piątek, 10 maja 2024 06:56

Mazur Gostynin drugi raz z rzędu remisuje 1:1

W 13 kolejce piłkarskiej Decathlon 5 Ligi Mazowieckiej Grupy Północnej Mazur Gostynin na własnym boisku zremisował 1:1 z Narwią Ostrołęka.
  • Źródło: mazurgostynin.futbolowo.pl

Spotkanie dobrze ułożyło się dla naszego zespołu w pierwszych minutach meczu. W 14 minucie po strzale Jana Rutkowskiego piłka odbija się od ręki obrońcy Narwi, Karola Kamionowskiego. Rzut karny pewnie wykorzystał Eryk Przybylski. W następnych minutach mecz się wyrównał.

W drugiej połowie Narew zaatakowała mocniej na bramkę Mazura, ale tutaj dobrze spisywał się w bramce Sebastian Kowalski. W 66 minucie poprzeczka uratowała nasz zespół przed utratą gola, po strzale Brazylijczyka Bruno Vilela Ghingaro. Chwilę później mogło być 2:0 jednak nasz napastnik Eryk Przybylski w sytuacji sam na sam z bramkarze Narwii Amalem Shavketovem przy strzale do pustej bramki został zablokowany przez obrońcę.

Goście do końca meczu atakowali a Mazur bronił dostępu do bramki. W 85 minucie stan meczu się wyrównał, dośrodkowanie w pole karne i przyjęcie piłki Przemysława Olesińskiego zakończyło się strzałem w długi róg bramki Sebastiana Kowalskiego.

Mimo kilku sytuacji z obu stron do końca meczu wynik już się nie zmienił w ostatnich 5 minutach i 4 doliczonych. Nasz zespół kończył spotkanie w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Pawła Znyka.

Mazur prowadził, lecz zabrakło 5 minut do utrzymania prowadzenia i podobnie jak tydzień temu w Ciechanowie nasz zespół zremisował 1:1.

Dało to 16 punkt na konto, jednak nasz zespół wyprzedził Świt Staroźreby po wygranej z Nadnarwianką Pułtusk i Mazur zajmuje w tabeli 10 miejsce.

Za tydzień wyjazd na mecz z liderem - w Dzień Niepodległości 11 listopada o g. 13:00 nasz zespół zagra w Przasnyszu z MKS-em.

Mazur Gostynin - Narew Ostrołęka 1:1

bramki: 14' Eryk Przybylski (rzut karny) - 85' Przemysław Olesiński

Mazur: Sebastian Kowalski - Piotr Szulczewski, Piotr Dutkiewicz, Kamil Augustyniak, Wiktor Smyczyński - Michał Matecki, Paweł Znyk, Mateusz Ostrowski, Mikołaj Nosalski (85' Bartłomiej Kapturowski), Jan Rutkowski, Eryk Przybylski; trener: Arkadiusz Szulczewski, kierownik drużyny: Dominik Wydrzyński

Narew: Amal Shakvetov - Igor Olszewski (65' Mikołaj Banach), Artur Bajor, Karol Kamionowski, Ivan Izhovskyi, Bruno Vilela Ghingaro , Patryk Sokołowski, Jan Białobrzeski, Damian Gałązka, Przemysław Olesiński, Bartłomiej Ziemak; trener: Marcin Gałązka, kierownik drużyny: Sławomir Zięba

Żółte kartki: Matecki, Znyk, trener Arkadiusz Szulczewski, kierownik Dominik Wydrzyński - Gałązka

Czerwona kartka: 90+2' Paweł Znyk (druga żółta)