Reklama

Stop Łańcuchom! Obrońcy zwierząt chcą uwolnić psy z uwięzi

Teoretycznie – za trzymanie psa na łańcuchu właściciel może dostać do 3 lat za kratami i grzywnę do 1000 zł. W praktyce – niełatwo mu to udowodnić.

Efekt? Właściciele czują się bezkarni. Instytucje działające na rzecz zwierząt dziennie przeprowadzają do kilkunastu do kilkudziesięciu interwencji. 

Dodajmy, że większość z nich nie robi tego, bo lubi zadawać psu cierpienie, ale najczęściej z niewiedzy. 

Jest szansa na zmianę

Wiedzą coś o tym działacze na rzecz praw zwierząt. Dlatego…

– Nadszedł czas, żeby powiedzieć stop utrzymywaniu psów na uwięzi. Pies to nie jest tani system alarmowy – podkreśla w rozmowie z Newserią Michał Dąbrowski, dyrektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. 

I jeśli w Sejmie znajdzie się większość, która podzieli punkt widzenia obrońców zwierząt, to jest szansa na polepszenie ich życie. Daje ją obywatelski projekt ustawy, który przygotowało kilka organizacji działających na rzecz ochrony zwierząt.

Robił tak mój dziadek, mój tata…

Teraz zwierzęta chroni ustawa z 2012 roku. Według niej psy można trzymać na uwięzi nie dłużej niż 12 godz. na dobę lub czas powodujący uszkodzenie ciała lub cierpienie. 

Na uwięzi – dodajmy – nie  krótszej niż 3 m. Co ważne – nie może ona powodować urazów i musi zapewnić zwierzęciu możliwość ruchu.

– Staramy się uświadomić właścicielowi, że pies nie stanowi substytutu taniego systemu alarmowego ­– podkreśla szef TOZ-u.

– Ale – opowiada Newserii – spotykamy się z sytuacjami, kiedy właściciel mówi: mój dziadek, mój tata miał tu psa, on tutaj zawsze szczekał. Ale jak mówimy mu, co pies przeżywa, to często dochodzi do tego, że uwalnia go z łańcucha. 

Społeczny projekt ustawy jest już w Sejmie

Do Sejmu trafił już obywatelski projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Złożył ją Komitet Inicjatywy Ustawodawczej: STOP łańcuchom, pseudohodowlom i bezdomności zwierząt.

Przede wszystkim wprowadza on zakaz stosowania łańcuchów i uwięzi. Z wyjątkiem sytuacji, kiedy wyprowadzamy zwierzę lub jest ono transportowane. 

Pod koniec czerwca marszałek Sejmu przyjął zawiadomienie o utworzeniu inicjatywy obywatelskiej. A to oznacza, że komitet uzyskał osobowość prawną i rozpoczął akcję zbierania pod projektem 100 tys. podpisów mieszkańców Polski. Ma na to niecałe 3 miesiące.

https://www.gostynin24.pl/artykul/12061,profesjonalne-doradztwo-kredytowe-w-sercu-wroclawia

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Kłobucka 09.07.2024 14:47
Księdza uwolnić.Psy zostawmy na później.

do Kłobucka 11.07.2024 12:49
Jeżeli takowy jest na łańcuchu to go przenieść do pomieszczenia ze spacerniakiem. Koniecznie

zachmurzenie duże

Temperatura: 19°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 10 km/h

Ogłoszenia
Bezpieczne Pożyczki Hipoteczne Dla Firm i Rolników Bez Bik Szybka Wypłata Bezpieczne Pożyczki Hipoteczne Dla Firm i Rolników Bez Bik Szybka Wypłata Koniec z brakiem pieniędzy! Nasza pożyczka hipoteczna dla firm i rolników to innowacyjne rozwiązanie, które gwarantuje sukces każdemu przedsiębiorcy. Oszczędzisz wiele energii, czasu i osiągniesz, to o czym wszyscy marzą – realizację potrzeb Twojej firmy i niezależność finansową. Wystarczy, że rozpoczniesz z nami współpracę. Już dzisiaj dołącz do firm i gospodarstw rolnych, które zrealizowały swoje marzenia. Sprawdź teraz! Czynniki wyróżniające naszą ofertę: • zabezpieczenie tylko na hipotece (wpis w dziale IV księgi wieczystej, tak jak w banku) • najniższy koszt umowy od 28% rocznie • najszybszy czas realizacji i wypłaty • pomoc w przygotowaniu dokumentów na każdym etapie współpracy • elastyczność oferty w zakresie warunków spłaty • jasne warunki umowy bez „gwiazdek i drobnego druku” • żadnych ukrytych kosztów • szeroki przedział kwotowy ( od 50.000 zł do 2.000.000 zł) Dodatkowe korzyści dla Państwa wynikające z podjętej współpracy: • Specjalizujemy się w procesach restrukturyzacji i oddłużaniu nieruchomości • Na życzenie klienta dokonujemy szybkiego zakupu nieruchomości • Na życzenie klienta pokryjemy koszt umowy notarialnej • Nie weryfikujemy Państwa baz w BIK, BIG, KRD, ERIF i innych • Akceptujemy/spłacamy zajęcia komornicze, hipoteki i prywatne zobowiązania • Wszyscy nasi klienci otrzymują bezpłatne konsultacje i pomoc prawną • Każdego klienta traktujemy indywidualnie i z należytą starannością Nasze pożyczki hipoteczne oferujemy pod następujące zabezpieczenia: Grunty rolne, grunty komercyjne, działki deweloperskie, działki budowlane, lokale mieszkalne, domy mieszkalne, kamienice mieszkalne, biurowce, obiekty magazynowe, obiekty sportowe, obiekty uzdrowiskowe, hotele, motele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, zakłady usługowe oraz zakłady produkcyjne, pojazdy użytkowe i rolnicze posiadające dowód rejestracyjny. Kontakt: Tel. 577-873-616, email: [email protected] Więcej informacji na stronie: https://bloghipoteczny24.pl/
Dom z bezpośrednim dostępem do jeziora Białe Dom z bezpośrednim dostępem do jeziora Białe Tel. 665 424 109, 515 955 229. Posiadamy do sprzedaży dom w zabudowie bliźniaczej (połowa) o pow. ok. 90 m/2, w tym dodatkowo ok 30 m tarasu. Budynek składa się z parteru oraz użytkowego poddasza. Na parterze znajduje się przestronny salon z wyjściem na taras, aneks kuchenny i łazienka oraz schody prowadzące na piętro, na którym znajdują się dwie piękne sypialnie. Z jednej sypialni wyjście na balkon. Nieruchomość wyposażona w media: prąd, szambo i woda z własnego ujęcia ( jest możliwość przyłącza wody z wodociągu gminnego). Pięknie zagospodarowana działka o pow. ok 1000 m/2 z licznym nasadzeniem oraz garażem typu blaszak. Nieruchomość wyposażona w system alarmowy oraz usytuowana na terenie zamkniętego kompleksu. Okolica bardzo malownicza, położona wśród rezerwatów przyrody. Bez wątpienia jest to najpiękniejszy fragment Mazowsza. Odległość prezentowanej działki od najpiękniejszego i najczystszego ( I klasa czystości wody ) jeziora - Białe ok. 120 m. Jezioro Białe jest najgłębszym jeziorem na pojezierzu gostynińskim i jednym z większych (152 ha). Odległość z Płocka ok. 25 km, z Warszawy ok. 100 km, z Gostynina ok. 8 km Cena 659 000 zł do negocjacji. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Prezentacja w naszym biurze jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Pięknie położone działki blisko j. Lucień i Białe Pięknie położone działki blisko j. Lucień i Białe Tel: 515 955 229 lub 665 424 109 Posiadamy do sprzedaży dwie pięknie położone działki z możliwością zabudowy znajdujące się obok siebie o pow. ok. 2250 m/2 oraz 1320 m/2 na nowopowstałym osiedlu domów jednorodzinnych. W sąsiedztwie domy jednorodzinne oraz rekreacyjne, szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe. Wszystko to sprawia, że jest to idealne miejsce do osiedlenia się na co dzień jak i z przeznaczeniem na rekreację. Do najbliższego jeziora Lucieńskiego odległość ok. 2km a do najpiękniejszego oraz najczystrzego w okolicy jeziora Białe odległość ok. 4km. Miejscowość bardzo malownicza i spokojna. Media (wodociąg, energia elektryczna, kanalizacja) w nie dalekiej odległości od działek. Dojazd drogą asfaltową. Miejscowość Lucień gm. Gostynin. Odległość od Gostynina ok. 7 km , od Płocka ok. 22 km od Warszawy ok 120 km Cena 78 000 zł do negocjacji - 1320 m/2 Cena 124 000 zł do negocjacji - 2250 m/2 W naszym biurze prezentacja jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama