środa, 6 grudnia 2023 23:09
Reklama

Dzień Seniora w Białotarsku

Z okazji Światowego Dnia Seniora w niedzielę 24 października 2022 r. z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich w Białotarsku w strażnicy OSP Białotarsk odbył się XIII Dzień Seniora pt; „Smaczne i zdrowe dary lasów”. Jego celem jest integracja środowiska osób starszych, umocnienie więzi międzypokoleniowej oraz zwrócenie uwagi na osoby po 60. roku życia – na ich zdrowie, jakość życia i problemy z którymi się spotykają.

Seniorzy pełnią niezwykle ważną rolę w społeczeństwie. Poprzez pokaźny bagaż osobistych doświadczeń, którymi chętnie dzielą się z dziećmi i wnukami kształtują ich charaktery. Kto inny jak nie dziadek opowie wnukom o wojsku, straży pożarnej, sukcesach naszych sportowców i psikusach jakie z kolegami robił po szkole, a babcia przekaże wyjątkowe przepisy kulinarne i skoryguje osobiste dziadka wspomnienia.

 

Osiągnięcie „wieku Seniora” kończy okres aktywności zawodowej, ale rozpoczyna inny - może nawet ważniejszy, okres aktywności rodzinnej. Dzięki nim rodzice mogą pójść do pracy, czy pojawić się na towarzyskim spotkaniu. To właśnie babcia albo dziadek zostają z wnukami, prowadzą je do przedszkola, na plac zabaw czy zabierają do lasu na grzyby. Ukazują najmłodszym zupełnie inny, nieznany i fascynujący dla dziecka świat - świat, który zostaje w człowieku do końca życia, a po latach dochodzimy do wniosku, że u babci nawet galaretka była lepsza.

 

W tym wyjątkowym wydarzeniu które niesie symbol jakim jest pamięć i wdzięczność dla naszych rodziców i dziadków uczestniczył Starosta Gostyniński Arkadiusz Boruszewski reprezentując Powiat Gostyniński, Magdalena Dołęga i Janusz Brudnowski przedstawiciele Gminy Gostynin oraz główny sponsor - partner wydarzenia jakim były Lasy Państwowe, a przedstawicielem Nadleśnictwa Gostynin był Pan Nadleśniczy Jacek Liziniewicz. Oprawę artystyczną przygotowała Pani Zenona Radzka, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Białotarsku oraz zespół pieśni i tańca „Grzybowianki” z Grzybowa.

 

Janusz Brudnowski

Wydział Promocji i Rozwoju Starostwo Powiatowe w Gostyninie

fot. KGW Białotarsk

 

IMG 0412

 

IMG 04181

 

IMG 20221022 171832

 

logo LP 300dpi


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: -3°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 14 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama