niedziela, 5 maja 2024 09:01
News will be here

Mazur wrócił na ścieżkę zwycięstw. Utrzymana pozycja lidera

W 8 kolejce KEEZA Płockiej Ligi Okręgowej w sobotę, 15 października seniorzy Mazura Gostynin wygrali na własnym boisku 5:1 z Błękitnymi Gabin.

Mazur, który tydzień temu niespodziewanie zaledwie zremisował z Unią Czermno i przerwał serię sześciu zwycięstw ligowych z rzędu, znów wygrał pewnie, z rywalem z którym spotkania zawsze bywają emocjonujące i zacięte - Błękitnymi Gąbin. Jednak szybko zdobyte bramki ustawiły mecz.

W 15 minucie Jan Rutkowski z rzutu rożnego dośrodkował do Eryka Przybylskiego i było 1:0. Nasz napastnik po raz drugi w tym meczu i 11 w sezonie trafił w 39 minucie, po strzale zza pola karnego. W drugiej połowie wyraźnie opadli z sił goście z Gabina, stąd przewaga Mazura w grze była coraz wyraźniejsza. W 48 minucie sytuację sam na sam z bramkarzem Błękitnych wykorzystał Michał Jędrzejczak, na 4:0 trafił Michał Matecki w 67 minucie. Błękitni strzelili jedną bramkę, w 82 minucie uczynił to Kamil Woliński, po przelobowaniu zza pola karnego. Wynik ustalił na 5:1 minutę później po mocnym strzale pod poprzeczkę Bartłomiej Kapturowski.

Mazur z 22 punktami w 7 meczach pewnie prowadzi w tabeli. Jutro swój mecz rozegra Start Proboszczewice, który tracił trzy punkty przed tą kolejką do naszej drużyny. Punkty zgubiła trzecia w tabeli Sparta Mochowo, po porażce w derbowym pojedynku z Kasztelanem Sierpc.

Za tydzień mecz wyjazdowy - z Unią Iłów (22 października 2022r. g. 15:00)

Mazur Gostynin - Błękitni Gąbin 5:1 bramki: 15' 39' Eryk Przybylski, 48' Michał Jędrzejczak, 67' Michał Matecki, 83' Bartłomiej Kapturowski - 82' Kamil Woliński

Mazur: Hubert Borowy - Piotr Szulczewski (61'Łukasz Frątczak) Piotr Dutkiewicz Kamil Augustyniak Mateusz Dobieński (80' Oliwier Olszanowski) - Michał Matecki (80' Krzysztof Oziemski) Jan Rutkowski (84' Maciej Kowalski) Dariusz Kurkowski (61' Jakub Bugdał) Paweł Znyk (65' Bartłomiej Kapturowski) Michał Jędrzejczak (73' Wiktor Smyczyński)  - Eryk Przybylski; trener: Arkadiusz Szulczewski

Błękitni: Piotr Idzik - Krzysztof Robak, Jakub Skierski, Maciej Chyżyński (75' Karol Olesiński), Adrian Olkiewicz (61' Piotr Żuchowicz), Kamil Krupiński, Kamil Woliński, Mateusz Nicewicz (6' Paweł Wasiak), Mateusz Puternicki (75' Kacper Podgórski), Bartosz Augustyniak, Mikołaj Bolmowski, trener: Dawid Dubielak żółte kartki: Piotr Szulczewski, Jan Rutkowski, Kamil Augustyniak - Kamil Krupiński, Paweł Wasiak