poniedziałek, 24 czerwca 2024 16:05
Reklama

Płockie Forum Gospodarcze

W czwartek, 22 września, w gmachu Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku odbyło się niezwykłe wydarzenie biznesowe, łączące w jednym miejscu biznes z trzech miast i trzech powiatów.

Płockie Forum Gospodarcze to inicjatywa Izby Gospodarczej Regionu Płockiego i Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. Wydarzenie honorowym patronatem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz oraz Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski.

Forum przyciągnęło wiele osób, zainteresowanych obecną sytuacją w polskim biznesie i na rynku pracy. Eksperci i goście wymieniali się spostrzeżeniami na temat szans i zagrożeń dla przedsiębiorców, rozmawiali o zmieniających się przepisach, wysokiej inflacji, wpływie sytuacji zewnętrznej na stan polskiej gospodarki.

Forum zostało podzielone na trzy strefy:

  1. Strefę prezentacji, gdzie można się było zapoznać z ofertami firm działających w Płocku, Gostyninie i Sierpcu oraz w powiatach płockim, sierpeckim i gostynińskim. Nawiązać relacje i kontakty biznesowe, zakupić produkty, a także dokonać degustacji niektórych z nich.
  2. Strefę eksperta, gdzie zarówno przedsiębiorcy i osoby fizyczne mogli porozmawiać o problemach, trudnościach, zmieniających się przepisach z pracownikami instytucji, które uczestniczą w prowadzeniu działalności gospodarczej – Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowej Inspekcji Pracy oraz Urzędów Pracy.
  3. Strefę merytoryczną, która została z kolei podzielona na 4 strefy tematyczne:
  • Przemysł 4.0
  • Odnawialne źródła energii
  • Podatki
  • Rozwój – Growth Zone

W wydarzeniu uczestniczył Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, który przybliżył sytuację gospodarczą w powiecie płockim i podzielił się swoim doświadczeniem z pozostałymi uczestnikami Forum.

www.powiat-plock.pl

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 23°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 11 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama