środa, 28 lutego 2024 04:27
Reklama
News will be here

Sala sportowa w Zespole Szkół w Gąbinie doczeka się remontu

Samorząd Powiatu Płockiego znany jest ze swojej skuteczności w pozyskiwaniu wsparcia finansowego na inwestycje, programy czy projekty, realizowane z myślą o mieszkańcach. Ponownie udało się zdobyć środki zewnętrzne na bardzo ciekawe inicjatywy.

„Mazowsze dla sportu 2024”

Remont Sali Gimnastycznej w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie.

Zmodernizowana sala gimnastyczna będzie ważnym elementem uzupełniającym ponadlokalną infrastrukturę sportową w powiecie płockim. Całoroczny obiekt sportowy o wysokich walorach użytkowych, znajdujący się w sąsiedztwie zewnętrznych obiektów sportowych, które powstały ze środków RPO WM 2007-2013, stworzy spójny, nowoczesny i bezpieczny kompleks sportowy dla użytkowników z powiatu płockiego oraz innych obszarów województwa, goszczących w obiekcie podczas turniejów i zawodów o skali międzyregionalnej i ogólnopolskiej. Powstanie wielofunkcyjna, ogólnodostępna strefa aktywności fizycznej. W wyniku realizacji projektu zostanie udostępnione miejsce do aktywności fizycznej, możliwe do wykorzystania całorocznie (modernizacja elementów ogrzewania oraz klimatyzacja), a także wydłużą się godziny funkcjonowania Sali (montaż energooszczędnego oświetlenia).

Wartość projektu: 313 059,00 zł

Dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego: 151 371,00 zł

 

„Cyberbezpieczny Powiat Płocki”

W ramach projektu planuje się przeszkolenie pracowników Starostwa Powiatowego w Płocku oraz jednostek organizacyjnych mających dostęp do systemów informatycznych w zakresie budowania świadomości cyberzagrożeń oraz sposobów ochrony przed atakami cyberprzestępców.

Planowane efekty projektu to zwiększenie poziomu bezpieczeństwa informacji poprzez wzmacnianie odporności pracowników na ataki cyberprzestępców oraz zwiększenie zdolności pracowników do skutecznego zapobiegania i reagowania na incydenty cyberbezpieczeństwa z uwzględnieniem zapisów polityki bezpieczeństwa informacji i Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. Dodatkowo, dzięki wdrożeniu urządzeń UTM poprawie ulegnie zabezpieczenie styku sieci LAN, co dodatkowo poprawi bezpieczeństwo przetwarzania danych. Ponadto zastosowanie urządzeń NAS archiwizujących kopie bezpieczeństwa oraz logi systemowe umożliwi odzyskanie danych w przypadku ich utraty.

Wartość projektu: 898 092,00

Dofinansowanie ze środków unijnych: 844 206,78

 

„Mazowsze dla Zdrowia 2024”

6 lutego 2024 r. Sejmik Województwa Mazowieckiego podjął uchwałę nr 14/24 w sprawie udzielenia przez Województwo Mazowieckie pomocy finansowej na realizację zadań w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Zdrowia Mazowszan „Mazowsze dla Zdrowia 2024”.

  1. Celem zmniejszenia ilości zachorowań i w konsekwencji umieralności na raka szyjki macicy w powiecie płockim jest realizacja ,,Powiatowego Programu Profilaktyki raka szyjki macicy – szczepienia ochronne przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV ’’.

 

Całkowita wartość zadania: 100 000, 00 zł

Dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego: 79 000,00 zł

 

  1. ,,Bezpłatne badania PET dla mieszkańców powiatu płockiego’’

Badanie PET oprócz swojej skuteczności i  potrzeby wykonania na każdym etapie walki z nowotworem, niestety należy do bardzo drogich badań. Ich wysoka cena powoduje, że nie każdy pacjent może sobie prywatnie pozwolić na skorzystanie z tego badania. W wielu przypadkach czas ma tu ogromne znaczenie.

Całkowita wartość zadania: 100 000, 00 zł

Dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego: 79 000,00 zł


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
słabe opady deszczu

Temperatura: 9°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 4 km/h

Ogłoszenia
Nowoczesne i piękne mieszkanie na nowym osiedlu Nowoczesne i piękne mieszkanie na nowym osiedlu Mamy przyjemność zaprezentować państwu do sprzedaży niezwykle przestronne, urządzone w wysokim standardzie, mieszkanie o pow. ok. 82,00 m². Położone w znakomitej lokalizacji, w nowym bloku w Gostyninie przy ul. Kutnowskiej. Usytuowane na wysokim parterze. Mieszkanie składa się z : - salonu z aneksem kuchennym, - 3 pokoi - łazienki - balkonu Mieszkanie do sprzedaży z całym wyposażeniem, oprócz obrazów. Meble wysokiej jakości, zostały wykonane na zamówienie. Pozostałe wyposażenie takie jak lampy i inne dodatki zakupione zostały w Westwing, kare design i SF meble. Blaty w kuchni wykonane z granitu. Panele podłogowe najwyższej jakości. Suptelnie wykonane oświetlenie podłogowe, nadające designu i klimatu. Wyjątkowo funkcjonalny układ pomieszczeń z możliwością własnej aranżacji. Duzy balkon, z widokiem na otaczającą zieleń. Mieszkanie bardzo dobrze doświetlone, światłem naturalnym, widne i przestronne. Piękna zielona i klimatyczna okolica a jednocześnie szybki dojazd do centrum Gostynina. W bliskiej odległości znajdują się : basen miejski, sklep Biedronka oraz szkoła średnia i podstawowa. Parking pod blokiem. Tel. 515 955 229, 665 424 109 lub 605 615 205. Cena: 615 000 zł do negocjacji! Prezentacja w naszym biurze jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama