Reklama

Podsumowanie roku - Zatańcz z Mażoretkami

Na gostynińskim rynku odbył się występ pod hasłem Zatańcz z Mażoretkami, który zorganizowany został przez Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie i Fundacje Dobrych Serc TAK. Partnerem przedsięwzięcia był SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO @Mazowsze Serce Polski.
Podsumowanie roku - Zatańcz z Mażoretkami
fot: MCK/Agnieszka Kosińska/Joanna Renata Syska

Na występ Mażoretek przybyła Burmistrz Miasta Gostynina Agnieszka Korajczyk-Szyperska, Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Klejna, Radny Rady Powiatu Gostynińskiego Roman Augustyniak, Radny Rady Miejskiej Kamil Nowogórski, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie Jolanta Łykowska, wiceprezes Polskiego Związku Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu Zbigniew Herc. Całe wydarzenie poprowadzili Joanna Syska i Zbigniew Herc

Zespół podczas występu zaprezentował choreografie Kamili Rzepieli – Drgas do następujących utworów:

Barbie Girl zespołu Aqua – PRZEDSZKOLAKI

Kungs - Clap Your Hands - KADECI 

Waterfall Michael Schulte &R3HAB - JUNIORKI 

Two Steps From Hell - Evergreen- SENIORKI.

W moim ogródecku - Rokiczanek - MAMY Mażoretek 

Amelia Buława zatańczyła solówkę z flagą do utworu The Time of my Life - Dirty Dancing Music for RG, Antoni Kuciejczyk - Puss Suite - Music For RG.

We własnej choreografii wystąpiły: Marysia Lelińska do utworu Mai Krzyżewskiej - I Just Need A Friend, a Ala Baranowska Gasolina Daddy Yankee. Gościnnie wystąpili Studenci Gostynińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zatańczyli do utworu Kukułeczka zespołu Rokiczanki prezentując choreografię Joanny Syski. Należy podkreślić, że grupa zajęła I miejsce w kategorii formacje - inne formy 7 street dance super dorośli w ogólnopolskim konkursie ZAKĘCENI – ZAKOCHANI NA TANIEC. Na koniec wszyscy zatańczyli popularną Belgijkę. W trzeciej część zostały rozdane to rozdanie dyplomy i podziękowania. 

ZATAŃCZ Z MAŻORETKAMI to projekt, gdzie promowany jest zespół, zachęcamy do współpracy i do wspólnej zabawy. 

Grupa LIBRA GOSTYNIN podejmuje rywalizacje w konkursach i festiwalach nawet ogólnopolskich. W lutym 2024 roku zespół wziął udział w ogólnopolskim konkursie ZAKRĘCENI NA TANIEC, osiągnęli następujące sukcesy:

Alicja Baranowska – II miejsce w kategorii Hip hop solo 7-8 lat

Weronika Rudzińska – II miejsce w kategorii solo Inne formy & jazz & modern & show 15 lat

Przedszkolaki - I miejsce w kategorii Mini formacje do lat 7 

Kadetki i Kadeci – I miejsce w kategorii Formacje 10-12 lat

Juniorki – II miejsce w kategorii Grupy 13-15 lat

Seniorki – I miejsce w kategorii Grupy powyżej 16 lat

Matki – I miejsce w kategorii Grupy powyżej 30 lat

Cały Zespół Mażoretek LIBRA Gostynin otrzymał NAGRODĘ SPECJALNĄ na którą złożyły się następujące elementy: choreografia, technika wykonania układu, praca z rekwizytem oraz stroje. Podkreślę, że taniec mażoretkowy jest bardzo trudną formą tańca ze względu na połączenie kroków marszowych i tanecznych z żonglowaniem, podrzucaniem, czy kręceniem w różny sposób buławą lub pałeczką mażoretkową (tzw. batonem).

Natomiast w czerwcu Mażoretki i Antek reprezentowali Gostynin na XXV Jubileuszowych Mistrzostwach Polsk Mażoretek w Kędzierzynie Kożlu.

W konkursie „Mój pierwszy krok” wzięły udział kadetki, juniorki i dwójka solistów: 

W kategorii solo flaga kadetki Amelia Buława zajęła III miejsce

Antoni Kuciejczyk zajął VIII miejsce w kategorii solo baton 

Kadetki z Antkiem w konkurencji formacje baton scena zdobyli II miejsce 

Juniorki w konkurencji buława scena zdobyły I miejsce

Seniorki zaprezentowały układ w defiladzie 1x100m i zdobyły I miejsce. Natomiast w kategorii buława formacje scena zdobyły II miejsce i tym samym tytuł I Wicemistrza Polski.

Weronika Rudzińska zajęła VI miejsce w konkurencji seniorki solo pom pom. Mamy Mażoretek  wywalczył tytuł Mistrza Polski w kategorii baton scena. 

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

Mażoretki występują podczas różnych imprez miejskich, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich. W roku szkolnym 2023/2024 uatrakcyjniły 20 następujących imprez:

2. 09. 2023 - nagrywanie programu Wakacje z TVP3 Warszawa 

14.09. 2023 - Zatańcz z Mażoretkami 

14. 09. 2023 - otwarcie boiska przy SP3

13. 10. 2024 - Program SKS – spotkanie z doktorem Zdrówko spotkanie z Ministrem Sportu

30. 09. 2023 - Polski drób na zakończenie sezonu motocyklowego 

9.12. 2023 - Mikołajki z Mażoretkami 

29. 01. 2024 - 32.finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy

30.01. 2024 - Koncert Mikołajkowy zbiórka dla Animal Ghost – koncert charytatywny

18 02. 2023 - Zakręceni Zakochani- Ogólnopolski Konkurs Tańca

20.02. 2024 - Dzień otwarty w SP3 Gostynin

22.02. 2024 - Warsztaty artystyczne w SP3

22.02. 2024 - Mażoretki dla Babci i Dziadka 

23. 03. 2024 - 25 lat Powiatu Gostynińskiego

27. 04. 2024 - XII Otwarte Mistrzostwa Mażoretek Polski Zachodniej w Górze koło Leszna.

29. 04. 2024 - I przegląd Zespołów Tanecznych w SP nr 3

1-2. 06. 2024 - Jubileuszowe XXV Mistrzostwa Polski Zespołów Mażoretkowych w Kędzierzynie Koźlu\

3. 06. 2024- Dzień Dziecka w Kauflandzie Gostynin

8. 06. 2024 - Akcja charytatywna Gramy dla Julka

14. 06. 2024 - Piknik Rodzinny w SP Zwoleń

20. 06. 2024 - Zatańcz z Mażoretkami

W realizację swoich projektów Mażoretki otrzymują środki finansowe 
z Urzędu Miasta Gostynina. Dziękujemy byłemu Burmistrzowi Miasta Gostynina Panu Pawłowi Kalinowskiemu i byłej Radzie Miasta za przyznawane pieniądze, bo bez tego nie widać zespołu. Chcemy reprezentować Gostynin na mistrzostwach i pokazywać swoje umiejętności oraz piękne stroje. Dziękujemy obecnej Pani Burmistrz Pani Agnieszce Korajczyk-Szyperskiej i nowej Radzie Miejskiej za wsparcie i docenienie naszych sukcesów. 

Dziękujemy Zarządowi Województwa Mazowieckiego, który jest Partnerem tego przedsięwzięcia oraz Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi.

Dziękujemy za życzliwość i wsparcie: 

Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie Pani Aleksandrze Milczarek,

Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie Pani Annie Buraczyńskiej,

Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie Beacie Wasiak-Grudzińskiej, 

Prezesowi Polskiego Związku Zrzeszeń Hodowców I Producentów Drobiu Andrzejowi Danielakowi,

Wiceprezesowi Polskiego Związku Zrzeszeń Hodowców I Producentów Drobiu Zbigniewowi Hercowi,

Barbarze Zarębie, Monice Nawrockiej, Beacie Kaźmierskiej, Marcinowi Maciejewskiemu, 

Krzysztofowi Jankowskiemu, Firmie Kaufland Polska, Kellanova z Kutna, Braciom Dubielak

Januszowi Brudnowskiemu Dyrektorowi Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyninie, STREFA 51 – Przewozy Autokarowe, PRACOWNI KRAWIECKIEJ – MARZEN, Fundacji Dobrych Serc TAK.

Nie byłoby wyjazdów na występy i na zawody, gdyby nie było opiekunów. Dziękujemy za poświęcony czas: Monice Nawrockiej, Annie Parzęckiej, Marcie Żytkiewicz, Małgorzacie Górskiej, Hannie Modliborskiej, Sebastianowi Jędrzejczakowi, Annie Bogulskiej, Renacie Filipiak, Beacie Kaźmierskiej, Magdalenie Lelińskiej, Katarzynie Leśniewskiej, Agnieszce Perczyńskiej, Anecie Rudzińskiej, Monice Zarembie.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom i sympatykom zespołu LIBRA GOSTYNIN. Dziękujemy za wielkie serce, życzliwość i dodatkowe zaangażowanie na rzecz Mażoretek: Krzysztofowi Romanowskiemu, Monice Nawrockiej, Annie Parzęckiej, Marcie Żytkiewicz, Małgorzacie Górskiej, Hannie Modliborskiej, Sebastianowi Jędrzejczakowi, Aleksandrze Józefowicz Ӧrϋҫ, Ewie Jóźwiak, Patrykowi Kostun, Aleksandrze Buławie, Zbigniew Herc, Pawłowi Tomaszewskiemu, Annie Bogulskiej, Renacie Filipiak, Beacie Kaźmierskiej, Magdalenie Lelińskiej, Katarzynie Leśniewskiej, Agnieszce Perczyńskaiej, Anecie Rudzińskiej, Monice Zarembie. 

Dziękujemy wszystkim Tancerkom i Tancerzom za aktywny udział i godne reprezentowanie miasta Gostynina na uroczystościach i zawodach tanecznych.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, za udział w projekcie ZATAŃCZ Z MAŻORETKAMI, którego partnerem był SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO @Serce Mazowsza.

Szanowni Państwo, do grup: przedszkolaków, kadetek i matek trwa nabór. Zapraszamy dziewczęta i chłopców na zajęcia. Więcej informacji pod numerem telefonu: 502255438.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 17°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 8 km/h

Ogłoszenia
Bezpieczne Pożyczki Hipoteczne Dla Firm i Rolników Bez Bik Szybka Wypłata Bezpieczne Pożyczki Hipoteczne Dla Firm i Rolników Bez Bik Szybka Wypłata Koniec z brakiem pieniędzy! Nasza pożyczka hipoteczna dla firm i rolników to innowacyjne rozwiązanie, które gwarantuje sukces każdemu przedsiębiorcy. Oszczędzisz wiele energii, czasu i osiągniesz, to o czym wszyscy marzą – realizację potrzeb Twojej firmy i niezależność finansową. Wystarczy, że rozpoczniesz z nami współpracę. Już dzisiaj dołącz do firm i gospodarstw rolnych, które zrealizowały swoje marzenia. Sprawdź teraz! Czynniki wyróżniające naszą ofertę: • zabezpieczenie tylko na hipotece (wpis w dziale IV księgi wieczystej, tak jak w banku) • najniższy koszt umowy od 28% rocznie • najszybszy czas realizacji i wypłaty • pomoc w przygotowaniu dokumentów na każdym etapie współpracy • elastyczność oferty w zakresie warunków spłaty • jasne warunki umowy bez „gwiazdek i drobnego druku” • żadnych ukrytych kosztów • szeroki przedział kwotowy ( od 50.000 zł do 2.000.000 zł) Dodatkowe korzyści dla Państwa wynikające z podjętej współpracy: • Specjalizujemy się w procesach restrukturyzacji i oddłużaniu nieruchomości • Na życzenie klienta dokonujemy szybkiego zakupu nieruchomości • Na życzenie klienta pokryjemy koszt umowy notarialnej • Nie weryfikujemy Państwa baz w BIK, BIG, KRD, ERIF i innych • Akceptujemy/spłacamy zajęcia komornicze, hipoteki i prywatne zobowiązania • Wszyscy nasi klienci otrzymują bezpłatne konsultacje i pomoc prawną • Każdego klienta traktujemy indywidualnie i z należytą starannością Nasze pożyczki hipoteczne oferujemy pod następujące zabezpieczenia: Grunty rolne, grunty komercyjne, działki deweloperskie, działki budowlane, lokale mieszkalne, domy mieszkalne, kamienice mieszkalne, biurowce, obiekty magazynowe, obiekty sportowe, obiekty uzdrowiskowe, hotele, motele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, zakłady usługowe oraz zakłady produkcyjne, pojazdy użytkowe i rolnicze posiadające dowód rejestracyjny. Kontakt: Tel. 577-873-616, email: [email protected] Więcej informacji na stronie: https://bloghipoteczny24.pl/
Dom z bezpośrednim dostępem do jeziora Białe Dom z bezpośrednim dostępem do jeziora Białe Tel. 665 424 109, 515 955 229. Posiadamy do sprzedaży dom w zabudowie bliźniaczej (połowa) o pow. ok. 90 m/2, w tym dodatkowo ok 30 m tarasu. Budynek składa się z parteru oraz użytkowego poddasza. Na parterze znajduje się przestronny salon z wyjściem na taras, aneks kuchenny i łazienka oraz schody prowadzące na piętro, na którym znajdują się dwie piękne sypialnie. Z jednej sypialni wyjście na balkon. Nieruchomość wyposażona w media: prąd, szambo i woda z własnego ujęcia ( jest możliwość przyłącza wody z wodociągu gminnego). Pięknie zagospodarowana działka o pow. ok 1000 m/2 z licznym nasadzeniem oraz garażem typu blaszak. Nieruchomość wyposażona w system alarmowy oraz usytuowana na terenie zamkniętego kompleksu. Okolica bardzo malownicza, położona wśród rezerwatów przyrody. Bez wątpienia jest to najpiękniejszy fragment Mazowsza. Odległość prezentowanej działki od najpiękniejszego i najczystszego ( I klasa czystości wody ) jeziora - Białe ok. 120 m. Jezioro Białe jest najgłębszym jeziorem na pojezierzu gostynińskim i jednym z większych (152 ha). Odległość z Płocka ok. 25 km, z Warszawy ok. 100 km, z Gostynina ok. 8 km Cena 659 000 zł do negocjacji. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Prezentacja w naszym biurze jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama