Reklama
Reklama

Podział punktów w Staroźrebach, mimo prowadzenia Mazura

W sobotę, 27 września 2025 r. piłkarze seniorów Mazura Gostynin rozgrywali mecz wyjazdowy 5 kolejki piłkarskiej A-Klasy ze Świtem Staroźreby, zakończony remisem 2:2.

Gospodarze objęli prowadzenie 1:0 w 8 minucie. Faulowany przez Roberta Leńskiego był Kacper Popielarek, napastnik Świtu. Sam poszkodowany zamienił podyktowaną jedenastkę na bramkę. Jednak Świt prowadził zaledwie trzy minuty, gdyż w 11 minucie solowa akcja Janka Rutkowskiego dała wyrównanie Mazurowi. Nasz pomocnik, dla którego było to szóste trafienie w tym sezonie uwolnił się spod opieki obrońców i spod końcowej linii wybiegł z piłką w środek pola karnego i mocnym strzałem w długi róg trafił do bramki strzeżonej przez Kamila Rybarczyka.

Pięć minut później, a więc w 15 minucie, błąd w rozegraniu piłki przez drużynę ze Staroźreb wykorzystał Mazur. Strata gospodarzy i piłka trafiła do Michała Mateckiego, który z pierwszej piłki podał do Adama Dubielaka a napastnik gostynińskiej drużyny celnym strzałem pokonał Rybarczyka.

Do przerwy rezultat się już nie zmienił, Mazur prowadził 2:1.

Po przerwie gospodarze odważniej zaatakowali, jednak kilka razy skutecznymi i pięknymi paradami w bramce popisał się golkiper Mazura Sebastian Kowalski.

W 76 minucie miała miejsce akcja, która dała wyrównanie Świtowi. Piłka zagrana za linię obrony trafiła do Kamila Rogowskiego, który strzelił na bramkę Mazura, ale strzał zdążył odbić na słupek Sebastian Kowalski. Piłka odbita wróciła w pole gry i zbierający się do dobitki Jakub Bucior został sfaulowany przez interweniującego Kajetana Walczaka.

Sędzia Piotr Mackiewicz po krótkiej analizie podyktował drugi w tym meczu rzut karny, który na bramkę ponownie zamienił Kacper Popielarek.

W końcówce meczu Mazur cofnął się na własną połowę, jednak gostyniński zespół wyprowadzał groźne kontrataki. Okazje na strzelenie trzeciej bramki mieli Janek Rutkowski i Adam Dubielak, jednak w tych akcjach skutecznymi interwencjami popisał się bramkarz gospodarzy.

W końcówce meczu w 90 minucie miała miejsce sytuacja, w której Jakub Bucior powalił wyprowadzającego piłkę Janka Rutkowskiego. Niestety, pomocnik Mazura nie utrzymał nerwów w tej sytuacji i niesportowo odepchnął zawodnika rywali, za co po uspokojeniu sytuacji sędzia Piotr Maćkiewicz pokazał bezpośrednio czerwoną kartkę a faulującemu Buciorowi żółty kartonik. Oznacza to zawieszenie pomocnika Mazura przynajmniej na dwa mecze.

Ostatnie trzy minuty Mazur grał w osłabieniu, jednak wynik meczu już się nie zmienił.
 

SKRÓT MECZU: 

Mazur zdobył 7 punkt na swoje konto i nadal zajmuje 5 miejsce w tabeli A-Klasy.
 

Teraz przed podopiecznymi trenera Michała Lubińskiego dwa tygodnie przerwy, gdyż w następnej, 6 kolejce Mazur pauzuje. W niedzielę, 12 października o g. 15:00 na własnym boisku w 7 kolejce Mazur zagra ze Skrwą Łukomie.
 

Świt Staroźreby - Mazur Gostynin 2:2
 

bramki: 8' 76' Kacper Popielarek (rzuty karne) - 11' Jan Rutkowski, 15' Adam Dubielak
 

Świt: 1 Kamil Rybarczyk - 2 Maciej Talaga, 3 Mateusz Gajewski, 4 Kamil Kędzierski, 6 Kamil Rogowski, 7 Maciej Sobiesiak, 11  Damian Jankowski, 13 Bartosz Wiśniewski, 23 Sebastian Łaciak, 10 Kacper Popielarek, 18 Jakub Bucior; trener: Tomasz Karpiński

Mazur: Sebastian Kowalski - 3 Tomasz Żółtowski (72' 4 Dawid Wojciechowski) 11 Piotr Dutkiewicz, 19 Szymon Zywert  6 Kajetan Walczak (85' 18' Oskar Tarczyński) 5 Robert Leński (56' 13 Michał Węglewski)  7 Michał Matecki 8 Jan Rutkowski, 10 Adrian Wójcik, 17 Przemysław Borowski (41' 9 Mikołaj Nosalski) 14 Adam Dubielak trener: Michał Lubiński, II trener: Sebastian Olejniczak
 

żółte kartki: Popielarek, Rogowski, Bucior, Łaciak Gajewski - Węglewski, Żółtowski, Borowski
 

czerwona kartka: 90' Rutkowski (niesportowe zachowanie)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

NAJPOPULARNIEJSZE
Ogłoszenia
🌿 NA SPRZEDAŻ – WYJĄTKOWE SIEDLISKO Z WŁASNYM STAWEM, LASEM I ZABUDOWANIAMI Gostynin 🌿 NA SPRZEDAŻ – WYJĄTKOWE SIEDLISKO Z WŁASNYM STAWEM, LASEM I ZABUDOWANIAMI Gostynin Na sprzedaż oferuję wolnostojący dom jednorodzinny o powierzchni 80 m², położony na imponującej działce o powierzchni 5 ha (50 000 m²), w miejscowości Gostynin – Osada Drzewce (woj. mazowieckie). To idealna propozycja dla osób szukających prawdziwej ciszy, przestrzeni i kontaktu z naturą — siedlisko z dala od zabudowań, zaledwie dwóch sąsiadów w dużej odległości, otoczone lasami, łąkami i dziką przyrodą. W okolicy spotkać można sarny, jelenie i ptactwo leśne — miejsce, które daje poczucie absolutnego spokoju i prywatności. 📍 LOKALIZACJA • 5 km od centrum Gostynina • 25 km od Płocka • 23 km od Kutna • 85 km od Łodzi • 130 km od Warszawy Zaledwie 18 minut jazdy samochodem znajdują się przepiękne jeziora Pojezierza Gostynińskiego, nazywanego „Małymi Mazurami”: Jezioro Lucieńskie, Białe, Sumino, Drzesno, Soczewka, Sendeńskie – piaszczyste plaże, czysta woda, idealne miejsce do wypoczynku, wędkowania i sportów wodnych. 🏡 OPIS DOMU • powierzchnia: 80 m² • 3 pokoje • kuchnia • łazienka • przedpokój • poddasze do adaptacji – ok. 30 m² • piwnica – ok. 50 m² • przylegający letni ogródek / taras – 35 m² z bezpośrednim wejściem do domu 🛠 ZABUDOWANIA GOSPODARCZE – OGROMNY POTENCJAŁ • Budynek gospodarczy 160 m², w skład którego wchodzą: ◦ garaż ◦ w pełni wyposażona stolarnia ◦ warsztat • 3 blaszane budynki gospodarcze o łącznej powierzchni ok. 140 m² • stacjonarny kompresor powietrza • 2 wiaty otwarte: ◦ ok. 550 m² ◦ ok. 180 m² • zabudowania idealne do adaptacji na stajnię, hodowlę zwierząt, agroturystykę, warsztat lub działalność rzemieślniczą 🌳 DZIAŁKA I OTOCZENIE • 1,5 ha działki w całości ogrodzone (część zabudowana) • własny staw o powierzchni ok. 600 m² • las świerkowy – ok. 2000 m² • sady i ogrody owocowe • składzik na drewno opałowe • miejsce na ognisko i grilla • drewniana altana ogrodowa 25 m²: ◦ prąd ◦ zabudowa szafek ◦ stół i miejsca siedzące ◦ teren wyłożony kostką brukową 🔌 MEDIA • prąd • woda • centralne ogrzewanie • piec węglowy • szambo dwukomorowe ✨ PODSUMOWANIE To prawdziwa oaza spokoju w centrum Mazowsza — idealna dla: • osób marzących o życiu blisko natury • miłośników ciszy, lasu i przestrzeni • hodowców, rzemieślników, artystów • agroturystyki lub siedliska rodzinnego • ludzi zmęczonych miastem i tempem życia 📞 Zapraszam do kontaktu i obejrzenia nieruchomości na żywo — to miejsce trzeba poczuć. Cena 1.250.000 zł DO NEGOCJACJI Kontakt: Tel: 888 790 791
NAJPOPULARNIEJSZE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama