Reklama

Zbigniew Pawłowski zrywa współpracę z Urzędem Miasta w sprawie książki "Dzieje gostynińskiego sportu w latach 1924-2024"

Jak się dowiedział portal gostynin24 zakończona została współpraca Zbigniewa Pawłowskiego z Urzędem Miasta w Gostyninie.

Przez ostatnie trzy lata Zbigniew Pawłowski wraz z grupą działaczy sportowych pracował nad monografią "Dzieje gostynińskiego sportu w latach 1924-2024", która zaprezentowała dorobek sportowy naszego miasta na przestrzeni stu lat. Wraz z promocją książki planowana była wystawa unikalnych pamiątek sportowych w gostynińskim zamku, przyjazd grup rekonstrukcyjnych z Płocka, Łowicza, obecność wielu znakomitych sportowców z którymi Zbigniew Pawłowski ma okazję współpracować na co dzień. 

Niestety to już przeszłość. Wydarzenia ostatnich dni, które zapoczątkowało posiedzenie Komisji Oświaty i Sportu w dniu 28 maja br. doprowadziło do zakończenia wszelkiej współpracy. Nasza redakcja czyni starania aby zaprosić autora na wywiad w celu dopytania co doprowadziło do tak drastycznej decyzji. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Córka 08.07.2024 23:14
Może jeszcze nie wszystko stracone .Trzymam kciuki za pomyślne zakończenie. Tata byl by taki dumny ze pamiętacie o nim.....

Janusz 27.06.2024 01:35
Pozwólmy ludziom utopić się w bagnie, wybrali sobie nowych ludzi. To mają nowych ludzi zarządzających wszystkim. Tutaj nawet historia sportu się nie ostała.

obatel 26.06.2024 12:36
Pani burmistrz !!!!Trzeba mieć swoje zdanie .Sport to nie polityka !!!!!! i niech tak zostanie !!!!!!!!!!!!!! Nawet jeżeli mąż ma inne zdanie i się na tym nie ZNA . BO TO SPORTOWCY ROZSŁAWIAJĄ MIASTO A NIE politycy.

Chyży ruj 26.06.2024 06:55
No to powoli Agusia zaczyna ukazywać swoje prawdziwe oblicze. Cytując klasyka z początków ery ".....A za prawdę powiadam Wam...", że będzie jeszcze ciekawiej.

Mieszkaniec 25.06.2024 17:06
Wstyd że pani Burmistrz zależy tylko na wpakowaniu swojego nazwiska ,trzeba szanować osoby które to zleciły i wykonały, pani bardziej dopuści Flejszerka do władzy to się pani bedzie 5 lat odbijał.

pachelski 1949 25.06.2024 15:37
P. Burmistrz dedykuję myśl Marszałka Piłsudskiego - " Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości". KOMPROMITACJA !!!.

Tomek 25.06.2024 14:04
Czyżby kolejne polityczne potyczki , wstyd pani burmistrz że problemem jest wciśnięcie jest tam swojego nazwiska , tylko trzeba powiedzieć prawdę , obrzydliwe , brak szacunku do ludzi którzy sobie zasłużyli na wydanie książki i łapanie się wszystkiego żeby oczernić jej poprawność, wstyd , kogo wy ludzie wpuściliście do miasta mendy

Artur Olczak 25.06.2024 13:48
Po przeczytaniu tej informacji pomyślałem sobie, no cóż, trudno. Nie chcę jednak zostawić tego bez swojego komentarza. Zostałem poproszony przez L Ogłodzińskiego i Z Pawłowskiego o napisanie rozdziału do tej książki dotyczącego tenisa. Zrobiłem to chętnie, społecznie, nie myślac komu to jest dedykowane, kto z kim i w jakim celu. Napisałem rozdział dotyczący rozwoju kortów tenisowych i samej dyscypliny, ponieważ znałem wszystkich jej animatorów. Ludzi szlechetnej wiary w to, że można w takim małym mieście mieć korty tenisowe i uprawiać ten sport. Ludzi, którzy byli radnymi, pracownikami, nauczycielami, trenerami z pasji. Nikt z tych , którzy rozwijali tenis w Gostyninie nie myślał o korzyściach własnych. Wspominałem tych ludzi z wielką przyjemnością, prawdziwych społeczników, walczących o rozwój sporu. Nie było wówczas pisów, srysów, porozumień dla Gostynina, ani przeciwko Gostyninowi. była grupa pasjonatów : S Kliglich, W Kujawa, A Kraśkiewicz,T Szpotańska, W Kacprzak i kilkoro innych, którzy zawalczyli o powstanie kortu tenisowego, zakup rakiet, o animatorów i gospodarzy terenu. Spędziłem na tych kortach połowę swojego życia, znałem ich wszystkich. Niestety z tej pierwszej grupy założycieli już nikogo nie ma. Dlatego m.in. zabieram tutaj głos. Mój rozdział dotyczył głównie pamięci o tych ludziach. Wielką radość sprawiło mi napisanie o nich paru słów i przypomnienie sobie pasji i bezinteresownego zaangażowania z jakim podchodzili do tej sprawy. Wielkiej wówczas sprawy dla małego, szarego miasteczka. Dali radę. Dziś mieli szansę na miłe wspomnienie o ich dziele, o ich wkładzie w rozwój miasta. Nic z tego, potomkowie tamtych działaczy zagubieni w lokalnych, prowincjonalno-gównianych wojenkach zdecydowali, że nie chcą przywoływania postaci naprawdę zasłużonych, oddanych dla miasta i idei sportowych. Nie żal mi mojej pracy w to włożonej, żal mi, że pamięć o tych ludziach przegrała z ........ Nie pierwszy raz prowinconalna małość wygrywa z ideą. Taki mamy klimat !

PokolenieZ 25.06.2024 12:58
Czy prawdą jest, że książka "bogata" jest w zapożyczenia z wcześniejszych prac pod redakcją dr Barbary Konarskiej-Pabiniak bez jej zgody i identyfikacji?

Obserwator 25.06.2024 13:31
Nieprawda

fakt 25.06.2024 07:52
Szach mat?

zachmurzenie duże

Temperatura: 19°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 10 km/h

Ogłoszenia
Bezpieczne Pożyczki Hipoteczne Dla Firm i Rolników Bez Bik Szybka Wypłata Bezpieczne Pożyczki Hipoteczne Dla Firm i Rolników Bez Bik Szybka Wypłata Koniec z brakiem pieniędzy! Nasza pożyczka hipoteczna dla firm i rolników to innowacyjne rozwiązanie, które gwarantuje sukces każdemu przedsiębiorcy. Oszczędzisz wiele energii, czasu i osiągniesz, to o czym wszyscy marzą – realizację potrzeb Twojej firmy i niezależność finansową. Wystarczy, że rozpoczniesz z nami współpracę. Już dzisiaj dołącz do firm i gospodarstw rolnych, które zrealizowały swoje marzenia. Sprawdź teraz! Czynniki wyróżniające naszą ofertę: • zabezpieczenie tylko na hipotece (wpis w dziale IV księgi wieczystej, tak jak w banku) • najniższy koszt umowy od 28% rocznie • najszybszy czas realizacji i wypłaty • pomoc w przygotowaniu dokumentów na każdym etapie współpracy • elastyczność oferty w zakresie warunków spłaty • jasne warunki umowy bez „gwiazdek i drobnego druku” • żadnych ukrytych kosztów • szeroki przedział kwotowy ( od 50.000 zł do 2.000.000 zł) Dodatkowe korzyści dla Państwa wynikające z podjętej współpracy: • Specjalizujemy się w procesach restrukturyzacji i oddłużaniu nieruchomości • Na życzenie klienta dokonujemy szybkiego zakupu nieruchomości • Na życzenie klienta pokryjemy koszt umowy notarialnej • Nie weryfikujemy Państwa baz w BIK, BIG, KRD, ERIF i innych • Akceptujemy/spłacamy zajęcia komornicze, hipoteki i prywatne zobowiązania • Wszyscy nasi klienci otrzymują bezpłatne konsultacje i pomoc prawną • Każdego klienta traktujemy indywidualnie i z należytą starannością Nasze pożyczki hipoteczne oferujemy pod następujące zabezpieczenia: Grunty rolne, grunty komercyjne, działki deweloperskie, działki budowlane, lokale mieszkalne, domy mieszkalne, kamienice mieszkalne, biurowce, obiekty magazynowe, obiekty sportowe, obiekty uzdrowiskowe, hotele, motele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, zakłady usługowe oraz zakłady produkcyjne, pojazdy użytkowe i rolnicze posiadające dowód rejestracyjny. Kontakt: Tel. 577-873-616, email: [email protected] Więcej informacji na stronie: https://bloghipoteczny24.pl/
Dom z bezpośrednim dostępem do jeziora Białe Dom z bezpośrednim dostępem do jeziora Białe Tel. 665 424 109, 515 955 229. Posiadamy do sprzedaży dom w zabudowie bliźniaczej (połowa) o pow. ok. 90 m/2, w tym dodatkowo ok 30 m tarasu. Budynek składa się z parteru oraz użytkowego poddasza. Na parterze znajduje się przestronny salon z wyjściem na taras, aneks kuchenny i łazienka oraz schody prowadzące na piętro, na którym znajdują się dwie piękne sypialnie. Z jednej sypialni wyjście na balkon. Nieruchomość wyposażona w media: prąd, szambo i woda z własnego ujęcia ( jest możliwość przyłącza wody z wodociągu gminnego). Pięknie zagospodarowana działka o pow. ok 1000 m/2 z licznym nasadzeniem oraz garażem typu blaszak. Nieruchomość wyposażona w system alarmowy oraz usytuowana na terenie zamkniętego kompleksu. Okolica bardzo malownicza, położona wśród rezerwatów przyrody. Bez wątpienia jest to najpiękniejszy fragment Mazowsza. Odległość prezentowanej działki od najpiękniejszego i najczystszego ( I klasa czystości wody ) jeziora - Białe ok. 120 m. Jezioro Białe jest najgłębszym jeziorem na pojezierzu gostynińskim i jednym z większych (152 ha). Odległość z Płocka ok. 25 km, z Warszawy ok. 100 km, z Gostynina ok. 8 km Cena 659 000 zł do negocjacji. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Prezentacja w naszym biurze jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.