sobota, 20 kwietnia 2024 13:23

Zwycięstwo w pierwszym meczu

W pierwszej kolejce nowego sezonu KEEZA Płockiej Ligi Okręgowej seniorzy Mazura Gostynin wygrali 3:1 na wyjeździe z beniaminkiem Polonią Radzanowo.

Mecz rozpoczął się od uhonorowania gospodarzy z okazji awansu. Rozgrywane w upale spotkanie rozpoczęło się od ataków Mazura, jednak mnóstwo niewykorzystanych sytuacji  pierwszych połowy wdawało lekki niepokój w szeregi naszej drużyny. Na szczęście powiodło się pod koniec pierwszej połowy, w 41 minucie Dariusz Kurkowski dobił strzał Michała Mateckiego, dwie minuty później w zamieszaniu podbramkowym piłkę głową od poprzeczki do brak skierował Piotr Szulczewski. Tuż przed przerwą trzeciego gola dołożył Eryk Przybylski, wykańczając akcję po prostopadłym podaniu.

W drugiej połowie gospodarze zaliczyli jedynie honorowe trafienie autorstwa Patryka Brząkalskiego. Do końca meczu tempo gry siadło, w upale piłkarze obu drużyn nie stwarzali już akcji zakończonych golami. Mazur w pierwszym meczu pewnie wygrał 3:1. W najbliższą środę, 31 sierpnia 2022 r. o g 17:00 Mazur zagra na własnym boisku mecz 14 finału Pucharu Polski na szczeblu Płockiego OZPN z Amatorem Maszewo. Kibiców zapraszamy na trybuny.

Polonia Radzanowo - Mazur Gostynin 1:3 bramki: 58 Patryk Brząkalski - 41' Dariusz Kurkowski, 43' Piotr Szulczewski, 44' Eryk Przybylski

Mazur: Hubert Borowy - Mateusz Dobieński, Kamil Augustyniak, Piotr Dutkiewicz, Piotr Szulczewski - Bartłomiej Kapturowski (61' Jakub Bugdał), Paweł Znyk, Jan Rutkowski, Dariusz Kurkowski (61' Wiktor Smyczyński), Eryk Przybylski; trener Arkadiusz Szulczewski