środa, 28 lutego 2024 04:12
Reklama
News will be here

Spektakl teatralny „Inni z Floriańskiej”

Zapraszamy na spektakl w wykonaniu grupy teatralnej „Teatr. No nie wiem?” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie, w reżyserii Roberta Idzikowskiego, który odbędzie się 28 listopada (wtorek) o godz. 16.30 w sali kolumnowej Zamku Gostynińskiego.
  • Źródło: www.gostynin.pl

Spektakl „Inni z Floriańskiej” to projekt niebanalny. Jego historia rozgrywa się w przedwojennym Gostyninie, ukazując trudne relacje pomiędzy ówczesnymi mieszkańcami ulicy Floriańskiej - Żydami i Polakami. Opowiada też o aktach dyskryminacji. Główną rolę odgrywają w nim nastolatkowie, którzy znaleźli na strychu pewnego domu stary pamiętnik, napisany przez Sarę, dziewczynę żydowskiego pochodzenia. Lektura pamiętnika przenosi współczesną młodzież do tragicznej przeszłości II wojny światowej. Połączenie wątku historycznego z losami współczesnych nastolatków, borykającymi się z brakiem tolerancji, uczynił tę historię żywą i aktualną.

Autorem scenariusza sztuki jest Robert Idzikowski, nauczyciel historii z „Jedynki”, który także ją wyreżyserował, a opracowanie muzyczne przygotował Tomasz Sarniak. Sztuka powstała przy współpracy z Piotrem Syską, pomysłodawcą projektu „Wielokulturowy Gostynin”.

Należy podkreślić, że spektakl wystawiany był już kilkukrotnie, na przykład:
- w 2020 roku w Domu Kultury na warszawskim Mokotowie – „Centrum Łowicka”, co dla młodych ludzi z Gostynina było ważnym doświadczeniem artystycznym, a zarazem wyróżnieniem,
- w 2019 roku podczas Europejskich Dni Dziedzictwa. Dla jego twórców było to duże wyróżnienie, ponieważ EDD to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu,
- w 2017 roku na X Festiwalu Szaloma Asza w 2017 r. w Kutnie,
- w 2016 roku na deskach Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.

Po spektaklu zostaną ogłoszone wyniki finału międzyszkolnego konkursu historycznego "Gloria Victis-powstanie styczniowe", którego celem jest popularyzacja tematyki związanej ze 160. rocznicą powstania styczniowego.

Organizatorem konkursu jest Paweł Kalinowski - Burmistrz Miasta Gostynina i Marek Osmałek - Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie wchodzącej w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gostyninie.

Konkurs i spektakl zorganizowano z inicjatywy Komitetu Społecznego Obchodów 160. Rocznicy Powstania Styczniowego w ramach działań upamiętniających 160. Rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 9°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 3 km/h

Ogłoszenia
Nowoczesne i piękne mieszkanie na nowym osiedlu Nowoczesne i piękne mieszkanie na nowym osiedlu Mamy przyjemność zaprezentować państwu do sprzedaży niezwykle przestronne, urządzone w wysokim standardzie, mieszkanie o pow. ok. 82,00 m². Położone w znakomitej lokalizacji, w nowym bloku w Gostyninie przy ul. Kutnowskiej. Usytuowane na wysokim parterze. Mieszkanie składa się z : - salonu z aneksem kuchennym, - 3 pokoi - łazienki - balkonu Mieszkanie do sprzedaży z całym wyposażeniem, oprócz obrazów. Meble wysokiej jakości, zostały wykonane na zamówienie. Pozostałe wyposażenie takie jak lampy i inne dodatki zakupione zostały w Westwing, kare design i SF meble. Blaty w kuchni wykonane z granitu. Panele podłogowe najwyższej jakości. Suptelnie wykonane oświetlenie podłogowe, nadające designu i klimatu. Wyjątkowo funkcjonalny układ pomieszczeń z możliwością własnej aranżacji. Duzy balkon, z widokiem na otaczającą zieleń. Mieszkanie bardzo dobrze doświetlone, światłem naturalnym, widne i przestronne. Piękna zielona i klimatyczna okolica a jednocześnie szybki dojazd do centrum Gostynina. W bliskiej odległości znajdują się : basen miejski, sklep Biedronka oraz szkoła średnia i podstawowa. Parking pod blokiem. Tel. 515 955 229, 665 424 109 lub 605 615 205. Cena: 615 000 zł do negocjacji! Prezentacja w naszym biurze jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama