sobota, 18 maja 2024 13:05

Marszałek Adam Struzik z największą liczbą głosów w Polsce

Frekwencja w naszym województwie wyniosła 56,99 proc. Zgodnie z danymi przedstawionymi przez PKW na Mazowszu przedstawiciele obecnie rządzącej koalicji PO-PSL zdobyli najwięcej mandatów – 28. PiS uzyskał ich 21, KO – 20, Trzecia Droga – 8, a Lewica i Konfederacja – po 1. Po raz kolejny najwięcej głosów w kraju zdobył marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, na którego zagłosowało 74 814 wyborców!

To była krótka kampania, ale w samorządzie to nie ma znaczenia. Tu kampania trwa przez całą kadencję. Bardzo dziękuję wszystkim Mazowszanom, którzy oddali na mnie głos. To dla mnie olbrzymie zobowiązanie. Będziemy nadal rozwijać nasze piękne Mazowsze, tak abyśmy wszyscy byli z niego dumni – mówi marszałek Adam Struzik. – Wspólnie z koleżankami i kolegami z zarządu województwa otrzymaliśmy 200 tys. głosów. To dowód uznania i zaufania wyborców. 

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik (PSL) uzyskał po raz kolejny najwyższy wynik w kraju, zdobywając aż 74 814 głosy. Wśród marszałków województw drugi i trzeci wynik uzyskali: Piotr Całbecki (KO), marszałek województwa kujawsko-pomorskiego – 58 629 głosów, i marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski (PiS) – 53 832 głosy. 

Na Mazowszu drugi i trzeci najwyższy wynik na listach KO i Trzeciej Drogi do sejmiku uzyskały kobiety. Radna z Warszawy Wioletta Paprocka-Ślusarska zdobyła aż 54 794 głosy, a członkini zarządu Janina Ewa Orzełowska startująca z regionu siedlecko-ostrołęckiego otrzymała 43 622 głosy. 

Bardzo dobre wyniki uzyskali również przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ludwik Rakowski startujący z Warszawy – 40 880 głosów oraz pozostali członkowie zarządu województwa mazowieckiego: wicemarszałek Rafał Rajkowski startujący z regionu radomskiego – 42 360 głosów, członkini zarządu Elżbieta Lanc reprezentująca region siedlecko-ostrołęcki – 22 480, a także wicemarszałek Wiesław Raboszuk startujący z regionu płocko-ciechanowskiego – 13 147.

Serdecznie dziękuję wszystkim Państwu za wsparcie i za poparcie w wyborach do Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Przyznaliście mi Państwo 13 147 głosów. Jestem do Państwa dyspozycji, już jako radny kolejnej kadencji województwa. Zapraszam do współpracy i mam nadzieję, że mogę liczyć na Państwa pomoc również w dalszych działaniach – podkreśla wicemarszałek Wiesław Raboszuk

Kto będzie reprezentował nasze regiony w sejmiku województwa? 

W okręgu wyborczym nr 1 obejmującym dzielnice m.st. Warszawy: Mokotów, Ochota, Śródmieście, Ursynów, Wilanów radnymi zostali

Ludwik Rakowski (KKW Koalicja Obywatelska);

Katarzyna Bornowska (KKW Koalicja Obywatelska);

Błażej Poboży (KW Prawo i Sprawiedliwość);

Robert Kempa (KKW Koalicja Obywatelska);

Paulina Piechna-Więckiewicz (KKW Lewica). 


 

W okręgu wyborczym nr 2 obejmującym dzielnice m.st. Warszawy: Bemowo, Bielany, Ursus, Włochy, Wola, Żoliborz radnymi zostali:

Krzysztof Strzałkowski (KKW Koalicja Obywatelska);

Jarosław Krajewski (KW Prawo i Sprawiedliwość);

Katarzyna Łęgiewicz (KKW Koalicja Obywatelska);

Sylwia Lacek (KKW Koalicja Obywatelska);

Anna Uzdowska-Gacek (KKW Koalicja Obywatelska).


 

W okręgu wyborczym nr 3 obejmującym dzielnice m.st. Warszawy: Białołęka, Rembertów, Targówek, Wawer, Wesoła, Praga-Północ, Praga-Południe radnymi zostali:

Wioletta Paprocka-Ślusarska (KKW Koalicja Obywatelska);

Paweł Lisiecki (KW Prawo i Sprawiedliwość);

Anna Majchrzak (KKW Koalicja Obywatelska);

Tomasz Kucharski (KKW Koalicja Obywatelska);

Alicja Dąbrowska (KKW Koalicja Obywatelska);

Andrzej Melak (KW Prawo i Sprawiedliwość).


 

W okręgu wyborczym nr 4 obejmującym miasto Płock i powiaty: ciechanowski, gostyniński, mławski, płocki, płoński, przasnyski, pułtuski, sierpecki, sochaczewski, żuromiński, żyrardowski radnymi zostali: 

Adam Struzik (KKW Trzecia Droga 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe);

Artur Czapliński (KW Prawo i Sprawiedliwość);

Marek Martynowski (KW Prawo i Sprawiedliwość);

Łukasz Cicholski (KW Prawo i Sprawiedliwość);

Michał Orliński (KW Prawo i Sprawiedliwość);

Wiesław Raboszuk (KKW Koalicja Obywatelska);

Konrad Wojnarowski (KKW Trzecia Droga 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe);

Paweł Obermeyer (KKW Trzecia Droga 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe. 


 

W okręgu wyborczym nr 5 obejmującym miasto Radom i powiaty: białobrzeski, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki, zwoleński radnymi zostali:

Jakub Kowalski (KW Prawo i Sprawiedliwość);

Rafał Rajkowski (KKW Koalicja Obywatelska);

Łukasz Mierzejewski (KW Prawo i Sprawiedliwość);

Piotr Papis (KKW Trzecia Droga 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe);

Magdalena Murawska (KW Prawo i Sprawiedliwość);

Edyta Wietrak (KW Prawo i Sprawiedliwość);

Magdalena Nowacka (KKW Koalicja Obywatelska). 


 

W okręgu wyborczym nr 6 obejmującym miasta Ostrołęka i Siedlce oraz powiaty: garwoliński, łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, siedlecki, sokołowski, węgrowski, wyszkowski radnymi zostali:

Wojciech Kudelski (KW Prawo i Sprawiedliwość);

Janina Ewa Orzełowska (KKW Trzecia Droga 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe);

Teresa Wargocka (KW Prawo i Sprawiedliwość);

Lanc Elżbieta (KKW Koalicja Obywatelska);

Krzysztof Chaberski (KKW Koalicja Obywatelska);

Janusz Kotowski (KW Prawo i Sprawiedliwość);

Anna Kaszuba (KW Prawo i Sprawiedliwość);

Rafał Kowalczyk (KKW Trzecia Droga 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe);

Krzysztof Żochowski (KW Prawo i Sprawiedliwość). 


 

W okręgu wyborczym nr 7 obejmującym powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni, wołomiński radnymi zostali:

Zdzisław Sipiera (KW Prawo i Sprawiedliwość);

Aleksandra Śmietanka (KKW Koalicja Obywatelska);

Anna Brzezińska (KKW Koalicja Obywatelska);

Marcin Podsędek (KKW Koalicja Obywatelska);

Grzegorz Benedykciński (KKW Trzecia Droga 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe);

Katarzyna Lubiak (KW Prawo i Sprawiedliwość);

Konrad Rytel (KKW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy);

Damian Olszewski (KW Prawo i Sprawiedliwość);

Robert Perkowski (KW Prawo i Sprawiedliwość);

Dorota Stalińska (KKW Trzecia Droga 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe);

Igor Sulich (KKW Koalicja Obywatelska). 


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Mieszkaniec 16.05.2024 23:30
Chyba córka Go tak umalowała, w Plaza.

obatel 12.04.2024 09:52
warto było strajkować przy wiatraku !!!!!!!!!!!!!!!!!

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 20°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 16 km/h

Ogłoszenia
Wyższe i średnie wykształcenie, matura, kwalifikacje UTD Wyższe i średnie wykształcenie, matura, kwalifikacje UTD Wystawimy dyplomy i świadectwa, Matura, Świadectwo liceum, technikum Dyplomy ukończenia studiów wszystkie drugiego stopnia, dyplom z tytułem zawodowym licencjat, magister inżynier Dyplomy Czeladnicze i Mistrzowskie. Dokumenty zalegalizowane, z wpisem CKE, OKE, ZIU Dokumenty zalegalizowane, z wpisem CKE, OKE, ZIU tel. +44 857 25 964 075 Whatsapp, Signal, Telegram [email protected] https://www.dokumenty-kolekcjonerskie.com FRAZY: Kupię maturę z wpisem CKE, średnie z wpisem , technikum z wpisem, Legalna matura z wpisem, Kupno matury Forum, Kupno matury z wpisem, Pomoc w załatwieniu matury, Matura z wpisem do CKE, Kupię maturę z wpisem CKE Forum, Ile kosztuje matura na lewo, Legalna matura z wpisem, Kupno matury z wpisem, Kupno matury cena, Ile kosztuje matura 2024, dyplom doktora, gdzie kupić maturę , Jak kupić maturę, kupię maturę z wpisem, kupie dyplom wyższej uczelni , kupie licencjat, kupię dyplom doktorski, Dyplom kolekcjonerski, Ile kosztuje matura z wpisem, Gdzie kupić świadectwo ukończenia szkoły średniej z wpisem, Matura z wpisem do CKE opinie, Kupię maturę z wpisem CKE Forum, Kupno matury z wpisem, Dyplom magistra kupię, Kupię dyplom ukończenia studiów, Dyplom inżyniera kupię, Dyplom do kupienia, Dyplomy kolekcjonerskie, Kupno licencjata, Dyplom technika elektryka kupię, Dyplom ukończenia studiów, legalna matura z wpisem, ile kosztuje matura z wpisem, Kupię dyplom magistra z wpisem, Dyplom kolekcjonerski z wpisem, Dyplom magistra z wpisem, Kupię dyplom ukończenia studiów, Kupię dyplom Licencjat, Dyplom kolekcjonerski sprzedam, Dyplom ukończenia studiów, gdzie kupić, Dyplom magistra z wpisem, Kupię świadectwo szkolne z wpisem, Świadectwa kolekcjonerskie opinie, Gdzie kupić świadectwo ukończenia technikum
Piękne działki w zamkniętym kompleksie Piękne działki w zamkniętym kompleksie Tel: 515 955 229 lub 665 424 109 lub 605 615 205. Posiadamy do sprzedaży bardzo atrakcyjne działki w malowniczej, zalesionej miejscowości. Działki z możliwością zabudowy całorocznej oraz letniskowej, znajdujące się na terenie zamkniętego kompleksu. Teren działek porośnięty drzewkami sosnowymi ( samosiejkami). Atrakcyjne usytuowanie, przy lesie oraz w sąsiedztwie nowo wybudowanych domów jednorodzinnych i letniskowych, sprawia, że niniejsza oferta, skierowana jest dla osób poszukujących ciszy, zachwycających się naturą, z możliwością szybkiego dojazdu, do pracy, szkoły itp. Dojazd drogą asfaltową. Media ( światłowód, prąd i wodociąg w granicy kompleksu). Okolica cicha i spokojna, wokół duże kompleksy leśne, z wieloma szlakami pieszymi i rowerowymi. Do najbliższego jeziora (jezioro Lucieńskie ok 2 km). Do najczystszego i najpiękniejszego w okolicy jeziora Białe odległość ok. 4 km. Odległość od Gostynina ok. 9 km, od Płocka ok 25 km, od Warszawy ok. 100 km. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Cena: 55 zł/m2 do negocjacji. Posiadamy działki o różnych powierzchniach od 950m/2 do 1439m/2. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Prezentacja w naszym biurze jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama