czwartek, 29 lutego 2024 18:19

„Świat płonął wojną – oni miłością. Koncert poświęcony Powstaniu Warszawskiemu [VIDEO]

W sobotę, 21 stycznia na zamku odbył się koncert poświęcony Powstaniu Warszawskiemu do słów i muzyki Leszka Czajkowskiego i Barbary Tuzel Górczewskiej.

W koncercie wystąpili: Leszek Czajkowski - śpiew i gitara, Barbara Tuzel Górczewska - śpiew i gitara oraz Klaudia Kołata - śpiew. Artyści w swoich piosenkach opowiadali o bohaterach Powstania Warszawskiego, o ich uczuciach i zapale do walki z Niemcami.

 

Poniżej część utworu poświęconego polskiemu podziemiu niepodległościowemu, który powstał specjalnie na odsłonięcie we wrześniu minionego roku w Mielcu pomnika Żołnierzy Wyklętych Niezłomnych.

 

 

Obecny na koncercie dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL Jacek Pawłowski z podziwem wypowiadał się o projekcie przygotowanym przez artystów, podkreślając jego wyjątkowść. 

 

Organizatorami występu byli: Jacek Pawłowicz, dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, Burmistrz Gostynina Paweł Kalinowski i Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie Marzena Ligocka.

and.

 

DSC05969

 

DSC05972

 

DSC05974

 

DSC05975

 

DSC05978

 

DSC05981

 

DSC05983

 

DSC05985

 

DSC05987

 

DSC05988

 

DSC06003

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 8°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 14 km/h

Ogłoszenia
Tomograf komputerowy i RTG w Szpitalu ARION Med Tomograf komputerowy i RTG w Szpitalu ARION Med Szanowni Państwo, na terenie Szpitala ARION Med sp. z o.o. znajduje się Pracownia Tomografii Komputerowej i RTG. Od 01.11.2023 r. świadczenia w zakresie diagnostyki obrazowej wykonuje firma ARION Med sp. z o.o. Pacjenci ambulatoryjni mogą skorzystać z usług Pracowni Tomografii Komputerowej i RTG w godzinach 08:00 – 18:00. Badania wykonywane są w ramach NFZ oraz komercyjnie ( niezbędne jest skierowanie ). Bliższe informacje o badaniach uzyskacie Państwo pod numerem telefonu: 24 236 03 91 lub bezpośrednio w rejestracji firmy ARION Med sp. z o. o. przy ulicy Kruk 5, 09-500 Gorzewo ( I PAWILON Szpitala ARION Med ). Nowy Tomograf Komputerowy w Szpitalu ARION Med sp. z o.o. Nowy tomograf komputerowy w szpitalu ARION Med sp z o.o.. Serdecznie dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego za wsparcie dla Naszego szpitala. Nowe urządzenie tomograf komputerowy – 64 rzędowy, którym szpital corocznie wykonywać będzie kilka tysięcy badań. To inwestycja, która w bardzo pozytywny sposób wpłynie na jakość życia zarówno mieszkańców powiatu gostynińskiego i jego okolic. Sprzęt najnowszej technologii Dostawcą tomografu komputerowego jest GE Medical Systems Polska Sp. z o.o.. Nowoczesny 64-rzędowy tomograf komputerowy poszerzy ofertę dostępnych badań. Należy podkreślić, iż instalowany model przenosi jakość diagnostyki obrazowej w tutejszym szpitalu na wyższy poziom. Liczba tzw. rzędów związana jest między innymi z szybkością jego działania, a tym samym ze skróceniem czasu przeprowadzanego badania. Więcej informacji: www.arionmed.pl/nowy-tomograf-komputerowy-w-szpitalu-arion-med-spzoo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama