środa, 6 grudnia 2023 21:27
Reklama

Ekwadorski folklor na X Vistula Folk Festival

Wiemy już jakie zespoły z Polski, Słowacji i Ukrainy wystąpią w Płocku, w dniach 23-28 sierpnia, podczas X Vistula Folk Festival. Czas przybliżyć grupę muzyczno-taneczną z Ekwadoru, która w Płocku reprezentować będzie Prowincję Imbabura.

Nasi przyjaciele z Ameryki Południowej założyli zespół w 2017 roku w mieście Ibarra. Ich głównym celem była rekreacja kulturalna i przestrzeń do wyrażenia siebie jako artystów. Dzięki andyjskiemu folklorowi skierowanemu do dzieci, młodzieży i dorosłych wzmacniają swoją tożsamość kulturową i wiedzę o przodkach Imbabury. Skupiają 26 osób, które chcą się rozwijać i pokazywać Ekwador całemu światu.

 

W swojej twórczości prezentują rytuały, wierzenia, zwyczaje i tradycje ludu andyjskiego. Odkrywają jak promować miłość do sztuki, muzyki i tańca, co doskonale wyrażają w każdej choreografii i każdym ruchu tancerzy. Uczestniczyli w festiwalach tanecznych i muzycznych w wielu miastach Ekwadoru, ale także w krajach takich jak Kolumbia, Panama, Wenezuela i Meksyk, gdzie zawsze cieszyli się ciepłym przyjęciem. Na swoim koncie mają nagrody na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Zostali także honorowymi ambasadorami kultury ekwadorskiej.

 

Wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu, z wyjątkiem Koncertu Galowego mają charakter bezpłatny. Bilety na Koncert Galowy w cenie 20 złotych dla dorosłych i 10 złotych dla osób do 18-go roku życia są dostępne w Bileterii POKiS (ul. Jakubowskiego 10) oraz na bilety.pokis.pl. W dniu koncertu cena biletu wyniesie 25 zł.

 

Przypominamy, że z PłocKartą bilet kosztuje jedyne 5 złotych! Więcej o tym czym jest PłocKarta i jak ją założyć znajdziecie Państwo pod linkiem: https://plockarta.eu/

Spotkanie z zespołem, którym dowodzi Juan Carlos Portilla oraz kulturą Ekwadoru odbędzie się w czwartek 25.08.2022 na Starym Rynku w Płocku. Zespół zobaczymy także w pozostałych aktywnościach X Vistula Folk Festival. Szczegóły oraz pełny program dostępne są na stronie www.vistulaff.pl

---

Vistula Folk Festival odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika oraz Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Płocka Pana Andrzeja Nowakowskiego. Miasto Płock za dotychczasowe działania w zakresie upowszechniania kultury oraz za wyjątkowość wydarzeń planowanych na 2022 rok, uzyskało tytuł „Stolicy Kultury Mazowsza 2022 roku”. Vistula Folk Festival współorganizowana jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

POKIS


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: -3°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 14 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama