czwartek, 9 maja 2024 00:11

Oziemski i Stolarz w I lidze

W miniony weekend piłkarze plażowi Zgody Chodecz Beach Soccer Team udali się do miejscowości Sztutowo w ramach rozgrywek I ligi.

Gwoli ścisłości, rozgrywki ligowe, w których uczestniczy osiem drużyn z całej Polski mają system gry "każdy z każdym". Na pierwszym z dwóch turniejów Bartłomiej Stolarz oraz Krzysztof Oziemski rozegrali trzy mecze.

W pierwszej kolejce gier Zgoda przegrała z Fulsport Heiro Rzeszów 4:6 (1:1, 1:4, 2:1). 20-letni Stolarz był zmuszony przerwać grę w I tercji z powodu uderzenia nabiegającego przeciwnika kolanem o żebra bramkarza. W związku z tym, do gry z lekką kontuzją powrócił w ostatniej tercji.

Drugi mecz zawodnicy z Chodcza rozegrali z Sośnicą Gliwice. Klub sportowy znany ze swoich wychowanków takich jak Włodzimierz Lubański czy Joachim Marx debiutował w rozgrywkach beach soccera. Zgoda rozegrała bardzo dobrą I tercję, w której zdobyła sześć bramek. Na listę zdobywców wpisał się 26-letni Oziemski. Zawodnik występujący z numerem 9 zdobył gola w 9 minucie. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 10:7. Stolarz pauzował w tym spotkaniu.

Ostatni mecz w nadmorskiej miejscowości Zgoda zagrała z faworytem ligi - KP Rapidem Lublin. Niestety, w tym meczu do niepotrzebnego głosu doszli sędziowie dyktując wiele kontrowersyjnych sytuacji. Pomimo zażartej walki na boisku, drużyna z powiatu włocławskiego przegrała z zawodnikami z Lubelszczyzny 4:5 (0:1, 2:1, 2:3). Napięta atmosfera towarzyszyła jeszcze po końcowym gwizdku. Trójka piłkarzy (w tym bramkarz z Gostynina) została ukarana czerwonymi kartkami za dyskusje z sędziami na temat poziomu sędziowania.

Po turnieju w Sztutowie zawodnicy Zgody są na 5. miejscu w tabeli. Do ponownej walki o dwie lokaty premiowane awansem do Ekstraklasy "beachsoccerowcy" staną do walki w Lublinie w dniach 28-29 lipca. Czekają tam cztery mecze: z BSCC Łódź (w której główne skrzypce grają byli reprezentanci Polski jak Paweł Golański czy Piotr Klepczarek), Dragonem Bojano, Hetmanem Tykocin oraz Morzem Stegną. Aby marzyć o awansie do najwyższej ligi Zgoda musi myśleć o minimum 9 punktach.

Przed rozgrywkami I ligi Bartłomiej Stolarz i Krzysztof Oziemski przystąpią do premierowych Mistrzostw Wschodniej Polski w Białymstoku. Jest to kontynuacja Otwartych Mistrzostw Województwa Podlaskiego, w której dwójka naszych zawodników rok temu zdobyła tytuł mistrza. Turniej odbędzie się nad Zalewem Dojlidy w dniach 21-22 lipca.