Orkiestr i Zespołów Dętych „Neman-Fest” oraz brał udział w Szalonych Dniach Muzyki w Warszawie.

Jako jedyny Polak w 2023 roku uczestniczył w International Youth Orchestra Darmstadt, łączącą muzyków z 16 państw. Wspólnie koncertowali w Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych. Po zakończeniu nauki w Płocku planuje kontynuować edukację w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Bilety na wydarzenie są dostępne w sprzedaży w kasie biletowej POS oraz na: https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-838-plockie-talenty...


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 17°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 17 km/h

Ogłoszenia
Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Tel. 665 424 109, 515 955 229 lub 605 615 205. Posiadamy do sprzedaży bardzo atrakcyjne działki w malowniczej, zalesionej miejscowości. Działki z możliwością zabudowy całorocznej oraz letniskowej o pow. od 1134 m/2 do 2642 m/2. Atrakcyjne usytuowanie, w sąsiedztwie domów jednorodzinnych i letniskowych, a zarazem wśród lasów, sprawia ,że niniejsza oferta, skierowana jest do osób poszukujących ciszy i zachwycających się naturą, ale aktywnych zawodowo. Dojazd drogą asfaltową oraz ok. 500 m drogą utwardzoną. Media ( prąd i wodociąg w drodze). Okolica cicha i spokojna, wokół duże kompleksy leśne, z wieloma szlakami pieszymi i rowerowymi. Bez wątpienia jest to najpiękniejszy fragment Mazowsza. Szybki dojazd do autostrady A1 ok. 8 km. Odległość z Kutna ok. 16 km, z Warszawy ok. 110 km, z Gostynina ok. 10 km. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Cena 43 000 zł do negocjacji. W naszym biurze prezentacja jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama